קורס איכות הסביבה ואקולוגיה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי איכות הסביבה במכללות

אם גם אתם מודאגים ממצבו של הכדור עליו אנו חיים ומעוניינים להעמיק היכרותכם עם תחומי איכות הסביבה והאקולוגיה – ואף לקבל שלל כלים שיעזרו לכם לתרום לשמירה על איכות הסביבה ולטיפוח סביבתכם הקרובה – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא על הלימודים בקורסי איכות הסביבה, המוצעים לכם על ידי המכללות המובילות בתחום.

תחום איכות הסביבה צומח במהירות בשנים האחרונות – והמודעות לחשיבותו גוברת הן בקרב החוקרים וקובעי המדיניות והן בקרב הציבור הרחב. בין הקורסים הפופולאריים בתחום נמצא קורס איכות הסביבה – קורס כללי, המקנה ידע מקיף בנושא ואף מצייד את בוגריו בשלל כלים מעשיים. בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס איכות הסביבה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס איכות הסביבה ואקולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס איכות הסביבה ואקולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס איכות הסביבה ואקולוגיה

המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה עולה בהתמדה בשנים האחרונות – ועל כן גם לימודי איכות הסביבה והאקולוגיה נמצאים בפריחה מתמדת – ומסלולי לימוד רבים מוצעים בתחום: החל מלימודי תואר ראשון במדעי הסביבה (ותארים מתקדמים בתחום), דרך לימודי תעודה מקצועיים (כקורס תיירות אקולוגית או קורס בנייה ירוקה לדוגמא) וכלה בקורסי העשרה – כקורס פרמקלצ'ר, לדוגמא.

בעמוד זה נפרט על קורס איכות הסביבה כללי – הקורס המקנה לתלמידיו היכרות ושלל כלים בתחומי איכות הסביבה, אך אינו מכשיר אותם לעבודה בתחום.
קורס איכות הסביבה ואקולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי איכות הסביבה ואקולוגיה?

לימודי איכות סביבה מיועדים לכל מי שהכדור עליו אנו חיים קרוב לליבו ואשר ברצונו להכיר את התחום ולקבל כלים שיעזרו לו לתרום את תרומתו הצנועה לשמירה על איכות הסביבה.

אם אתם מתעניינים בקורס אקולוגיה ואיכות הסביבה – אולי תגלו עניין גם בתואר ראשון במדעי הסביבה, תואר ראשון בקיימות, קורס ארכיטקטורה ירוקה, קורס גינון אקולוגי וכיו"ב.

מה הם תנאי הקבלה לקורס איכות הסביבה ואקולוגיה?

בדרך כלל אין כל תנאי קבלה ללימודים בקורס איכות סביבה – והלימודים פתוחים בפני הקהל הרחב, אך חלק מהמכללות בתחום מקיימות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים בקורס.
קורס איכות הסביבה ואקולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס איכות הסביבה ואקולוגיה?

לימודי איכות הסביבה ואקולוגיה כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בהם נמשכים בין שלושה לעשרה חודשים, בהתאם לסך שעות הלימודים הכולל ומתכונת הלימודים (מספר מפגשי הלימוד השבועיים ואורכו של כל מפגש).

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים איכותיים אלו, אך חושבים כי בדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם סטודנטים, עובדים במשרה מלאה או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

מה לומדים בקורס איכות הסביבה ואקולוגיה?

כאמור, תחום איכות הסביבה עולה כפורח בשנים האחרונות – וקורסים חדשים רבים נפתחים בתחום מידי שנה. נושאי הלימודים תלויים כמובן, במטרתו של הקורס – ואין דין הנושאים הנלמדים בקורס טכנולוגיה ירוקה כדין הנושאים הכלולים בקורס ארכיטקטורה ירוקה, לדוגמא.

על אף הבדלים אלו, קורסי איכותי הסביבה (ובייחוד קורס איכות סביבה כללי) כוללים, לעיתים קרובות, את הנושאים והתכנים הבאים: משבר הסביבתי הגלובלי, החקיקה בתחום איכות הסביבה, חוקי עזר, הגופים המופקדים על שמירת איכות הסביבה, מושגי יסוד בנושא איכות האוויר, תקנים על פליטת מזהמים לאוויר, תמורות בסביבה עקב מעורבות האדם, מושגי יסוד לאיכות המים, מבנה משק המים בישראל, מושגי יסוד בנושא חומרים מסוכנים, חוקים בנושא חומרים מסוכנים, המשרד לאיכות הסביבה, אפקט החממה ועוד.

חשוב לזכור כי לא כל קורסי איכות הסביבה כוללים את כל נושאי הלימוד המוזכרים לעיל, ומומלץ לברר ישירות מול המכללה, טרם ההרשמה ללימודים, את תכנית הלימודים בקורס בו בחרתם.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס איכות הסביבה ואקולוגיה?

בוגרי קורס איכות הסביבה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם.
מודעה
מחפש קורס איכות הסביבה ואקולוגיה?
מחפש קורס איכות הסביבה ואקולוגיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה