לימודי ייעוץ חינוכי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, SMS וכדומה‎‎
לימודי ייעוץ חינוכי
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי ייעוץ חינוכי?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי ייעוץ חינוכי?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, SMS וכדומה‎‎

תואר ראשון ייעוץ חינוכי - מידע כללי

ייעוץ חינוכי הוא תחום שעוסק במתן תמיכה לילדים ולבני נוער במסגרות החינוך, המתמודדים עם קשיים ובעיות בתחומי החיים השונים - הלימודיים, הרגשיים, ההתנהגותיים החברתיים, המשפחתיים וכיו"ב. יועצים חינוכיים מסייעים לילדים ולבני משפחתם להתמודד עם קשיים אלו (או ממליצים להם על טיפול חיצוני מתאים, במידת הצורך) ומספקים מנוף להעצמה אישית של הילד במטרה לאפשר לו להתפתח כאדם בוגר עם כישורי חיים נאותים, תוך ניצול מלוא הפוטנציאל הטמון בו. על מנת לרכוש עאת כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים ליועץ החינוכי בעבודתו נדרשים לימודים מתאימים - ותואר ראשון ביעוץ חינוכי - המוצע לכם על ידי מכללות לחינוך ומכללות נוספות בכל רחבי הארץ - יכול להיות הצעד הראשון שלכם בדרך להתמחות וקבלת הכשרה בתחום. 

עקב עליית השכר לה זוכים עובדי ההוראה בשנים האחרונות - חלה עלייה בביקוש ללימודי תואר ראשון בחינוך על מגוון התמחויותיו - וגם תואר ראשון ביעוץ חינוכי הולך וזוכה לפופולאריות רבה. חשוב לזכור כי סיום תואר ביעוץ חינוכי עדיין לא יכשירכם כיועצים חינוכיים - שכן נדרש להשלים תואר שני בתחום על מנת לקבל הסמכה זו. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי יעוץ חינוכי תואר ראשון - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע רב אודות לימודי תואר ראשון יעוץ חינוכי במכללות המובילות. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי ייעוץ חינוכי?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי ייעוץ חינוכי?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, SMS וכדומה‎‎

למה כדאי ללמוד ייעוץ חינוכי?

לימודי יעוץ חינוכי זוכים בשנים האחרונות לפופולאריות רבה, ואין זה מםליא כלל וכלל, שכן מדובר בתחום חשוב במיוחד, הכולל לימודים אינטרדיסציפלינריים מרתקים מעולמות הפסיכולוגיה, החינוך ועוד.

אמנם תואר ראשון ביעוץ חינוכי אינו מספיק על מנת לעבוד בתחום (על מנת להשתלב בעבודה כיועצים חינוכיים בבתי הספר יהיה עליכם להשלים תואר שני בייעוץ חינוכי, להיות בעלי תעודת הוראה ולעמוד ביתר דרישות ההסמכה של משרד החינוך) - אך הוא מהווה נקודת פתיחה מעולה לקריירה בייעוץ חינוכי. 

כיוון שכמעט בכל בית ספר - יסודי ועל יסודי כאחד - יש יועץ חינוכי (או יועצת חינוכית), ולעיתים קרובות בבית ספר אחד פועלים מספר יועצים חינוכיים - ניתן להשתלב בעבודות מתאימות בקלות יחסית - ואף ליהנות מעבודה הסמוכה למקום מגוריכם. עבודתו של היועץ החינוכי היא מרתקת למדי ומלאת סיפוק - ותרומתו להתפתחותם ואיכות חייהם של התלמידים הנעזרים בו היא רבה. 

למי מתאימים לימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי?

לימודי יעוץ חינוכי מתאימים לאנשים בעלי רגישות גבוהה וכישורים בינאישיים טובים, המעוניינים להשתלב, בסופו של דבר, בעבודה כיועצים או יועצות חינוכיות במערכת החינוך. הלימודים מתאימים במיוחד למורים בפועל, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בידע, כלים ומיומנויות לסיוע לתלמידיהם. 

אם אתם מתעניינים בלימודי ייעוץ חינוכי תואר ראשון - אולי תגלו עניין גם בתואר ראשון בחינוך בהתמחויות לקויות למידה, תואר ראשון בחינוך מיוחד, תואר ראשון בפסיכולוגיה, לימודי אבחון דידקטי וכיו"ב. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי ייעוץ חינוכי לתואר ראשון?

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי דומים מאוד לתנאי קבלה ללימודי חינוך ובדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף. חלק מהמכללות מאפשרות קבלה ללימודי ייעוץ חינוכי ללא פסיכומטרי - באם ממוצע ציוני תעודת הבגרות שלכם גבוה דיו. בנוסף לתנאים אלו - חלק מהמכללות דורשות מהמועמדים לעבור ריאיון קבלה, הנועד לבדוק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה - אין זן סיבה לוותר על החלום ללמוד תואר ראשון בייעוץ חינוכי: אתם יכולים לפנות ללימודים במכינה קדם אקדמית (או מכינה ייעודית ללימודי חינוך), לנסות לשפר את ציוני הבגרות בעזרת קורס שיפור והשלמת בגרויות, או להעלות את ציון הפסיכומטרי בעזרת קורס הכנה מתאים - ובכך להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים.  

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון יעוץ חינוכי?

לימודי יעוץ חינוכי - תואר ראשון נמשכים, בדרך כלל, 3 שנים. מסלולי תואר ראשון בייעוץ חינוכי הכוללים גם לימודי תעודת הוראה - נמשכים, לרוב, כארבע שנים. 

במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים - מציעות חלק מהמכללות מסלולי לימוד מיוחדים המתקיימים בעיקר בשעות אחר הצהריים והערב ו/ או בימי שישי בבוקר, או מסלולי לימוד הכוללים לימודים ביום מרוכז אחד בשבוע. למידע נוסף על מסלולים אלו - כנסו לעמוד לימודי ערב בחינוך

חשוב לזכור כי במידה והלימודים כוללים התנסות מעשית (פרקטיקום בבתי הספר) - חלקים אלו יתקיימו בשעות הבוקר (שכן אלו שעות פעילותם של בתי הספר). 

מה לומדים בתואר ראשון בייעוץ חינוכי?

תוכנית הלימודים בלימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי כוללת נושאים מרתקים רבים ביניהם מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לייעוץ, תקשורת בינאישית, יחסי הילד ומשפחתו, פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות, תהליכי מניעה והתערבות, זרמים בפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, ייעוץ לילדים ולנוער בעלי צרכים מיוחדים, נוער בסיכון, בית הספר כארגון, הערכת התערבות ייעוצית בבית הספר, התמודדות עם קונפליקטים, פיתוח זהות ארגונית-אישית, אוריינות מחקרית, תורת המבחנים ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

בנוסף לתכנים העיוניים והתיאורטיים נהנים הסטודנטים גם משלל תרגולים והתנסויות מעשיות מעשירות ומפתחות - ובחלק מהמכללות אף משתתפים הסטודנטים בפרקטיקום (סטאז'). 

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי ייעוץ חינוכי?

בוגרי תואר ראשון בייעוץ חינוכי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (עמידה בחובת הנוכחות, מעבר מבחנים וכו') יהיו זכאים לקבל תעודת בוגר תואר ראשון - ייעוץ חינוכי, מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. חלק מהמכללות מזכות את בוגריהן בתואר B.A ואילו אחרות מזכות את הבוגרים בתעודת B.Ed (בעיק במסלולים הכוללים גם לימודי תעודת הוראה). 

במה עוסקים בוגרי תואר ביעוץ חינוכי?

בוגרי תואר ראשון בייעוץ חינוכי יכולים להשתלב בעבודה במערכת החינוך בתפקידי מורים - וזאת בתנאי שהוציאו תעודת הוראה. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לעבודה במסגרות חינוך בלתי פורמאליות כגון עמותות, פנימיות, מתנ"סים וכד'. חשוב לזכור כי על מנת להשתלב בעבודה כיועצים חינוכיים - יהיה עליכם להשלים תואר שני בייעוץ חינוכי (ולעמוד ביתר דרישות ההסמכה של התחום). 

מה הם לימודי ההמשך לאחר תואר ראשון ייעוץ חינוכי?

לאחר סיום הלימודים לתואר ראשון בייעוץ חינוכי יכולים הבוגרים לפנות ללימודי ייעוץ חינוכי תואר שני - או ללימודי תואר שני בחינוך במגוון התמחויות אחרות. כן יכולים הבוגרים להמשיך ללימודי תעודה בתחומים קרובים - לימודי אבחון דידקטי, לימודי הוראה מתקנת וכיו"ב. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, SMS וכדומה‎‎