מה ההבדל בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

ההבדלים בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית

לימודי שיננית ולימודי סייעת רופא שיניים קשורים שניהם למקצועות רפואת השיניים. השיננית היא מי שעוסקת בתחום של היגיינת הפה, היא זו שאחראית על ביצוע פעולות רפואיות בפה של המטופל, כמו ניקוי אבן מהשן, במטרה למטופלים למנוע מחלות חניכיים שונות. לעומתה, סייעת רופא השיניים היא חלק מן הצוות אשר עומד לצידו של רופא השיניים והיא עוזרת לו בעבודתו.

הלימודים של כל אחד מן התחומים, שיננית או סייעת רופא שיניים, דומים בחלקם, אך גם שונים, אך מה שבטוח הוא ששני תחומים אלו הם קריטיים ונחוצים עבור ההתנהלות השוטפת במרפאות השיניים. אז אם חשבתם ללמוד את אחד מתחומי לימודים אלה הגעתם למקום הנכון. פה תוכלו לקרוא על ההבדלים בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית ותוכלו להבין בדיוק במה כל תחום מתמקד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות מה ההבדל בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על מה ההבדל בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על ההבדל הקיים בין שיננית לסייעת רופא שיניים

הלימודים הן בלימודי השיננית והן בלימודי סייעת רופא שיניים מכשירים את הלומדים בהם לעסוק במקצוע שקשור לרפואת השיניים. יחד אם זאת, המטרה הסופית של כל אחד ממקצועות אלו היא שונה.

המטרה של לימודי שיננית היא להכשיר את הלומדים בה לעבוד באופן עצמאי במרפאת השיניים, לא בהכרח עם נוכחותו של רופא השיניים, ולעסוק בתחום של היגיינת הפה, אשר תעזור למטופלים למנוע ריחות לא נעימים מהפה ומחלות חניכיים שונות. לעומת זאת, המטרה של לימודי סייעת רופא שיניים הם להכשיר את הלומדים בהם לטפל ביחד עם העוסקים בתחום של רפואת השיניים במטופלים, לעזור לו במהלך הטיפול ובכך להביא את אותו לעבודה שוטפת, מקיפה וללא בעיות טכניות.

מה ההבדל בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה ההבדלים בתכניות הלימודים בין סייעות שיניים ללימודי שיננות?

הליומדים בקורס סייעת רופא שיניים ובקורס שיננית שונים בחלק מהתכנים, הן העיוניים והן בהתנסות המעשית. הלימודים בקורס סייעת רופא שיניים מתמקדים בתחומי היסטולוגיה, מורפולוגיה, אנטומיה, פריודונטיה, כירורגית פה ולסת, השתלת שיניים, טיפול שיניים בעזרת קרן לייזר ועוד.

בלימודי השיננית הלימודים מתמקדים בלימודי גהות הפה, אפליקציות פלואוריד וטיפול ברגישויות בשיניים, איטום חריצים, ליטוש שחזורים, לקיחת מטבעי לימוד ועוד. הלימודים בכל אחד מהתחומים מתמקדים בהקניית הידע שיעזור לכל אחת מהעוסקים במקצועות השונים לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

למי מתאימים לימודי שיננות וללימודי סייעות שיניים?

בדרך כלל גם קורס סייעת רופא שיניים וגם קורס שיננית מיועדים לאותה האוכלוסייה, כל מי שהוא בעל 12 שנות לימוד לפחות, כשאר בדרך כלל יש צורך גם במעבר של ראיון אישי.
מה ההבדל בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך לימודי שיננות ומשך לימודי סייעות שיניים?

מסגרת הלימודים של קורס סייעת רופא שיניים וקורס שיננית שונה. מסגרת הלימודים בשני הקורסים עשויה להשתנות ממוסד למוסד, אך בדרך כלל קורס סייעת רופא שיניים נמשך במשך שנה וחצי ואילו קורס שיננית נמשך בדרך כלל שנתיים. בכל אחד מתחומי הלימוד, המסיימים בהצלחה את הקורסים ועמדו בדרישות האקדמיות יקבלו תעודה בתחום אותו למדו.

במה עוסקים בוגרי לימודי שיננות ובוגרי קורס סייעות שיניים?

במידה והתעניינתם באחד מהתחומים הללו, ייתכן כי תוכלו למצוא עבודה בתחומים הקשורים לסייעות שיניים או להיות שיננית. אם בחרתם בתחומי השיננות, קיימים משרדים רבים של רופאי שיניים המעסיקים שיננית, או שתוכלו לעסוק בקופות החולים השונות כמו: כללית, מכבי, לאומית והמאוחדת. בדומה לשיננית, גם בנוגע לסייעת רופאי שיניים ניתן לעבוד באותן מסגרות.
מודעה
מחפש מה ההבדל בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית?
מחפש מה ההבדל בין סייעת רופא שיניים לבין שיננית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: קרית אתא ונתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה