לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה ?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה ?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

הנדסאי אלקטרוניקה - לימודי ערב במכללות

המכשירים האלקטרוניים לא רק הפכו את חיינו לנוחים יותר, אלא שהחיים בלי מכשירים אלקטרוניים בעולם המודרני הם פשוט בגדר בלתי אפשריים. העבודה והפנאי שלנו סובב סביב טלפונים ניידים, טלוויזיה, מחשב, ומערכות אלקטרוניות אחרות. התעשייה מורכבת ברובה מתקשורת נתונים, ואפילו בתי החולים מצילים חיים בעזרת מכשור רפואי אלקטרוני. לאור העלייה בשימוש באלקטרוניקה, קם צורך לאנשי מקצוע איכותיים בשוק, שיוכלו להתקין, לפקח ולבקר את המכשור האלקטרוני הרב שעליו אנו מסתמכים ביום - יום.

רבים מבקשים ללמוד מקצוע זה, אך לא כולם יכולים ללמוד שנתיים אינטנסיביות, חמישה ימים בשבוע, מהבוקר עד הצהריים. רבים מהמתעניינים בלימודים אלו כבר עובדים במשרה מלאה, או בעלי עיסוקים אחרים בשעות הבוקר ולכן הם מחפשים לימודים שיתאימו להם. מכללות רבות זיהו צורך זה ולכן מציעות כיום לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה, שיתאימו לאנשים עובדים.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה ?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה ?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי ערב הנדסאי אלקטרוניקה

לימודי אלקטרוניקה נמשכים בדרך כלל שנתיים, כאשר מדובר בלימודים אינטנסיביים. כאשר מדובר במסלול הנדסאי אלקטרוניקה - לימודי ערב, הלימודים יכולים להימשך קצת יותר משנתיים. בלימודים תקבלו קודם כל את הבסיס הדרוש ללימודים במקצועות פיזיקה, מתמטיקה, כימיה ואף אנגלית טכנית. קיימים מספר מסלולים של הנדסאי אלקטרוניקה: מגמת מכשור רפואי, מגמת תקשורת נתונים, משנה תקשורת, משנה תוכנה מחשבים, אלקטרואופטיקה ועוד. בכל מסלול כזה תלמדו את הנושאים הרלוונטיים אליו. 

מכיוון שלימודים אלו מותאמים לאנשים עובדים, תוכלו להמשיך לעבוד במשרה מלאה בשעות הבוקר ולשלב לימודים בשעות אחה"צ פעם או פעמיים בשבוע (או ביום שישי בבוקר). הלימודים נמשכים מספר שעות בכל מפגש, כך שתוכלו לרכוש לאט לאט את כל הידע כדי להיות הנדסאים מדופלמים. הלימודים מורכבים מחומר תיאורטי אך גם מהתנסות מעשית במעבדות ובמפעלים. מדובר בלימודים מרתקים, מעניינים, אשר בסופם תצאו עם מקצוע לחיים, שייתן לכם פרנסה קבועה ומכובדת. 

למי מתאים ללמוד לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה?

קהל היעד של מסלול הנדסאי אלקטרוניקה - לימודי ערב הם בעיקר אנשים עובדים או אנשי בעלי עיסוקים אחרים בשעות הבוקר, שרוצים להיכנס לעולם האקלטרוניקה. לרוב לימודים אלו יתאימו למי שרוצה לרכוש מקצוע ריאלי, או למי שמעוניין לעשות הסבת מקצוע לכיוון אחר (כמו טכנאים, למשל: טכנאי מכשירי חשמל או טכנאי אלקטרוניקה). הלימודים יתאימו בהחלט למי שלמד בתיכון מקצועות ריאליים כגון פיזיקה, מתמטיקה, כימיה ועוד. 

אך גם אם לא למדתם את המקצועות בתיכון, או שאין לכם ניסיון בתחום - אל תדאגו. לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה מתאימים לקהל הרחב. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה?

תנאי הקבלה להנדסאי אלקטרוניקה - לימודי ערב משתנים ממכללה למכללה, אך לרוב מדובר בתנאי קבלה שדורשים בגרות מלאה, או בגרות חלקית עם ציון עובר ב - 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית, או ציון עובר באחד ממקצועות העברית (ספרות, הבעה או לשון). אם אין לכם נתוני קבלה אלו - אל דאגה. תוכלו להירשם למכינה טכנולוגית להנדסאים או טכנאים ובסיומה להגיש מועמדות ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה. בנוסף על כך, בחלק מהמכללות תידרשו לעבור ראיון קבלה או ועדת קבלה, לעיתים תצטרכו לעבור גם מבחני התאמה, שיבחנו את מידת התאמתכם ללימודים. 
   

כמה זמן נמשכים לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה?

מסלול הנדסאי אלקטרוניקה - לימודי ערב נמשך זמן ארוך יותר ממסלול הבוקר (הנמשך שנתיים): מדובר ב - 6 סמסטרים, אותם תוכלו לסיים שלוש שנים או תוך שנתיים, אם תלמדו גם בסמסטר קיץ. הלימודים מתקיימים לרוב פעמיים בשבוע: חלק מהמכללות מציעות לימודים באמצע השבוע, מכללות אחרות מציעות לימודים ביום חול וביום שישי בבוקר. לרוב הלימודים מתקיימים בין השעות 5 אחר הצהריים ועד 9 בערב. 

בכל מקרה, לפני שאתם נרשמים להנדסאי אלקטרוניקה - לימודי ערב, כדאי שתבררו האם המכללה שאתם רוצים להירשם אליה מציעה את המסלול המתאים לכם מבחינת ימי הלימודים, שעות הלימודים והסמסטרים. 

מה לומדים בלימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה?

מסלול הנדסאי אלקטרוניקה - לימודי ערב כולל מקצועות בסיסיים כמו פיזיקה, כימיה, מתמטיקה, ומקצועות המשך כגון אלקטרוניקה, חשמל ועוד. מאחר ולימודי הנדסאי אלקטרוניקה מתפצלים למגמות שונות - בכל מגמה תלמדו את החומר הרלוונטי להתמחות שלכם: מי שיתמחה במכשור רפואי ילמד אנטומיה, פרמקולוגיה, פיזיולוגיה, אלקטרוניקה ספרתית ותקבילית ומקצועות קליניים. מי שיתמחה בתקשורת נתונים ילמד גם מערכות תקשורת, תפעול רדתות, רשתות מהירות ומיתוג, מערכות תכנה ומחשבים ועוד. המתמחים בתקשורת נתונים ילמדו מיקרו ומחשבים, תקשורת אנאלוגית, תקשורת ספרתית, מיקרוגלים ואנטנות, תקשורת סלולרית לווינית ועוד. מי שיבחר להתמחות בתוכנת מחשבים ילמד מערכות תכנה, מחשבים ומקרו מחשבים ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה?

בוגרי מסלול הנדסאי אלקטרוניקה - לימודי ערב, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגן נוכחות בשיעורים, הגשת עבודות, מעבר מבחנים פנימיים ומבחני מה"ט, השתתפות בהתנסות מעשית), יקבלו תעודת גמר הנדסאי מטעם המכללה בה למדו, ומטעם מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע), איתה יוכלו להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים.

בסיום הלימודים תוכלו למצוא עבודה במגוון מקומות תעסוקה, כגון בעבודות פיתוח, ייצור ותחזוקה של מערכות אלקטרוניות בחברות הייטק, משרדי ממשלה, במגזר הפרטי והציבורי ועוד. תוכלו לעבוד כשכירים,ולאחר שתרגישו כי התמקצעתם מספיק - תוכלו להפוך לעצמאיים ולעבוד באופן עצמאי בלוח הזמנים המתאים לכם. 

אם לאחר זמן מה תחליטו שאתם רוצים להתפתח מבחינה לימודית, תוכלו ללמוד הנדסת מחשבים, מדעי המחשב, תקשורת, או כל תחום קרוב אחר, וליהנות מהקלות או פטורים מחלק מהקורסים שנלמדו לתואר הנדסאי.
מודעה

מחפש לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה ?

מחפש לימודי ערב להנדסאי אלקטרוניקה ?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה - קרית הטכניון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה