לימודי ערב חינוך לגיל הרך

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי ערב חינוך לגיל הרך
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ערב חינוך לגיל הרך?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ערב חינוך לגיל הרך?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בחינוך לגיל הרך במסלול לימודי ערב

משמעות המילה חינוך הינה עיצוב תודעתו של האדם ושינוי האופן שבו הוא חושב באופן מכוון ובאמצעות למידה. מרבית הבוחרים לעסוק בתחום החינוך בכלל ובתחום החינוך לגיל הרך הפרט, עושים זאת מתוך תחושת שליחות חברתית. לימודי הוראה לגיל הרך או בשמם המוכר יותר לימודי גננות, עוסקים בחינוך ילדים הנמצאים בטווח הגילאים שבין 0 ל- 6, גילאים הנחשבים כגמישים יותר לעיצוב אישיותו של הילד. 

לימודי ערב בחינוך לגיל הרך מיועדים לכל מי שמעוניין בלימודים אקדמיים, אך חסר את הזמן הדרוש על מנת להשתלב באחת מתכניות הלימודים הנפוצות במוסדות הלימוד השונים. לימודי ערב בחינוך לגיל הרך מתקיימים בשעות הערב ולרוב בימי חמישי ושישי בלבד. באופן זה, הם מאפשרים ללומדיהם לשלב את לימודיהם האקדמיים עם עבודתם וניהול חיי המשפחה שלהם.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ערב חינוך לגיל הרך?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ערב חינוך לגיל הרך?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על תעודת הוראה לגיל הרך בלימודי ערב

לימודי ערב בהוראה לגיל הרך אינם שונים במהותם מלימודי חינוך לגיל הרך רגילים. מהותם של לימודי ערב, היא לאפשר לאנשים שעובדים משמרת מלאה במהלך השבוע, להשתלב ולרכוש מקצוע בזמני הערב, שהינם יותר פנוים להם. 

חשיבותו של החינוך לגיל הרך בלימודי ערב מכרעת במיוחד משום שתחומים הנלמדים חושפים את תלמידיהם לעולמם הפיזי, הקוגניטיבי, הרגשי והחברתי המרתק של ילדים. הלימודים מכשירים את הסטודנטים לסייע לילדים ברכישת מושגים ומיומנויות בתחומי החיים השונים. בצורה כזו יוכלו הבוגרים ליזום ולהגות תכניות לימודיות, לקבל החלטות מושכלות בתחומם ולפעול בהתאם להן.  

מטרתם של הלימודים היא להעלות את מודעותם של הלומדים לגישות חינוכיות מתקדמות, להקנות להם אחריות מקצועית ולהכשיר דמויות חינוכיות הניחנות באחריות מקצועית ומבינים את חשיבות תפקידם. 

מה לומדים בלימודי גננות במסלול ערב במכללות?

תוכנית הלימודים של תעודת הוראה לאנשים עובדים צריכה להיות ממוקדת וספציפית. אקדמאים המעוניינים ללמוד תעודת הוראה המכוונת לגילאים הצעירים יותר, עובדים בדרך כלל כבר במקום עבודה ויש כבר בראשותם תואר אקדמי. הלימודים עצמם מתנהלים בצורה מעניינת עם מיטב המרצים העוסקים בתחום במטרה לשמור על עירנות. 

תכנית הלימודים של לימודי ערב בחינוך לגיל הרך מתמקדת בנושאים הנוגעים לחינוך מחד ובנושאים הנוגעים לפסיכולוגיה התפתחותית מאידך, במטרה לסייע לתלמידיהם להבין את צרכיו ההתפתחותיים ואת מאפייניו של הפעוט. הלימודים יעסקו בהתפתחותו של הפעוט מבחינה קוגניטיבית, חושית, מוסיקלית, מוטורית, לשונית, חברתית, יצירתית, שפתית, תרבותית, אמנותית, רגשית ועוד.

התכנים התיאורטיים הנכללים בתכנית הלימודים של לימודי ערב בחינוך לגיל הרך מלווים בתכנים מעשיים, הכוללים עבודה מעשית מודרכת, הנעשית על ידי הסטודנטים החל משנת לימודיהם הראשונה. לרוב, שנת הלימודים האחרונה של לימודי ערב בחינוך לגיל הרך הינה שנת התמחות. במסגרתה, מהווים הסטודנטים הלומדים לימודי ערב בחינוך לגיל הרך חלק מן הצוות החינוכי ומקיימים קשר ישיר ובלתי אמצעי עם הילד והוריו.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי גננות במסלול ערב במכללות?

חשוב שתדעו כי תנאי הקבלה להוראה באופן כללי אינם שונים מאלה שנלמדים במסלול ערב. תנאי הקבלה ללימודי ערב בחינוך לגיל הרך עשויים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב הם כוללים ועדת קבלה, ראיון אישי, ציון פסיכומטרי העולה על 500, תעודת בגרות מלאה וממוצע בגרויות העולה על 85.

כמה זמן נמשכים לימודי גננות במסלול ערב במכללות?

לימודי ערב בחינוך לגיל הרך נמשכים כארבע שנים ומזכים את בוגריהם בתואר ראשון בחינוך B.Ed ותעודת הוראה לגילאי לידה עד 6.

מה הם מסלולי הלימוד הנוספים בגננות במסלול ערב במכללות?

בדרך כלל אקדמאים שסיימו זה עתה לימודי תואר ראשון או שעובדים במסגרת עבודה חינוכית המצריכה תעודת הוראה להתקדמות, בוחרים במסלול לימודי ערב להוראה לגיל הרך. אולם, תחום זה איננו יחיד וקיימים מסלולים נוספים והמכוונים לעבודה עם ילדים בגיל הרך. 

קיימת תוכנית מואצת להכשרת מורים לגיל הרך, התוכנית לוקחת בחשבון כי ישנם אנשים שאינ מעוניינים ללמוד שנה שלמה ורוצים לרכז את הלימודים בשעות ובימים רבים במהלך השבוע. תוכנית זו היא מעולה לאנשים המחפשים עבודה בתחום החינוך וההוראה ורוצים לסיים במהירות את תעודת ההוראה בתחום.

כמו כן, אם תחום החינוך המיוחד מעניין אתכם, תוכלו להשתלב בלימודי חינוך מיוחד לגיל הרך. לימודים אלה שייכים לתחום החינוך הבלתי פורמאלי ותפקידם להעניק מסגרת חינוך הולמת ומחבקת לילדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, בעלי פיגור שכלי, שיתוק מוחין והפרעות חושיות.

במה עוסקים בוגרי לימודי גננות במסלול ערב במכללות?

בוגרי לימודי ערב בחינוך לגיל הרך יוכלו להשתלב במגוון רחב של מסגרות חינוך, הכוללות את גני משרד התמ"ת, משרד החינוך והרשויות המקומיות וכן גנים פרטיים.

במידה והינכם בוגרים של תואר בחינוך מיוחד לגיל הרך, תוכלו להשתלב בגנים אשר מלווים את הילדים החל מהגיל הצעיר ועד גיל 21, הגיל בו מסתיימת מסגרת הלימודים שלהם. אנשי חינוך אלה צריכים להיות בעלי השקפת עולם רחבה המאפשרת ליווי תומך ומלמד של הילדים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎