לימודי חינוך ללא תעודת הוראה

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בחינוך ללא תעודת הוראה

לימודי חינוך והוראה הינם נחשבים לאחד התחומים החשובים ביותר בשל היותם משפיעים על ילדים שאינם רכשו עדיין טכניקות למידה, מיומנויות חברתיות, בטחון עצמו ומשמעת עצמית. תחום החינוך ללא תעודה הוראה בא בראש ובראשונה במטרה להרחיב את ידע הסטודנטים בנוגע לתיאוריות וגישות החינוך הקיימות כבר שנים רבות בחינוך.

לימודי חינוך שאינם כוללים מסלול של הוראה מכוונים לשם חשיפת הלומדים לחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי גם ללא השקעה נוספת בלימודי תעודה. תחום החינוך הפורמאלי הינו כולל בתוכו מידע על בתי הספר המוכרים לכולנו, בין אם יסודי, חטיבת ביניים ותיכון. ואילו תחום החינוך הבלתי פורמאלי מתייחס לתכנים של חינוך דמוקרטי ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חינוך ללא תעודת הוראה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך ללא תעודת הוראה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על לימודי חינוך לתואר ראשון

תחום החינוך הינו מגוון ועשיר ביותר, הוא כולל מידע רב אודות תכנים השייכים לתחומי לימוד שונים. לימודי חינוך שאינם כוללים בתוכם מסלול לתעודת הוראה שונים בייעודם בדרך כלל מלימודי חינוך המשלבים גם תעודת הוראה. מורים אשר עובדים במשרד החינוך בדרך כלל נדרשים ללמוד תחום התמחות כמו מתמטיקה ואז בשנה האחרונה ללימודיהם ללמוד פרקטיקות אשר רלוונטיות להוראה פרונטאלית. 

לימודי חינוך במסלול שאינו מכוון להוראה מקיף הוגי דעות ופילוסופים שונים אשר בזכותם הפך נושא החינוך לכה מכריע בחיינו. אחד ההוגים המרכזיים בתחום החינוך הינו סוקרטס אשר החל לחנך את תלמידיו בצורה ייחודית במיוחד של שאילת שאלות לשם גירוי מחשבתי. 

מאז ועד היום חלחל החינוך לכל תחומי החיים, הורים רבים שואלים את עצמם מה הדרך הטובה ביותר לחינוך הילדים והאם גישה מסויימת של גמול ועונש, או של מתן מחמאות רבות הן הדרך האולטימטיבית. לשם כך, מציעים לימודי חינוך, גם ללא תעודת הוראה, פרקטיקות ומידע מקיף רב אודות התחום. 

לימודי חינוך ללא תעודת הוראה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בחינוך ללא תעודת הוראה לתואר ראשון?

תכנית הלימודים משתנה משנה לשנה וכן ממוסד למוסד. בין התכנים אותם תוכלו ללמוד במסגרת התואר: גישות בחינוך, דרכי הוראה, הפילוסופיה של החינוך, פסיכולוגיה התפתחותית, מחשבת החינוך,יישומי מחשב, לימודי ארגון, קשב וריכוז וקורסים בייעוץ חינוכי, ועוד. 

מכללת עמק יזרעאל מציעה מסלול דו חוגי בחינוך המשלב את לימודי תחום זה יחד עם תחומים נוספים כמו: סוציולוגיה, פסיכולוגיה ומדעי המדינה. במסגרת לימודים אלה יכולים הסטודנטים להשליב תואר ראשון בשני מסלולי לימוד, בנוסף ללימודי החינוך אותם הם בחרו כאופציה ראשונה. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי חינוך ללא תעודת הוראה לתואר ראשון?

תנאי הקבלה לחינוך משתנים בין מכללה למכללה ובין האוניברסיטאות השונות. באופן כללי מרבית מוסדות הלימוד דורשים בגרות מלאה בממוצע 75 ומעלה וכן ציון פסיכומטרי מעל 500.

במידה ואין ברשותכם בגרות או פסיכומטרי, תוכלו להשתלב באחת המכינות הקדם אקדמיות ובכך לקצר את תהליך ההשלמה לחצי שנה עם זאת, קיימים מוסדות שמציעים מכינה קצרה או ועדת חריגים, כך שכדאי לבדוק האם הנתונים שלכם מספיקים על בסיס אישי. בנוסף - מוסדות רבים עורכים ראיון אישי כחלק מתנאי הקבלה ללימודי החינוך.
לימודי חינוך ללא תעודת הוראה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי חינוך ללא תעודת הוראה לתואר ראשון?

לימודי תואר ראשון בחינוך נמשכים ככל מסלולי הלימודים לתואר ראשון כ- 3 שנים אשר בסופם מקבלים הלומדים B.A בחינוך. במידה ואינכם מעוניינים לוותר על לימודי תעודה, קחו בחשבון ששווה לכם להחליט על כך מראש, משום שהסבת אקדמאים להוראה, נמשכים לפעמים אפילו יותר משנה, ודורשים לימודים תובעניים של לפחות 4 פעמים בשבוע. בסוף הלימודים, מקבלים הלומדים בנוסף לפרקטיקות, להתמחות ולניסיון הקיים גם B.Ed.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי חינוך ללא תעודת הוראה לתואר ראשון?


לימודי חינוך ניתן למצוא בתחום רבים ולכן, שווה לבחון גם מסלולי לימוד נוספים רלוונטיים. מסלול אחד, הינו תואר בחינוך מיוחד אשר מתייחס לספקטרום האוטיסטי, לשיתוק מוחין, בעיות קשב וריכוז בצורה המכוונת לשילוב אותם ילדים בחברה בצורה המיטבית ביותר. 

לימודי חינוך אחרים יכולים להיות גם בתואר שני, כמו ייעוץ חינוכי, אשר כן דורשים תעודת הוראה. במסגרת הלימודים הללו, נחשפים הלומדים לגישות שונות בייעוץ חינוכי אשר מטרתם להכווין את הבוגרים להתמודד עם בעיות השתלבות של ילדים, הכוון להקבצות לימוד, הכנת מערכי שיעור בתחומים כמו חינוך מיני, תעבורתי ועוד. 

במה עוסקים בוגרי חינוך ללא תעודת הוראה לתואר ראשון?


אפשרויות התעסוקה העומדות בפני מסיימי תואר בחינוך ללא תעודת הוראה מגוונים ופחות נפוצים במשרד החינוך. קיימות גם מסגרות חינוך בלתי פורמאלי אשר עוסקות בבניית מערכי לימוד בבתי סוהר אשר נעשות בדרך כלל לאחר הצטרפות לשירותי השב"ס כקציני חינוך. 

כמו כן, מועדוניות והדרכות בחוגים, מציעות אפשרויות תעסוקה מגוונות המכוונות בדרך כלל לילדים בגילאי היסוד ועד חטיבת הביניים.
מודעה
מחפש לימודי חינוך ללא תעודת הוראה?
מחפש לימודי חינוך ללא תעודת הוראה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה