לימודי חינוך מוסיקלי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי חינוך מוסיקלי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חינוך מוסיקלי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך מוסיקלי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בחינוך מוזיקלי

אם אתם חובבי מוסיקה, וברצונכם לטעת את האהבה בתחום בליבותיהם של ילדים ומתבגרים, ואם אתם רוצים לפתח קריירה מאתגרת ומלאת סיפוק בתחום החינוך - לימודי תואר ראשון בחינוך מוזיקלי (הידועים, לעיתים, גם כלימודי הוראת מוזיקה) יכולים להתאים לכם עד מאד! לימודים אלו יקנו לכם לא רק תואר ראשון, אלא גם תעודת הוראה, כך שמייד בסיומם תוכלו להשתלב בעבודה כמורים בבתי הספר - או אף בקונסרבטיונים, תזמורות וכו'.

לימודי חינוך מוזיקלי לתואר ראשון נמשכים ארבע שנים, והם ידאגו להקנות לכם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום - הן בשדה החינוך וההוראה והן בתחומי המוזיקה. הלימודים המעשירים משלבים בין חלקים עיוניים ותיאורטיים לבין התנסות מעשית חווייתית - כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. בואו לקרוא עוד על לימודי תואר ראשון בחינוך מוזיקלי במכללות המובילות. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חינוך מוסיקלי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך מוסיקלי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על תואר ראשון בחינוך מוסיקלי

לימודי חינוך מוסיקאלי הם בעלי חשיבות רבה כבר משנות הילדות - וככל שהחינוך המוסיקלי יתחיל בגיל מוקדם יותר - כך סיכויי ההצלחה של התלמידים יהיו רבים יותר. 

לימודי מוסיקה דורשים מיומנויות רבות היכולות לבוא לידי ביטוי בנגינה על כלי נגינה, שירה, שמיעה, וקריאת תווים. מיומנויות אלו דורשות אימון וכישרונות רבים. כדי לגלות את הפוטנציאל הגלום בכל תלמיד, מוטלת על המורה האחריות להיות רגיש, אמפתי וקשוב לתחומי המוסיקה המעניינים אותו. לימודי חינוך מוסיקאלי משלבים תכנים מתחום החינוך והכרת צרכי הילד והמתבגר יחד עם ידע מעולם המוסיקה.

באופן כללי ידוע, כי לילדים קשה להתמיד לאורך זמן בנגינה, המשלבת בתוכה תרגילים המשמשים לשיפור הטכניקה והמיומנויות המוסיקאליות. כדי לא לוותר לתלמיד, לימודי תואר בחינוך מוסיקאלי, מעניקים למורה לעתיד שיטות הוראה מגוונות אשר יעזרו לו להתמודד עם תלמידים הנמצאים על קשת רחבה של התנהגויות הנחשבות כבעייתיות.

למי מתאים ללמוד חינוך מוסיקלי לתואר ראשון?


אנשים אשר רואים את עצמם כחובבי מוסיקה, ניגנו על כלי נגינה כאשר היו צעירים ואשר אוהבים להעביר את הידע המוסיקאלי שיש ברשותם הלאה, יכולים ליהנות מלימודי חינוך מוסיקאלי. מי שלמד לנגן בילדותו על כלי נגינה יודע כי נחוצה לכך משמעת עצמית רבה הדורשת תרגול רב, בעיקר בגילאים הצעירים.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי חינוך מוסיקלי לתואר ראשון?

לימודי חינוך מוסיקאלי דומים בדרישותיהם לתנאי הקבלה של תואר בחינוך, אך כוללים גם בחינת קבלה בביצוע מוסיקאלי על כלי נגינה כלשהו (ואפשרי גם בשירה).

מה לומדים בחינוך מוסיקלי לתואר ראשון?

התכנים הנלמדים במסגרת לימודי החינוך המוסיקאלי מגוונים ומעניינים כאחד. בתחום המוסיקה ניתן למצוא לימודים העוסקים בנשימה נכונה הנחוצים לנגינה בכלי נשיפה (מעץ וממתכת), משקלים שונים, צורת הסונטה, סוגי כלי נגינה, סגנונות מוסיקאליים המאפיינים תקופות שונות בהיסטוריה (בארוק, קלאסית, רומנטית, מודרנית וכדומה).

בתחום החינוכי ניתן למצוא קורסים העוסקים בפסיכולוגיה התפתחותית, סגנונות חינוך שונים, סדנאות העוסקות בהעצמת התלמיד והמוטיבציה האישית ומגוון תכנים מעניינים וחשובים אחרים. השילוב המעניין הקיים בין לימודי המוסיקה והחינוך יוצר תחום לימודי רחב המבטיח לבוגריו כלים אשר ישמשו אותו לכל תחום בחייו, בין במישור המקצועי ובין אם האישי.

כמו כן, הלימודים דומים בתכליתם ללימודי חינוך המשלבים תכנים מעולם המוסיקה, אשר בסופם מקבלים הלומדים תעודת הוראה. שילוב זה מאפשר ללומדים להמשיך וללמד את הדור הצעיר במוסדות לימוד שונים, החל מבתי הספר, בשיעור המוסיקה המוכרים לכולנו ועד למתנסים וקונסרבטוריונים שונים.

באיזה מכללות ניתן ללמוד חינוך מוסיקלי?

בארץ קיימות מספר מכללות שניתן לשלב בהן את דיסציפלינת המוסיקה יחד עם תחומי ידע הקשורים לתחום החינוך. הקורסים הנלמדים במכללות השונות משתנים, אולם, מטרתם העיקרית היא להכשיר מורים ואנשי חינוך שידעו להעביר בצורה מקצועית את אשר למדו.

אחת המכללות המובילות, שמציעו תתואר ראשון בחינוך מוסיקאלי הינה מכללת לוינסקי. תואר זה משלב בין תחומי הידע המוכרים במוסיקה כמו: תיאוריה, סולפז', הרמוניה, תולדות המוסיקה, קומפוזיציה, אילתור לבין לימודי חינוך השאובים משנתם של הוגי דעות שהתיאוריות שלהם חלחלו לתחומי החינוך והיוו בסיס לשיטות הוראה המוכרות כיום.

שוק הלימודים מציע היום לא רק לימודי תואר במוסיקה אלא מגוון ורחב של קורסי מוסיקה, יוצרים וזמרים. כך למשל נוצר קורס זמר יוצר המקנה כישורים מקצועים ואישיים לאנשים המחפשים דרך לפרוץ בתחום.

במה עוסקים בוגרי חינוך מוסיקלי לתואר ראשון?

בוגרים אשר מסיימים את התואר בלימודי חינוך מוסיקאלי יכולים להשתלב כמורים למוסיקה במגוון מוסדות כמו: קונסרבטוריונים, בתי ספר יסודיים ועל יסודיים וכן במתנ"סים האזוריים.

במסגרת עבודתם, אחראים המורים להקניית מיומנויות למידה הנחוצות לשם נגינה בכלי נגינה, לקריאת תווים וכן להאזנה ליצירות מוסיקאליות. בין השאר, מסיימי תואר בחינוך מוסיקאלי אחראים על קיומם של קונצרטים, שבהם מופיעים תלמידיהם מול מורים, חברים והורים.

כמו כן יכולים הבוגרים להמשיך בלימודיהם בתחום - ולפנות ללימודי תואר שני בחינוך מוזיקלי, לדוגמא.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎