תעודת הוראת במדעי החברה

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון עם תעודת הוראה במדעי החברה

לימודי מדעי החברה הינם כוללים תכנים רבים הקשורים לשילוב בין נפש, לוגיקה והבנה מעמיקה בנושאי החברה השונים. במידה והינכם מעוניינים לשלב תחומים אלו, יחד עם תחומים הקשורים לחינוך, תשמחו לגלות כי קיים מסלול של לימודי תעודת הוראה המותאמים במיוחד לאנשים הרואים עצמם כמורים לעתיד בתחומי מדעי החברה. 

השאלה הנפוצה ביותר שעולה, עוד לפני תחילת הלימודים היא למי מתאים ללמוד מדעי החברה. בדרך כלל אנשים המתעניינים במקצועות כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה וכלכלה, וחשוב להם לקחת חלק בעיצוב דמותם של דור העתיד, פונים ללימודי מדעי החברה בשילוב עם תעודת הוראה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תעודת הוראת במדעי החברה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תעודת הוראת במדעי החברה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על תעודת הוראה במדעי החברה 

בתי ספר תיכוניים רבים כיום מלמדים את תחום הסוציולוגיה. ישנם אף בתי ספר שמאפשרים לתלמידי תיכונים ללמוד כלכלה במסגרת של שיעורי בחירה. בוגרי החוגים בסוציולוגיה, בכלכלה או במדע המדינה שנמשכים לתחום ההוראה יכולים ללמוד לתעודת הוראה במדעי החברה.

לימודי סוציולוגיה לתואר ראשון הכולל תעודת הוראה מכוונים לסייע לסטודנטים להבין את הכוחות החברתיים הפועלים סביבם ובכך מעניקים להם תשתית שתאפשר להם להפוך ל"סוכני שינוי".

הלימודים מספקים לסטודנטים הבנה של מוסדות חברתיים כמו משפחה, דת, מערכת החינוך, המערכת הפוליטית ועוד. בנוסף לכך, הלימודים מאפשרים מפגש עם חשיבה רב-תחומית, פיתוח חשיבה חברתית ביקורתית, מפגש עם סוגיות חברתיות והיכרות והתנסות במחקר חברתי.
תעודת הוראת במדעי החברה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתעודת הוראה במדעי החברה?

מסלול לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה יכול להיות מסלול לתואר ראשון B.A. במקצוע מסוים הכולל לימודים לתעודת הוראה באותו מקצוע. מסלולים כאלה מאפשרים לימוד מעמיק של תחום התוכן וקבלת תעודת הוראה בכל המקצועות הנלמדים בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים: הוראת מתמטיקה, מדעים, אנגלית, היסטוריה, תנ"ך, תורה שבעל פה ועוד.

בנוסף לכך, ניתן ללמוד לתואר ראשון בחינוך הכולל תעודת הוראה. לימודי תואר ראשון בחינוך עוסקים בטיפוחם ופיתוח אישיותם של ילדים ובני נוער, תוך התמקדות בתחום מסוים של החינוך כמו חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך, חינוך לאמנות, חינוך אנתרופוסופי ועוד. לימודים אלו מקנים תואר B.Ed. בחינוך, הכולל גם תעודת הוראה.

לימודי תואר ראשון B.Ed. בחינוך כוללים מסלול לימוד ומסלול התמחות. מסלול הלימוד עוסק בסוג החינוך שבו הסטודנט מעוניין להתמקד - חינוך לגיל הרך, חינוך מיוחד וכדומה. מסלול התמחות עוסק בעצם בתחום התוכן שאותו הסטודנט מעוניין ללמד - מתמטיקה, אנגלית, וכדומה ומקנה תעודת הוראה באותו תחום.

מסלולי הסבת אקדמאים להוראה מאפשרים לבוגרי תואר ראשון בכל התחומים לקבל תעודת הוראה ומוצעים ברוב המכללות לחינוך והוראה בישראל. מסלול הסבת אקדמאים להוראה נמשך שנת לימודים אחת ומותאם בדרך כלל ללוחות הזמנים של אנשים עובדים.
 

מה לומדים בתעודת הוראה במדעי החברה?

תוכניות הלימודים בלימודים לתעודת הוראה במדעי החברה משתנות בהתאם למסלול שהסטודנט בחר בו - האם מדובר במסלול לתואר ראשון B.A. או B.Ed הכולל תעודת הוראה בסוציולוגיה או בלימודים לתעודת הוראה במדעי החברה לאקדמאים. עם זאת, בכל מקרה לימודים לתעודת הוראה במדעי החברה כוללים דידקטיקה של הוראת מדעי החברה והכשרה מעשית (פרקטיקום) בהוראת מדעי החברה.

תוכנית הלימודים כוללת קורסי חובה בתחומי סוציולוגיה, ניהול, מדיניות חינוכית, היבטים משפטיים, אזרחות ופוליטיקה, פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות, כלכלה השייכת לתחום החינוך, ועוד.
תעודת הוראת במדעי החברה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי תעודת הוראה במדעי החברה?

משך הלימודים בלימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה משתנה בהתאם למסלול שבו בחר הסטודנט, כאשר לימודים לתואר B.A. או B.Ed. הכוללים תעודת הוראה נמשכים 3-4 שנים ואילו לימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה המיועדים לאקדמאים נמשכים שנה או שנתיים.

במה עוסקים בוגרי תעודת הוראה במדעי החברה?

במידה וסיימתם את לימודי תעודת הוראה במדעי החברה תשמחו לגלות כי ניתן להשתלב במורים בתחומים כמו: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, הנחשבים נפוצים יותר בלימודים העל יסודיים. המורים המקצועים בדרך כלל מכינים את התלמידים לבגרויות במקצועות הבחירה, ברמה של 4 ו-5 יחידות לימוד.
כמו כן, אם הינכם מעוניינים להעמיק את הידע הקיים ברשותכם בתחומי החינוך, ניתן להמשיך ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי.
מודעה
מחפש תעודת הוראת במדעי החברה?
מחפש תעודת הוראת במדעי החברה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה