ClickCease

תעודת הוראה באומנות

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון עם תעודת הוראה באומנות

לימודי הוראת אמנות לתואר ראשון הינם תחום מעניין וייחודי הנלמד תחת הפקולטה לחינוך והוראה, ומשלב בין עולם החינוך לבין עולם האמנות. המודעות לחשיבותה של האמנות הולכת וגוברת ועל כן הביקוש לאנשי חינוך מומחים בתחום גובר גם הוא, שכן לסוגי האמנות משמעות רבה מבחינה חברתית ותרבותית וכן מבחינה התפתחותית ככלי לביטוי אישי.

הלימודים מאפשרים השתלבות במסגרות החינוך השונות, החל מהוראת הגיל הרך בגני ילדים, דרך הוראת תלמידים בבתי הספר היסודיים ועד לבתי הספר העל יסודיים במסגרת חטיבות הביניים ובתי הספר התיכונים. במסגרת הוראת אמנות יזכו העוסקים בתחום להשפיע על האומנים הצעירים ולהקנות להם ידע תיאורטי ומיומנויות מעשיות שיסייעו להם להשתלב בענף מרתק זה.  
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תעודת הוראה באומנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תעודת הוראה באומנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי הוראת אמנות

ענף האמנות מאפשר חופש ביטוי, דרך לאמירה אישית בצורה ייחודית, הבעת דעה וביטוי יצירתי. קיימים תחומים רבים תחת האמנות, ביניהם ציור, פיסול, רישום, מחול, שירה, נגינה ועוד. לימודי אמנות בשילוב תעודת הוראה מספקים לבוגריהם כלים מעשיים ליצירה, כמו גם מרחיבים את ידיעותיהם התיאורטיות בתחום מבחינת ההיסטוריה של האמנות, התפתחותה וקידום היצירה.

קידום האמנות והיצירתיות חשוב במיוחד בימינו אנו, בהם ילדים ונוער עוסקים בעיקר ברשתות החברתיות ובצפייה בטלוויזיה. האמנות מאפשרת ביטוי לרגשות, לתחושות ולמחשבות שלא תמיד ניתן להסביר במילים, ועל כן מהווה כלי חשוב ומהותי במיוחד.
תעודת הוראה באומנות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון בהוראת אמנות

לימודי תואר ראשון בהוראת אמנות פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מבוקש ומספק זה, בין אם מתוך רצון להשתלב בעבודה בתחום עקב זיקה לתחומי האמנות ורצון להעביר את תשוקתם הלאה לדור הבא, ובין אם לצרכי העשרה אישית במטרה לרכוש כלים ומיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אמנותיים, בעלי ראש פתוח ורצון לעסוק בתחום החינוך ולהפוך את תחביבם האמנותי למקצוע. כמו כן, יתאימו הלימודים לאומנים בפועל אשר יש ברצונם לרכוש הסמכה שתאפשר להם להקנות את ידיעותיהם ומיומנויותיהם הרבות לדור הבא של אומנים צעירים.

תנאי הקבלה לתואר ראשון עם תעודת הוראה באמנות

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון עם תעודת הוראה באמנות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית, כאשר התנאים אינם מוגדרים כגבוהים במיוחד. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי או מבחן מעשי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, לעיתים יידרשו המועמדים להציג תיק עבודות לצורך בחינת יכולותיהם האמנותיות. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
תעודת הוראה באומנות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי הוראת אמנות לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון עם תעודת ההוראה באמנות על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות, כאשר שלוש השנים הראשונות מוקדשות לרוב ללימודים תיאורטיים ואילו השנה הרביעית מוקדשת בדרך כלל להתנסות מעשית.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומן לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר הראשון בהוראת אמנות

במהלך לימודי הוראת אמנות לתואר ראשון מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הסטודנטים ייחשפו לסוגיה השונים של האמנות מבחינה עיונית ומעשית, וכן ילמדו אודות ההיסטוריה של האמנות. כמו כן, יציגו במהלך הלימודים פרויקטים ועבודות ויקיימו תערוכות.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא יסודות האמנות הדיגיטלית, יסודות הצבע, קרמיקה ופיסול, ציור, אמנות מודרנית, אמנות ימי הביניים, יסודות הוראת האמנות, יסודות הרישום, סדנת צילום ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי הוראת אמנות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר ראשון B.Ed בהוראת אמנות, שהינו תואר ראשון בשילוב תעודת הוראה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהוראת אמנות

עם סיום לימודי התואר הראשון בהוראת אמנות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרות החינוך הפורמלי בגני ילדים, בתי ספר יסודיים ובתי ספר על יסודיים כמורים לאמנות, וכן במסגרת החינוך הבלתי פורמלי בפנימיות, מתנ"סים, מרכזים קהילתיים ועוד.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לאופק אמנותי יותר והעלאת תערוכות, פרסום במוזיאונים ובמדיה, יצירת יצירות ומכירתן ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בהוראת אמנות

בוגרי התואר הראשון בהוראת אמנות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצורך הרחבת הסמכתם והעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם ובין אם לצורך העשרה אישית, יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני באמנות במגמות השונות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה לימודי המשך לתואר שני בחינוך מוזיקלי, תואר שני בשילוב אמנויות בלמידה ועוד.
מודעה
מחפש תעודת הוראה באומנות?
מחפש תעודת הוראה באומנות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה