לימודי חינוך דמוקרטי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי חינוך דמוקרטי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חינוך דמוקרטי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך דמוקרטי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בחינוך דמוקרטי

הורים רבים בישראל - כמו בעולם המערבי כולו - בוחרים כיום לשלוח את ילדיהם למוסדות לימוד (גני ילדים, בתי ספר יסודיים ועל יסודיים) אשר אינם נמנים עם זרם החינוך המרכזי "הרגיל", הסופג , בעיקר בעת האחרונה, ביקורת רבה משלל כיוונים. לאור זאת, זוכים לפריחה, בין היתר, גם גני הילדים ובתי הספר הדמוקרטיים, הקיימים בישראל כבר מאז שנות השמונים של המאה ה-20 - והזוכים להצלחה הולכת וגוברת בשנים האחרונות, עת יתרונותיהם הברורים זוכים לחשיפה. על מנת להשתלב בעבודה מתאימה כמורים בבתי ספר דמוקרטיים - מומלץ עד מאד להשלים לימודי תואר ראשון בחינוך דמוקרטי - לימודים מרתקים ומעמיקים, המוצעים לכם על ידי מגוון מכללות לחינוך ברחבי הארץ. 

לימודי חינוך דמוקרטי יציידו את בוגריהם בידע תיאורטי מעמיק ומקיף (הכולל תכנים רבים משותפים לתואר ראשון בחינוך "רגיל", כמו גם תכנים ייחודיים לחינוך הדמוקרטי) כמו גם בשלל כלים יישומיים ומיומנויות מעשיות בתחום, וזאת הודות לתכנית לימודים מעשירה במיוחד, המשלבת בין הפן התיאורטי והיישומי והכוללת, בין היתר, גם התנסות בעבודה מעשית בבתי ספר דמוקרטיים (בחלק מהמכללות בתחום). אז אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודים מרתקים ומעשירים אלו לתואר ראשון בחינוך דמוקרטי - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע רב ושלל פרטים חשובים אודות לימודי חינוך דמוקרטי במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חינוך דמוקרטי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך דמוקרטי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למה כדאי ללמוד חינוך דמוקרטי?

לימודי חינוך דמוקרטי לתואר ראשון הינם מעשירים ומרתקים במיוחד, ומשלבים, למעשה, בין לימודי חינוך "רגילים" לבין מגוון תכנים ייחודיים. בין היתר כוללים לימודי תואר ראשון חינוך דמוקרטי את לימודי עקרונות הזרם ההומניסטי, השמים את הילד וצרכיו האנושיים במרכז העשייה החינוכית. בוגרי תואר ראשון בחינוך דמוקרטי בעלי תעודת הוראה יכולים להשתלב בעבודה גם בבתי ספר דמוקרטיים וגם בבתי ספר ממלכתיים "רגילים", כך שאפשרויות התעסוקה הפתוחות בפניהן רבות הן. 

מן המפורסמות הוא כי מערכת החינוך כמעט ולא השתנה במרוצת עשרות השנים האחרונות - ורבים סבורים כי נדרש שינוי יסודי ומקיף על מנת להתאימה למאה ה-21. צורת החינוך החדשה של החינוך הדמוקרטי עשויה לעזור בפיתוח אחריות עצמית ללמידה ולחקירה, להדגיש את אחריותו של האדם למעשיו ולבחירותיו, ולפתח את תחושת המסוגלות העצמית- ובכך להכין את בוגרי החינוך הדמוקרטי טוב יותר לעולם המצפה להם כבוגרים. 

יתרון נוסף של לימודי חינוך דמוקרטי טמון בהיותו של התחום חדש יחסית - וודאי בהשוואה ללימודי החינוך המסורתיים. כיוון שתחום זה הינו צעיר - יכולים בוגרי תואר ראשון בחינוך דמוקרטי להשפיע על כיווני התפתחותו של התחום - ולעזור לקדמו בישראל - ובכך ליהנות מסיפוק נוסף הנובע מעבודתם המאתגרת והחשובה. 

למי מתאימים לימודי חינוך דמוקרטי?

לימודי תואר ראשון בחינוך דמוקרטי מתאימים לאנשים הרואים בחינוך ו/ או בהוראה שליחות חברתית, המחפשים קריירה מאתגרת ומלאת סיפוק - בה הם יוכלו לתרום לחינוכו של דור העתיד. הלימודים מתאימים במיוחד למי שרואה בעולם החינוך שליחות חברתית - אך נרתע מעט מהשתלבות בעבודה בבתי ספר ממלכתיים רגילים, ומזדהה עם העקרונות שבבסיסהחינוך הדמוקרטי.

כמו כן מתאימים הלימודים לבוגרי תואר ראשון מכלתחום ותחום, המעוניינים בהסבה מקצועית לחינוך והוראה, כמו גם למורים בפועל בבתי ספר רגילים, המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם בחינוך הדמוקרטי - ולהשתלב בהוראה בבתי ספר דמוקרטיים.

אם אתם מתעניינים בלימודי חינוך דמוקרטי, אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי או תואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך דמוקרטי?

על מנת להתקבל ללימודי חינוך דמוקרטי לתואר ראשון נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף. ממוצע הבגרות וציון הפסיכומטרי הדרושים לקבלה משתנים ממכללה למכללה ומתעדכנים מידי שנה - ומומלץ לברר את הציונים הנדרשים סמוך למועד ההרשמה (אתם יכולים למלא פרטיכם בעמוד זה - ואנו נדאג כי נציגי המכללות הרלוונטיות יחזרו אליכם במהרה עם מידע מפורט על תנאי הקבלה ללימודים). חלק מהמכללות אף עורכות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודי חינוך דמוקרטי אך אינכם עומדים בתנאי הקבלה - אל חשש! אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינה לחינוך, לשפר את ציוני הבגרות בעזרת קורס מתאים - או לשפר את ציון הפסיכומטרי - ובכך להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים. 

כמה זמן נמשכים לימודי תואר בחינוך דמוקרטי?

בדומה למרבית מסלולי הלימוד לתואר ראשון בחינוך - גם תואר ראשון בחינוך דמוקרטי נמשך, בדרך כלל, ארבע שנים (מסלולי לימוד לתואר ראשון בחינוך דמוקרטי ללא תעודת הוראה נמשכים, לרוב, שלוש שנים בלבד). 

על מנת להקל על אנשים עובדים להשתלב גם הם בלימודים המרתקים - משקיעות המכללות מאמצים רבים בהתאמת תכנית הלימודים לצרכיהם - חלק מהמכללות מציעות לימודים המרוכזים ביומיים בשבוע בלבד - וחלקן מנסות לבנות מסלולי לימוד המתקיימים בעיקר בשעות הערב ו/ או בימי שישי. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי גם במסלולים ללימודי ערב בחינוך - חלקה של ההתנסות המעשית, הכוללת עבודה בבתי הספר, מתקיים, כמובן בשעות הבוקר והצהריים - שעות פעילותה של מערכת החינוך. 

מה לומדים במהלך תואר ראשון בחינוך דמוקרטי?

תכנית הלימודים של תואר ראשון חינוך דמוקרטי הינה מעשירה ומפתחת, והסטודנטים נהנים הן מהרצאות עיוניות תיאורטיות ועיוניות מרתקות והן משלל תרגולים והתנסויות מעשיות - לרבות ביצוע פרקטיקום (סטאז') בבתי ספר דמוקרטיים (בחלק מן המכללות בתחום).

בין תכני הלימוד במרבית המכללות בתחום: מהו חינוך הומניסטי? ההיסטוריה וההתפתחות של החינוך הדמוקרטי, עקרונות החינוך הדמוקרטי, מבנה ארגוני בבתי ספר דמוקרטיים, החינוך הדמוקרטי בישראל ובעולם, אקטיביזם חברתי וסביבתי, חינוך פורמלי וחינוך בלתי פורמלי, פסיכולוגיה התפתחותית, השפעת החינוך ותרומתו להתפתחות ילדים ונוער, דיאלוג בין ילדים ומבוגרים, יזמות בחינוך, חינוך לערכים ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי חינוך דמוקרטי לתואר ראשון?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר (עמידה בחובת הנוכחות, מעבר מבחנים, הגשת עבודות, סיום ההתנסות המעשית וכו') יהיו זכאים לקבל תעודת בוגר תואר ראשון בחינוך דמוקרטי, מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. כמו כן יהיו זכאים הבוגרים לקבל תעודת הוראה - בהתאם לתחום התמחותם בהוראה במהלך לימודי התואר (תעודת הוראה בהיסטוריה/ תעודת הוראה במתמטיקה/ תעודת הוראה באנגלית וכיו"ב). 

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בחינוך דמוקרטי?

לאחר סיום הלימודים לתואר ראשון בחינוך דמוקרטי וקבלת התעודה - יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה הן בבתי ספר דמוקרטיים והן בבתי ספר ממלכתיים רגילים. הבוגרים יוכלו השתלב בעבודה כמורים בגני ילדים, בתי ספר יסודיים ובתי ספר על יסודיים (חטיבות ותיכונים) - בהתאם למסלול הלימודים אותו השלימו. כמו כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כמדריכים במסגרות שונות של מערכת החינוך הבלתי פורמלית. 

מה הם אפשרויות ההמשך לבוגרי תואר בחינוך דמוקרטי?

בוגרי תואר ראשון בחינוך דמוקרטי יכולים להמשיך ולהתפתח מקצועית בעזרת פנייה ללימודי תואר שני רלוונטיים (תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בתקשוב ולמידה וכיו"ב) או בעזרת פנייה ללימודי תעודה מתאימים (לימודי הנחיית קבוצות, לימודי הוראה מתקנת, לימודי אבחון דידקטי וכו'). 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎