תעודת הוראה בהיסטוריה

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

תואר ראשון עם תעודת הוראה בהיסטוריה

תחומי ההיסטוריה החלו להופיע על כתבים ולהיות מתועדים החל משחר ההיסטוריה. לא סתם קיימים מוזיאונים שונים המכילים אוצורות היסטוריים שונים אשר תפקידם לעזור בשימור הידע הקיים ועל העברתו מדור לדור. באופן כללי, גם תעודת הוראה בתחום לימוד היסטוריה מאפשרת את העברת התכנים השונים אודות מאורעות הקשורים למלחמת העולם הראשונה והשניה בצורה שתרתק את הלומדים. 

מי שמעוניין לרכוש תעודת הוראה באופן כללי וספציפית בתחום ההיסטוריה, יוכל להשתלב במגוון של מסלולי לימוד לתעודת הוראה, במגוון של מוסדות לימוד אקדמיים. חשוב שתדעו כי הלימודים מכשירים מורים מקצועיים ומספקים להם ידע נרחב בתחום וכן כלים פרקטיים אודות הקניית מיומנויות למידה לתלמידים וידע מסוים בתחום של לקויות למידה. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תעודת הוראה בהיסטוריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תעודת הוראה בהיסטוריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על תעודת הוראה בהיסטוריה

הלימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה מכשירים מורים להיסטוריה בחטיבות הביניים ובבתי הספר התיכונים. ניתן ללמוד לתעודת הוראה בהיסטוריה בשילוב עם תואר B.A. בהיסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל או היסטוריה של המזרח התיכון.

בנוסף לכך, לימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה מומלצים למי שכבר יש לו תואר ראשון בהיסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל או היסטוריה של המזרח התיכון. לאוהבי היסטוריה שחושבים שהם מסוגלים ללמד היסטוריה ואולי אפילו לשנות את הדימוי ה"יבש" של הנושא בקרב בני נוער, מומלץ ללמוד לתעודת הוראה בהיסטוריה.

הלימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה שמים דגש על תולדות התנועה הציונית ועל לימודי שואה. ללימודי השואה מיוחסת לאחרונה חשיבות רבה במערכת החינוך הישראלית, משום שיותר ויותר ניצולי שואה הולכים לעולמם, וכך נוצר צורך משמעותי בשימור זכר השואה ובלימוד שיטתי של הנושא.

מגמה חשובה נוספת בלימודי היסטוריה בתיכונים בשנים האחרונות היא חיזוק של השילוב בין לימודי היסטוריה כללית ללימודי ההיסטוריה של עם ישראל, משום שניתן להבין את הסוגיות החשובות בתולדות עם ישראל רק על רקע של מאורעות והתפתחויות בהיקף רחב שעברו על העמים שבתוכם ישב עם ישראל.  
תעודת הוראה בהיסטוריה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתעודת הוראה בהיסטוריה?

מסלול לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה יכול להיות מסלול לתואר ראשון B.A. במקצוע מסוים הכולל לימודים לתעודת הוראה באותו מקצוע. מסלולים כאלה מאפשרים לימוד מעמיק של תחום התוכן וקבלת תעודת הוראה בכל המקצועות הנלמדים בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים: הוראת מתמטיקה, מדעים, אנגלית, היסטוריה, תנ"ך, תורה שבעל פה ועוד.

בנוסף לכך, ניתן ללמוד לתואר ראשון בחינוך הכולל תעודת הוראה. לימודי תואר ראשון בחינוך עוסקים בטיפוחם ופיתוח אישיותם של ילדים ובני נוער, תוך התמקדות בתחום מסוים של החינוך כמו חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך, חינוך לאמנות, חינוך אנתרופוסופי ועוד. לימודים אלו מקנים תואר B.Ed. בחינוך, הכולל גם תעודת הוראה.

לימודי תואר ראשון B.Ed. בחינוך כוללים מסלול לימוד ומסלול התמחות. מסלול הלימוד עוסק בסוג החינוך שבו הסטודנט מעוניין להתמקד - חינוך לגיל הרך, חינוך מיוחד וכדומה. מסלול התמחות עוסק בעצם בתחום התוכן שאותו הסטודנט מעוניין ללמד - מתמטיקה, אנגלית, וכדומה ומקנה תעודת הוראה באותו תחום.

מסלולי הסבת אקדמאים להוראה מאפשרים לבוגרי תואר ראשון בכל התחומים לקבל תעודת הוראה ומוצעים ברוב המכללות לחינוך והוראה בישראל. מסלול הסבת אקדמאים להוראה נמשך שנת לימודים אחת ומותאם בדרך כלל ללוחות הזמנים של אנשים עובדים.
 

מה לומדים בתעודת הוראה בהיסטוריה?

תוכניות הלימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה תלויות בסוג המסלול שהסטודנט בחר בו - האם מדובר במסלול להסבת אקדמאים או במסלול ללימודי תואר ראשון B.A.

בהיסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל או היסטוריה של המזרח התיכון הכולל תעודת הוראה. עם זאת, בכל מקרה לימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה כוללים מתודולוגיה של הוראת ההיסטוריה - שיטות לימוד ייחודיות לתחום, והתנסות מעשית בהוראת היסטוריה.
תעודת הוראה בהיסטוריה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי תעודת הוראה בהיסטוריה?

מכללת אורנים מאפשרת לאנשים הרוצים לשלב היסטוריה יחד עם תעודת הוראה, ללמוד באזור נעים מצד אחד ומקצועי מן הצד השני. על מנת ללמוד תואר זה יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה של ציון סכ"ם 520, המשלב בין בגרות לפסיכומטרי. באורנים ניתן ללמוד מסלול לימודים של היסטוריה המתמקד בהיסטוריה כללית, עם ישראל וכן של מזרח התיכון.
 

כמה זמן נמשכים לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה?

משך הלימודים בלימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה משתנה בהתאם למסלול שבו בחר הסטודנט, כאשר לימודים לתואר B.A. או B.Ed. הכוללים תעודת הוראה נמשכים 3-4 שנים ואילו לימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה המיועדים לאקדמאים נמשכים שנה או שנתיים.

במה עוסקים בוגרי תעודת הוראה בהיסטוריה?

בוגרים אשר סיימו את לימודיהם במסגרת המכללות והסמינרים בתחום ההוראה וההיסטוריה, יוכלו להשתלב כמורים בחינוך העל יסודי, כלומר, בתיכונים ולעסוק בהכנה לבגרות בהיסטוריה. כמו כן, גם בבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים קיים צורך במורים להיסטוריה ושם הדגש על מיומנויות למידה וכן על הכנסת עניין רב באופן הלימוד נחשבים לחלק מרכזי ביותר באופן הלימוד של המורה.

אם הינכם מתעניינים רבות בתחום ההיסטוריה ניתן להמשיך בתואר שני בתחום או להמשיך לתחום כמו הייעוץ החינוכי, המאפשר ללומדים להתמודד טוב יותר עם בעיות התנהגות, חוסר רצון לשתף פעולה מבחינה לימודית תוך עירובם של ההורים במקרה הצורך.
מודעה
מחפש תעודת הוראה בהיסטוריה?
מחפש תעודת הוראה בהיסטוריה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: קריית טבעון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה