תואר שני בחינוך נוער בסיכון

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי חינוך נוער בסיכון לתואר שני

אם אתם רואים בעבודה החינוכית שליחות חברתית, ואם אתם רוצים לתרום רבות לקידומם של בני נוער במצבי סיכון ומצוקה שונים – לימודי תואר שני בחינוך בהתמחות קידום נוער בסיכון (הידועים גם כלימודי תואר שני בחינוך והרואה לנוער בהדרה או פשוט כלימודי תואר שני בחינוך נוער בסיכון) מיועדים עבורכם!

לימודי תואר שני בחינוך והוראה לתלמידים בהדרה (נוער בסיכון) הוא מסלול ייחודי וחדשני שנועד להכשיר אנשי חינוך וטיפול להובלת מערכות חינוכיות וקהילתיות להתמודדות מיטבית עם אוכלוסיית הנוער בסיכון ובמצוקה וקידומה. בוגרי התכנית לתואר שני בחינוך לנוער בסיכון מתמחים בתחומים חברתיים, פסיכולוגיים, תרבותיים וחינוכיים. מטרת התואר בהכשרת דמויות חינוכיות משמעותיות המקשרות, מתווכות ומשלבות בין הגורמים הסובבים את הנוער. כמו כן, הסטודנטים יעברו הכשרה הנוגעת גם בקיום יחסים וקשרים עם סביבתו הקרובה של הנער כמו משפחתו ובוגרים משמעותיים נוספים בחייו. בוגרי התכנית מוכשרים להיות שותפים בעיצוב חייהם של בני הנוער וכאלה המהווים סוכני שינוי עבור ילדים ובני נוער ומשפחותיהם המצויים במצוקה.

בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי תואר שני בחינוך בהתמחות בחינוך נוער בסיכון במכללות המובילות.

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בחינוך נוער בסיכון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בחינוך נוער בסיכון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בחינוך לנוער בסיכון

מסלול לימודי תואר שני בחינוך והוראה לתלמידים בהדרה (הידוע גם כלימודי תואר שני בחינוך נוער בסיכון או תואר שני בקידום נוער במצוקה) מיועד להכשיר אנשי חינוך בעלי מודעות חברתית גבוהה, שיהיו מסוגלים להתמודד בהצלחה עם בעיית ההדרה בחינוך ואשר יוכלו לקדם תלמידים במצבי סיכון ומצוקה ולהוביל את תחום השילוב, החינוך והטיפול בנוער בסיכון ומצוקה במערכת החינוך ובמסגרות קהילתיות שונות.

לימודי תואר שני בחינוך והוראה לתלמידים בהדרה שואפים להרחיב את תפיסת התפקיד של אנשי חינוך שעובדים עם תלמידים בהדרה - מדריכים, מורים ומנהלים (ואף מטפלים ועובדים סוציאלים) – כך שהם יאחזו בראייה מערכתית כוללת – המסוגלת לספק פתרונות מותאמים ואופטימליים לאוכלוסיות הנוער בסיכון והדרה.

בוגרי התואר יהיו מסוגלים לתאם ולתווך בין כל הגורמים החינוכיים המטפלים בנוער בסיכון, ליצור דיאלוג עם הוריהם של בני נוער בסיכון ולהוביל את המסגרת החינוכית שהם פועלים בתוכה לאימוץ הגישה החינוכית החדשה להתמודדות עם בני נוער בסיכון ולבניית תכניות ודרכי פעולה מתאימים במערכת החינוכית והקהילתית.
תואר שני בחינוך נוער בסיכון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך לנוער בסיכון?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בקידום נוער בסיכון ומצוקה כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון רלוונטי (חינוך, חינוך מיוחד, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וכו') בממוצע של 80 ומעלה (חלק מהמכללות בתחום דורשות ממוצע גבוה יותר), השלמת קורסי מבוא ובסיס בתחום, למי שאינו בעל תואר ראשון בקידום נוער/ עבודה עם נוער בסיכון, רמת אנגלית טובה ומעבר של ריאיון אישי/ קבוצתי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציבים תנאי קבלה נוספים – תעודת הוראה, ניסיון מעשי בעבודה עם אוכלוסיות רלוונטיות והצגת המלצות אקדמיות ומעשיות.

כמה זמן נמשך תואר שני בחינוך לנוער בסיכון?

לימודי חינוך והוראה לתלמידים בהדרה ונוער בסיכון נמשכים שנתיים.
תואר שני בחינוך נוער בסיכון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר שני בחינוך לנוער בסיכון?

תכנית לימודי תואר שני בחינוך נוער בסיכון כוללת מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, ולצידם שלל התנסויות מעשיות, לרבות עבודה מעשית בבתי ספר ומסגרות רלוונטיות אחרות (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום) כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה, ובסיום הלימודים הם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.

לימודי חינוך נוער בסיכון לתואר שני כוללים, בדרך כלל, את הנושאים הבאים: נוער בסיכון בישראל, שיטות מחקר, מנהיגות והובלת שינוי, ניהול עבודת צוות, מדיניות חברתית בתחומי החינוך, ניהול מקרה בעבודה עם נוער בסיכון, אתיקה מקצועית, סוגיות התפתחותיות בגיל ההתבגרות, תרבות הנוער, אתיקה בעבודה חינוכית-טיפולית עם מתבגרים, תיאוריות וגישות בהדרכת עובדים, התערבות חינוכית במצבי משבר, השפעות סוציו אקונומיות, שיטות טיפול והוראה בשילוב אמנויות ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בחינוך לנוער בסיכון?

בוגרי תואר שני בחינוך והוראה לתלמידים בהדרה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בחינוך בהתמחות חינוך נוער בסיכון/ חינוך והוראה לתלמידים בהדרה/ קידום נוער בסיכון ומצוקה M.Ed (בהתאם לתכנית הלימודים בה למדו), מטעם המכללה / אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בחינוך לנוער בסיכון?

בוגרי לימודי תואר שני בחינוך בהתמחות קידום נוער בסיכון ובמצוקה יוכלו להוביל את תחומי החינוך של נוער בסיכון במסגרות חינוכיות וטיפוליות שונות, להשתלב בעבודה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, ביחידות לקידום נוער, במשרד הרווחה וברשויות המקומיות.
מודעה
מחפש תואר שני בחינוך נוער בסיכון?
מחפש תואר שני בחינוך נוער בסיכון?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה