תואר שני בחינוך גופני

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי חינוך גופני לתואר שני

אם הספורט הוא אהבתכם הגדולה ואם ברצונכם לתרום לפיתוח תחומי החינוך הגופני בארץ – ולהצעיד אותם אל עבר העתיד – לימודי חינוך גופני לתואר שני יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודי תואר שני בחינוך גופני נועדו להעמיק את הידע המקצועי של מורים לחינוך גופני (ושל המעוניינים להשתלב בתחום) ולהכשירם לתפקידי הדרכה, אימון, ייעוץ, פיקוח, פיתוח וניהול במסגרות חינוכיות וקהילתיות שונות.

אז אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי תואר שני מרתקים, המשלבים בין עולמות החינוך, הבריאות והספורט – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב על לימודי תואר שני בחינוך גופני במכללות המובילות בארץ. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי אדרנלין – בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי חנ"ג לתואר שני.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בחינוך גופני?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בחינוך גופני?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך גופני?

תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך גופני כוללים, בדרך כלל, דרישה לתואר ראשון בחינוך (עדיפות, כמובן לתואר ראשון בחינוך גופני או במדעי הספורט) בציון ממוצע של 75 ומעלה (חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד דורשים ממוצע תואר ראשון גבוה יותר).

בוגרי תארים ראשונים מתחומים אחרים יידרשו למספר קורסי השלמה בתחומי החינוך ככלל והחינוך הגופני בפרט. כמו כן, נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
תואר שני בחינוך גופני
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך תואר שני בחינוך גופני?

לימודי חינוך גופני לתואר שני נמשכים שנתיים, אולם סטודנטים המעוניינים להאריך את לימודיהם בסמסטר או שניים, יכולים להגיש בקשת הארכת לימודים מנומקת למזכירות החוג.

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בחינוך גופני?

לימודי חנ"ג לתואר שני מוצעים הן במסלול מחקרי (הכולל כתיבת תזה) והן במסלול ללא תזה. אם ברצונכם להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום, או לעסוק בעבודות מחקריות בו, מומלץ עד מאד כי תבחרו ללמוד במסלול עם תיזה.
תואר שני בחינוך גופני
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר שני בחינוך גופני?

תכנית הלימודים בתואר שני במדעי החינוך הגופני כוללת מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, וחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום אף מאפשרים לכם לבחור במגמת התמחות, ולהתרכז בלימודיכם בנושאים המעניינים אתכם ביותר. שתי מגמות המוצעות בתחום הן המגמה למדעי החיים של הפעילות הגופנית (המתרכזת בנושאים דוגמת פיזיולוגיה של המאמץ, שיקום בתנועה וביומכניקה) ומגמת מדעי ההתנהגות והיבטים פדגוגיים של הפעילות הגופנית (המתרכזת בנושאים דוגמת דרכי הוראה, פילוסופיה של הספורט, פסיכולוגיה של הספורט וכו').

לעיתים קרובות כוללים לימודי חינוך גופני לתואר שני את הנושאים והתכנים הבאים: ביומכניקה של תנועות, פעילות גופנית ומחלות כרוניות, שיטות במחקר כמותני ומחקר איכותני, תכניות לימודים בחינוך גופני, היבטים רפואיים של פעילות גופנית, ביולוגיה ופיזיולוגיה של מאמץ, המערכת ההורמונלית במאמץ ובמנוחה, אסטרטגיות למידה בתחום המוטורי, ספורט וכלכלה, סוגיות נבחרות בניהול ספורט ועוד מגוון נושאים מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בחינוך גופני?

בוגרי תואר שני בחנ"ג, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בחינוך גופני (M.Ed או M.P.E, בהתאם תכנית בה למדו), מטעם המכללה/ אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בחינוך גופני?

בוגרי תואר שני בחינוך גופני יכולים להתקדם מקצועית כמורים לחינוך גופני לתפקידי רכזי המקצוע, למלא תפקידי הדרכה, אימון וייעוץ בתחומים של מדעי החינוך הגופני בארגוני הספורט, ברשויות המקומיות, בכוחות הביטחון ובמסגרות פרטיות, למלא תפקידי ארגון, תכנון, פיקוח וניהול של הפעילות הגופנית והספורט בבתי הספר, ברשויות המקומיות ובמוסדות ספורט שונים.

כן יכולים הבוגרים לעסוק בשיקום באמצעות פעילות גופנית של אוכלוסיות מיוחדות כמו קשישים, נכים, תלמידי החינוך המיוחד ועוד או לעסוק במחקר בתחומי מדעי התנועה והספורט.

שימו לב: על מנת לעסוק בהוראת חינוך גופני במערכת החינוך יהיה עליכם בעלי תעודת הוראה, ועל מנת לעסוק באימון והדרכה בתחום – יהיה עליכם להיות בעלי הסמכה מתאימה כמדריכים ומאמנים בספורט.
מודעה
מחפש תואר שני בחינוך גופני?
מחפש תואר שני בחינוך גופני?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה