תואר שני בחינוך סביבתי

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי חינוך סביבתי לתואר שני

אם גם אתם נדבקתם בחיידק הירוק ומתעניינים בתחום הסביבתי ואם הגנת הסביבה חשובה לכם - תוכלו ללמוד תואר שני בתחום. לימודי תואר שני בחינוך סביבתי מכשירים מורים לתפקידי הוראה והדרכה בתחום של לימודי הסביבה. מטרתם של  תואר שני בחינוך סביבתי היא להעניק לבוגרים את האפשרות להעביר לתלמידיהם את חשיבות הנושא הסביבתי ולהוביל את הנושא האקולוגי בבתי הספר ובקהילה. 

תכנית הלימודים כוללת שיעורים רבים הנלמדים בשטח ומשלבת בין דיסציפלינות ממדעי הטבע והחיים לבין סוגיות חינוכיות העוסקות באיכות הסביבה. התכנית כוללת ידע הקשור לנושא הסביבה, כימיה, ביולוגיה סביבתית, מדעי כדור הארץ, אקולוגיה, היבטים אתיים, פילוסופיים ואפיסטמולוגיים של התחום וטיפוח אידיאולוגיה ומודעות סביבתית. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תואר שני בחינוך סביבתי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בחינוך סביבתי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בחינוך סביבתי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בחינוך סביבתי

השינויים המואצים בסביבת חייו של האדם והגידול המהיר של אוכלוסיית כדור הארץ יצרו בעיות סביבתיות רבות, שעולות שוב ושוב על סדר היום הציבורי ומערכת החינוך מחויבת להכשרה של אזרחים בעלי מודעות לסוגיות של איכות הסביבה, ואכן - וסוגיות אלה נכנסות בהדרגה לתוכניות הלימודים בבתי הספר.

לימודי תואר שני בחינוך סביבתי נועדו לתת מענה לצורך הקיים בפיתוח גישה כוללת להתמודדות עם בעיות יסוד בנושאי הסביבה. הלימודים קושרים סוגיות סביבתיות עם תחומי תוכן מגוונים כמו מדעי החיים והטבע, מדעי האדמה, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות והחינוך במגמה לתרום לבתי הספר, לקהילה ולחברה.

לימודי תואר שני בחינוך במגמת חינוך סביבתי כוללים קורסים ממדעי הטבע הנוגעים בנושאים סביבתיים כמו אקולוגיה תיאורטית ויישומית, גיאוגרפיה, ביולוגיה סביבתית - האדם, החי, הצומח, מיקרואורגניזמים ובריאות, כימיה - קרקע ואטמוספירה וגיאולוגיה, קורסים העוסקים בהיבטים הפילוסופי, האפיסטמולוגי והאתי של חינוך סביבתי ובפרקטיקה של תכנון לימודים, הוראה ולמידה בנושאים סביבתיים, וקורסים העוסקים בהיבט החברתי-ציבורי של נושאים סביבתיים - פוליטיקה וסביבה, היבטים ציבוריים ומשפטיים של איכות הסביבה בישראל ופסיכולוגיה סביבתית.
תואר שני בחינוך סביבתי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך סביבתי?

על מנת להתקבל ללימודי תואר שני בחינוך סביבתי יהיה עליכם להיות בעלי תואר ראשון בחינוך  B.Ed בהתמחות מדעי הטבע לבית הספר העל יסודי או בעלי תוארראשון רלוונטי אחר -  במדעי הטבע, מדעי הסביבה, מדעי החיים וכו', בממוצע של 80 לכל הפחות. כן יהיה עליכם להיות בעלי תעודת הוראה, ולעבור ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמתכם ללימודים ולעיסוק בתחום.

בוגרי תארים ראשוניים אחרים יכולים אף הם להתקבל ללימודים – בכפוף להשלמה של מספר קורסי מבוא ובסיס רלוונטיים, טרם תחילת הלימודים או עד סוף השנה הראשונה לתואר.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בחינוך סביבתי?

לימודי תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך סביבתי נמשכים שנתיים (ארבעה סמסטרים).
תואר שני בחינוך סביבתי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר שני בחינוך סביבתי?

לימודי חינוך סביבתי לתואר שני כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: שיטות מחקר כמותיות, שיטות מחקר איכותניות, הגישה האחדותית והשלכותיה לחינוך הסביבתי, מערכות אקולוגיות ומגמות בחינוך הביקורתי, עקרונות אקולוגיים ויישומם, הידרולוגיה ומשאבי מים בישראל, מיקרוביולוגיה סביבתית, השפעות סביבתיות על בריאות הציבור, אבולוציה של האדם בהיבט סביבתי, איכות האוויר, זיהומי מים וקרקע, אסונות סביבתיים, שיטות בחקר הסביבה, נושאים נבחרים במחקר הסביבתי ובגיאוגרפיה ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בחינוך סביבתי?

בוגרי לימודי תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך סביבתי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לקבל תעודת תואר שני – מוסמך בחינוך בהתמחות חינוך סביבתי M.Ed, מטעם המכללה/ אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בחינוך סביבתי?

בוגרי לימודי תואר שני בחינוך סביבתי יוכלו להשתלב בעבודה כמורים ללימודי הסביבה (מגמה הקיימת כיום בתיכונים רבים), לעסוק בריכוז פעילות סביבתית, הנחיית פעילויות שדה וסיורים, ניהול חוגי העשרה בתחום בבתי הספר, ייעוץ בעריכת פעילויות של חינוך סביבתי במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי, הובלת תכניות של מעורבות קהילתית בנושאי סביבה, ואף להשתלב בעבודה במסגרת גופים ציבוריים העוסקים בנושאי סביבה ובחינוך סביבתי -  כמו החברה להגנת הטבע ורשויות מקומיות, לדוגמא.
מודעה
מחפש תואר שני בחינוך סביבתי?
מחפש תואר שני בחינוך סביבתי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה