תואר שני בחינוך מיוחד

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
תואר שני בחינוך מיוחד
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות תואר שני בחינוך מיוחד?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על תואר שני בחינוך מיוחד?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

לימודי חינוך מיוחד לתואר שני במכללות

אם אתם מעוניינים ליהנות מהכשרה מתקדמת לעבודה חשובה ומלאת סיפוק, אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודי תואר שני בחינוך בהתמחות מבוקשת, אשר תעזור לכם לסייע למגוון אוכלוסיות, ולהוביל את תחומי החינוך המיוחד במערכת החינוך – לימודי תואר שני בחינוך מיוחד (הידועים גם כלימודי תואר שני בחינוך משלב) יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

כל תלמיד עשירי בישראל הינו תלמיד חינוך מיוחד, ועל כן הדרישה לאנשי חינוך בעלי התמחות בתחום היא רבה. תואר שני בחינוך מיוחד מעניק הכשרה וידע תיאורטי בנוגע לאוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים בחינוך  - בעלי לקויות למידה, לקויות התפתחותיות שונות, בעיות התנהגות וכו' ולדרכי העבודה עם אוכלוסיות אלו. בואו לקרוא עוד על לימודי תואר שני בחינוך מיוחד במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות תואר שני בחינוך מיוחד?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על תואר שני בחינוך מיוחד?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מידע כללי

חינוך מיוחד הוא חינוך המיועד לתלמידים בעלי לקויות ובעיות שונות – בעיות התפתחותיות, בעיות התנהגות, קשיים רגשיים, אוטיזם וכו'. כדי שתלמידים אלו יפיקו את המיטב ממערכת החינוך, דרושים מורים מיוחדים, בעלי התמחות בחינוך מיוחד, ולימודי תואר שני בחינוך מיוחד (הידועים, לעיתים, גם כתואר שני בחינוך משלב) נועדו להכשיר מורים מובילים בתחום, כמו גם אנשי מקצוע נוספים, שיוכלו להתאים את מערכות התמיכה והשירותים, ולבנות תכניות לימודים בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי חינוך מיוחד לתואר שני, אולי תתעניינו גם במסלולים נוספים לתואר שני בחינוך – תואר שני בחינוך בהתמחות לקויות למידה, תואר שני בייעוץ חינוכי וכו'.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בחינוך מיוחד כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון בממוצע 80 (מכללות ומוסדות לימוד רבים דורשים ממוצע גבוה יותר), השלמת קורסי מבוא ובסיס למי שאינו בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד, תעודת הוראה (חלק מהמכללות מאפשרות להשלים את תעודת ההוראה במקביל ללימודים) ומעבר של ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

חלק מהמכללות דורשות מהמועמדים גם להיות בעלי ניסיון בהוראה, ולעיתים אף נדרש ניסיון בהוראת החינוך המיוחד.

משך לימודים

לימודי תואר שני בחינוך מיוחד נמשכים, בדרך כלל, שנתיים, אולם את התיזה תוכלו להגיש עד תום השנה השלישית מתחילת לימודיכם.

כיוון שלימודי חינוך מיוחד לתואר שני מיועדים בעיקר למורים, משקיעות המכללות והאוניברסיטאות מאמצים בהתאמת תכנית הלימודים ללוח הזמנים של הסטודנטים, ורבים מהמסלולים בתחום מאפשרים לכם לשלב, בקלות יחסית, עבודה במשרה מלאה (או כמעט מלאה) עם לימודים מרתקים אלו. מסלולי לימוד ייחודיים אלו כוללים רק יום לימודים מרוכז אחד בשבוע, או, לחילופין, לימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר.

מסלולי לימודים

לימודי חינוך מיוחד לתואר שני מוצעים הן במסלול עם תיזה (מסלול מחקרי) והן במסלול ללא תיזה (עיוני- יישומי). אם אתם חושבים כי בבוא היום תמשיכו ללימודי דוקטורט, או אם תחומי המחקר מושכים את ליבכם במיוחד – כדאי עד מאד כי תירשמו למסלול הלימודים הכולל כתיבת עבודת תיזה.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים של תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך מיוחד היא עשירה ומרתקת, ודואגת להכשיר את בוגריה במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, וזאת על ידי שילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים ומקיפים לצד שלל תרגולים והתנסויות מעשיות מפתחות.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים מבחר מגמות התמחות בחינוך מיוחד, כך שהם יכולים להתמקד בתתי הנושאים המעניינים אותם במיוחד. בין מגמות ההתמחות הנפוצות והמבוקשות בתחום ניתן למצוא את ההתמחות באוטיזם ולקויות התפתחותיות, התמחות בהפרעות רגשיות ובעיות התנהגות, התמחות בגיל הרך, התמחות במחשבים בחינוך מיוחד והתמחות במוגבלות שכלית.

לעיתים קרובות כוללים לימודי תואר שני בחינוך מיוחד את התכנים והנושאים הבאים: סטטיסטיקה ושיטות מחקר, שיטות בחינוך מיוחד, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה של ילדים ונוער, עבודה מול הצוות הפרא-רפואי, עבודה עם הורים, בניית תכניות התערבות, חינוך משלב, לקויות למידה, מוח, למידה וחינוך מיוחד, אבחון, תקשוב ולמידה ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי תואר שני בחינוך מיוחד, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (מעבר מבחנים, סיום חובות שמיעה, הגשת עבודות וכו') יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בחינוך מיוחד M.Ed, מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.
מודעה

מחפש תואר שני בחינוך מיוחד?

מחפש תואר שני בחינוך מיוחד?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בתל אביב ובאילת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: קריית טבעון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - אור יהודה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מודעה