תואר שני בחינוך מיוחד

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימוד חינוך מיוחד לתואר שני

אם אתם מעוניינים ליהנות מהכשרה מתקדמת לעבודה חשובה ומלאת סיפוק, וליהנות מלימודי תואר שני בחינוך בהתמחות מבוקשת, אשר תעזור לכם לסייע למגוון אוכלוסיות, ולהוביל את תחומי החינוך המיוחד במערכת החינוך – לימודי תואר שני בחינוך מיוחד (הידועים גם כלימודי תואר שני בחינוך משלב) יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

בשנים האחרונות גברה המודעות בצורך ובביקוש שיש לתכניות המסייעות לתלמידי בעלי צרכים מיוחדים ועל כן הדרישה לאנשי חינוך בעלי התמחות בתחום היא רבה. תואר שני בחינוך מיוחד מעניק הכשרה וידע תיאורטי ומעשי הנועד לסייע לאוכלוסיות בעלי לקויות למידה וצרכים שונים, כמו: בעלי לקויות למידה, לקויות התפתחותיות שונות, בעיות התנהגות וכדומה. השיטות השונות הנלמדות בחינוך מיוחד נועדו לצמצם פערים חברתיים, פיזיים, רגשיים ולימודיים של אותם התלמידים המביעים קושי השתלבותי במסגרת לימודיהם.

בואו לקרוא עוד על לימודי תואר שני בחינוך מיוחד במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בחינוך מיוחד?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בחינוך מיוחד?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בחינוך מיוחד

חינוך מיוחד הוא חינוך המיועד לתלמידים בעלי לקויות ובעיות שונות – בעיות התפתחותיות, בעיות התנהגות, קשיים רגשיים, אוטיזם וכו'. כדי שתלמידים אלו יפיקו את המיטב ממערכת החינוך, דרושים מורים מיוחדים, בעלי התמחות בחינוך מיוחד, ולימודי תואר שני בחינוך מיוחד (הידועים, לעיתים, גם כתואר שני בחינוך משלב) נועדו להכשיר מורים מובילים בתחום, כמו גם אנשי מקצוע נוספים, שיוכלו להתאים את מערכות התמיכה והשירותים, ולבנות תכניות לימודים בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי חינוך מיוחד לתואר שני, אולי תתעניינו גם במסלולים נוספים לתואר שני בחינוך – תואר שני בחינוך בהתמחות לקויות למידה, תואר שני בייעוץ חינוכי וכו'.
 
תואר שני בחינוך מיוחד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למה כדאי ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד?

תואר שני בחינוך מיוחד מכשיר סטודנטים ומקנה ידע אקדמי עשיר, וזאת לטובת פיתוח קריירה בתחום החינוך בבתי הספר ובמוסדות לחינוך מיוחד, הפועלים במסגרת פרטית או ממלכתית, פורמלית ובלתי פורמלית. בוגרי התואר, יוכלו להשתלב בתפקידים בכירים במסגרו שונות הדורשות ראש גדול, יצירתיות, מנהיגות, אידיאולוגיה ועוד.

וכן, בוגרי לימודי חינוך מיוחד יהוו דמויות מפתח במערכת החינוך ויוכלו לסייע לתלמידים רבים הסובלים מלקויות שונות במסגרת בה לומדים. לימודים אלה מבקשים להקנות לסטודנטים ידע רחב ומגוון, המבוסס ומגובה במחקרים ובניסיון רב שנים.

האפשרות ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד קיימת בכל רחבי הארץ: מכללות לחינוך פזורות מצפון עד דרום - כך שתוכלו להשתלב בלימודי תואר שני בחינוך מיוחד מבלי להתרחק יתר על המידה מאזור מגוריכם. 

למי כדאי ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד?

לימודי תואר שני בחינוך מיוחד מתאימים לאנשים בעלי רגישות לזולת וכישורים בינאישיים טובים, המעוניינים להשתלב בעבודה חשובה, מאתגרת ומלאת סיפוק בתחומי ההחינוך המיוחד. הלימודים מתאימים במיוחד למורים, המעוניינים להתמחות בתחום ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, כמו גם לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובוגרי תארים ראשונים אחרים מתחומי הטיפול או החינוך. 

אם אתם מתעניינים בלימודי תואר שני בחינוך מיוחד- אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר שני בקידום נוער בסיכון, תואר שני בלקויות למידה, תואר שני בפסיכולוגיה וכיו"ב.
תואר שני בחינוך מיוחד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בחינוך מיוחד?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בחינוך מיוחד כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון בממוצע 80 (מכללות ומוסדות לימוד רבים דורשים ממוצע גבוה יותר), השלמת קורסי מבוא ובסיס למי שאינו בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד, תעודת הוראה (חלק מהמכללות מאפשרות להשלים את תעודת ההוראה במקביל ללימודים) ומעבר של ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

חלק מהמכללות דורשות מהמועמדים גם להיות בעלי ניסיון בהוראה, ולעיתים אף נדרש ניסיון בהוראת החינוך המיוחד.

כמה זמן נמשך תואר שני בחינוך מיוחד?

לימודי תואר שני בחינוך מיוחד נמשכים, בדרך כלל, שנתיים, אולם את התיזה תוכלו להגיש עד תום השנה השלישית מתחילת לימודיכם.

כיוון שלימודי חינוך מיוחד לתואר שני מיועדים בעיקר למורים, משקיעות המכללות והאוניברסיטאות מאמצים בהתאמת תכנית הלימודים ללוח הזמנים של הסטודנטים, ורבים מהמסלולים בתחום מאפשרים לכם לשלב, בקלות יחסית, עבודה במשרה מלאה (או כמעט מלאה) עם לימודים מרתקים אלו. מסלולי לימוד ייחודיים אלו כוללים רק יום לימודים מרוכז אחד בשבוע, או, לחילופין, לימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר.

מה לומדים בתואר שני בחינוך מיוחד?

לימודי חינוך מיוחד לתואר שני מוצעים הן במסלול עם תיזה (מסלול מחקרי) והן במסלול ללא תיזה (עיוני- יישומי). אם אתם חושבים כי בבוא היום תמשיכו ללימודי דוקטורט, או אם תחומי המחקר מושכים את ליבכם במיוחד – כדאי עד מאד כי תירשמו למסלול הלימודים הכולל כתיבת עבודת תיזה.

מה לומדים בתואר שני בחינוך מיוחד?

תכנית הלימודים של תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך מיוחד היא עשירה ומרתקת, ודואגת להכשיר את בוגריה במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, וזאת על ידי שילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים ומקיפים לצד שלל תרגולים והתנסויות מעשיות מפתחות.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים מבחר מגמות התמחות בחינוך מיוחד, כך שהם יכולים להתמקד בתתי הנושאים המעניינים אותם במיוחד. בין מגמות ההתמחות הנפוצות והמבוקשות בתחום ניתן למצוא את ההתמחות באוטיזם ולקויות התפתחותיות, התמחות בהפרעות רגשיות ובעיות התנהגות, התמחות בגיל הרך, התמחות במחשבים בחינוך מיוחד והתמחות במוגבלות שכלית.

לעיתים קרובות כוללים לימודי תואר שני בחינוך מיוחד את התכנים והנושאים הבאים: סטטיסטיקה ושיטות מחקר, שיטות בחינוך מיוחד, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה של ילדים ונוער, עבודה מול הצוות הפרא-רפואי, עבודה עם הורים, בניית תכניות התערבות, חינוך משלב, לקויות למידה, מוח, למידה וחינוך מיוחד, אבחון, תקשוב ולמידה ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בחינוך מיוחד?

בוגרי תואר שני בחינוך מיוחד, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (מעבר מבחנים, סיום חובות שמיעה, הגשת עבודות וכו') יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בחינוך מיוחד M.Ed, מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.
מודעה
מחפש תואר שני בחינוך מיוחד?
מחפש תואר שני בחינוך מיוחד?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה