קורס טכנאי גז

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס טכנאי גז
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס טכנאי גז?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי גז?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי טכנאות גז במכללות

הגפ"מ (גז פחמימני מעובה) הידוע גם כגז בישול, נמצא בשימוש כמעט בכל בית ומשפחה בישראל (ובעולם) – לבישול, לחימום הבית ואף להנעת מכוניות. כיוון שאיכות חיינו תלויה באספקתו הסדירה של גז זה ושימוש מאסיבי בו, אנשי המקצוע האחראים על אספקתו, ועל התקנת ותפעול המערכות הקשורות אליו, זוכים לראות ברכה בעבודתם – ניתן להשתלב בקלות בעבודה רווחית בתחום, בין אם כשכירים או כעצמאיים, וזאת לאחר הכשרה קצרה, הנמשכת חודשים ספורים בלבד. במסגרת קורס טכנאי גז, תלמדו על מבנה והרכב הגפ"מ, תכירו על מערכות הגז ותיחשפו לתקני הבטיחות הישראליים והעולמיים בענף. בעמוד זה תוכלו לקרוא את כל הפרטים על קורס טכנאי גז במכללות המובילות בישראל.

קורס טכנאי גז, נכנס תחת הקטגוריה של לימודי תעודה, ולכן אם אתם מתעניינים בתחום זה או בתחומים נוספים ואין ברצונכם להשקיע שנים רבות בלימודים אינטנסיביים הנפרשים על פני שנים רבות, ואתם מתעניינים באפשרות להשתלב בתחום רווחי זה, הגעתם למקום הנכון. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס טכנאי גז?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי גז?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי על קורס טכנאים בתחום הגז

טכנאי גז הוא איש המקצוע המוסמך להתקין, להרכיב, לפרק ולתקן מערכות גז ביתיות ותעשייתיות. על מנת לעסוק במקצוע זה, נדרשת תעודה מטעם משרד העבודה, הניתנת למי שהשתתף בקורס ההכשרה בנושא ועבר את בחינות ההסמכה הממשלתיות של משרד התמ"ת.

הסמכות טכנאי הגז כוללות את טכנאי גז רמה 1 – הרמה הבסיסית והראשונה של טכנאות הגז, וטכנאי גז רמה 2 – הסמכה מתקדמת, המיועדת למי שקיבל כבר את ההסמכה הראשונית.

מה לומדים בקורס טכנאי גז?

אמנם קיים שוני בתכניי הלימוד בין מוסדות הלימוד השונים המציעים קורסים בתחום, אולם בכל הקורסים קיים דגש רב על הקניית הכלים והמיומנויות המעשיות, לצד לימודים עיוניים מקיפים. הקורסים השונים דואגים להכשיר את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להשתלב בעבודה בתחום כאנשיי מקצוע איכותיים. 

רב התכניות בתחום נוגעות בנושאים הבאים: פיסיקה ותורת החום, תכונות הגפ"מ במצב נוזלי ובמצב גז, הכרת מערכות הגפ"מ, תקנים לעבודת הטכנאים, תכנון מערכות לחץ בדרגה ראשונה, שנייה ושלישית, מערכות גז למטבחים, מערכות גז לתעשייה, מערכות גז בחקלאות, קריאת תכניות של מערכות גז ותכניות בנייה, אחריות וסמכות המתקין, היבטים חוקיים, ועוד.

למי מתאימים לימודי טכנאות גז?

קורס טכנאי גז רמה 1 מיועד לכל מי שמעוניין להשתלב בהכשרה מקצועית קצרה יחסית, אשר בסופה הזדמנות להשתלב בעבודה רווחית ונדרשת. כן מיועד הקורס לאנשי שירות ומכירה בענף הגז, למנהלי אחזקה ותחזוקה, טכנאי שירות, עוזרים למתקיני מערכות גז, ואנשי מקצוע נוספים מהתחומים הרלוונטיים. קורס טכנאי גז רמה 2 מיועד לבוגרי קורס טכנאי גז רמה 1.

מה הם תנאי הקבלה לקורס טכנאי גז?

על מנת להתקבל לקורס טכנאי גז רמה 1 על המועמד להיות בוגר 10 שנות לימוד לפחות. בחלק ממוסדות הלימוד נדרש גם ניסיון תעסוקתי בתחום הגז. בכדיי להתקבל לקורס טכנאי גז רמה 2 על המועמד להיות בוגר קורס טכנאי גז רמה 1. לעיתים בכדיי להתקבל לקורס טכנאי גז רמה 2 נדרש גם ניסיון תעסוקתי רלוונטי, וליווי של טכנאי גז רמה 2.

מה משך קורס טכנאי גז?

מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון מסלולים, ועל כן קיים שוני בין משך הקורסים השונים. למרות הבדלים אלו, מדובר בקורס קצר, וברב רובם של המקומות אורכו נע בין שלושה לארבעה חודשים.

כיוון שעל מנת לעסוק בתחום נדרש אישור של משרד העבודה, חשוב לברר טרם ההרשמה מה הן התעודות וההסמכות הניתנות לבוגרים בסיום הקורס, ולוודא כי הקורס מוכר ע"י המשרדים הממשלתיים הרלוונטיים ומכין את בוגריו לבחינות של משרד התמ"ת, אשר בסופן מוענקות התעודות המאפשרות את העבודה בתחום זה.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס טכנאי גז?

במידה והתעניינתם בקורס טכנאי גז, תשמחו לגלות כי טכנאים יכולים להשתלב במסלולי לימודים שונים ומגוונים. תחום אחד שיכול להילקח בחשבון הינו קורס טכנאי שירות, המלמד אנשי מקצוע כיצד להתמודד בצורה טובה עם בעיות טכניות במוצרי חשמל ואלקטרוניקה שונים.

תחום אחר הוא קורס טכנאי מכשור ובקרה אשר מאפשר ללומדים בתכנון ובנייה של מערכות ממוחשבות ואוטומציה.

בנוסף, טכנאי מקררים הינו תחום נוסף, אשר מאפשר ללומדים לתקן מערכות קירור שונות ומגוונות. התחום צריך ידע וניסיון רב אשר ניתן ללומדים במסגרת הקורס. 

במה עוסקים בוגרי קורס טכנאי גז?

אם ברצונכם להשתלב במקצוע רווחי ונדרש, הדורש לימודים של חודשים אחדים בלבד, וכולל עבודה מרתקת וחשובה – קורס טכנאי הגז יכול להיות הפתרון המושלם עבורכם. 

בוגרי קורס טכנאי הגז משתלבים במשרות רווחיות ונדרשות כשכירים בחברות הגז השונות, או כטנאי ומתקיני מערכות גז עצמאיים.
מודעה

מחפש קורס טכנאי גז?

מחפש קורס טכנאי גז?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: מכללת רופין – עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: מכללת רופין – עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה