תואר שני במידענות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
תואר שני במידענות
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות תואר שני במידענות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על תואר שני במידענות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

תואר שני במידענות - מידע כללי

לימודי מידענות לתואר שני (הידועים גם כתואר שני בלימודי מידע) הינם לימודים העוסקים בשיטות לאיתור, עיבוד, ניתוח וניהול מידע. לימודי תחום זה זוכים לפופולאריות רבה בשנים האחרונות, שכן, כידוע, אנו חיים בעידן המידע - חדשות לבקרים עולים אין ספור פריטי מידע חדשים ברשת האינטרנט, וקצב גידול המידע בעולם רק הולך וגובר. בוגרי תואר שני במידענות יכולים להשתלב במגוון משרות מרתקות כמידענים וספרנים במכוני מחקר, בספריות אקדמיות וספריות ציבוריות ואף בעולם העסקי. 

תכנית הלימודים של תואר שני במידענות וספרנות דואגת להכשיר את בוגריה בידע עדכני ומעמיק בתחום - כמו גם במיטב המיומנויות היישומיות והכלים המעשיים הדרושים למידענים מומחים. הלימודים מועברים על ידי טובי המרצים והבכירים בתחום - כך שהכשרתם של הבוגרים הינה לעילא ולעילא. אז אם גם אתם רוצים ללמוד תואר שני במידענות - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע חשוב ופרטים רבים אודות לימודי מידענות לתואר שני במכללות המובילות בתחום בכל רחבי הארץ.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות תואר שני במידענות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על תואר שני במידענות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות תואר שני מידענות

אף כי תחום המידענות אינו תחום חדש כלל ועיקר, מאז השתלטותה של רשת האינטרנט על חיינו הוא זוכה לעדנה מחודשת ולרביזיה משמעותית, שכן בעוד כמויות המידע גדולות במהירות, מנגנוני הסינון והבקרה הולכים ופוחתים. החידושים הטכנולוגיים אף שינו את דרכי הפעולה והעבודה של המידענים, ועיקר עבודתם כיום מתבצעת באמצעות המחשב וכוללת עבודה על מאגרי מידע.

כיום ניתן ללמוד תואר שני במידענות במכללות בכל רחבי הארץ - ובמהלך לימודים אלו לומדים הסטודנטים כיצד לחפש אחר אינפורמציה רלוונטית, וכיצד למיינה ולקטלגה בצורה יעילה. הלימודים לתואר שני מידענות מכשירים את בוגריהם הן בפן התיאורטי- מחקרי בתחום, הן בפן המעשי – יישומי, הכולל הקניית כלים ומיומנויות לאיתור מידע וסיווגו בעידן הדיגיטלי, כך שהכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה, ועם סיום הלימודים הם יכולים להשתלב בעבודות השונות בתחום מבוקש ומרתק זה.

מהם תנאי הקבלה לתואר שני במידענות וספרנות?

תנאי הקבלה לתואר שני במידענות (תואר שני בלימודי מידע) כוללים, בדרך כלל, דרישה לתואר ראשון עם ממוצע ציונים של 80 לכל הפחות (אם התואר הראשון אינו במידענות – ייתכן כי תדרשו להשלים מספר קורסים בסיס ומבוא בתחום, טרם תחילת הלימודים או במהלכם). כן נדרשים המועמדים לידיעה ברמה גבוהה של אנגלית ועברית, וידיעת שפה זרה נוספת מהווה יתרון משמעותי בקבלה ללימודים.

כמו כן, על המועמדים לתואר שני ספרנות ומידענות להיות בעלי ידע בסיסי בתפעול המחשב ורשת האינטרנט, ולעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה ו/ או להציג המלצות אקדמיות ו/ או מעשיות. ניסיון מעשי בתחום המידענות והספרנות מהווה, כמובן, יתרון נוסף בקבלה ללימודים.

כמה זמן נמשך תואר שני במידענות?

לימודי מידע לתואר שני נמשכים שנתיים וכוללים ארבעה סמסטרים. סטודנטים אשר אינם מצליחים לסיים את חובות הלימודים בזמן זה (ובעיקר אם הם עסוקים בכתיבת תיזה) יכולים להגיש למזכירות החוג בקשה להארכת הלימודים – ובדרך כלל בקשתם זו מאושרת והם יכולים להאריך את לימודיהם למשך סמסטר אחד או שניים.

אם אתם רוצים להצטרף ללימודי תואר שני במידענות - אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן - יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק מהמכללות למידענות מציעות אפשרות ללימודים המרוכזים ביום אחד בשבוע בלבד, או לימודים המתקיימים בעיקר בשעות הערב (או בימי שישי בבוקר) כך שגם אנשים העובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) יכוים להשתלב בלימודים בנוחות יחסית. 

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני במידענות?

ניתן ללמוד תואר שני בלימודי מידע במסלול מחקרי- הכולל כתיבת תיזה, או במסלול יישומי אשר אינו כולל כתיבת עבודה זו. אם אתם שואפים להמשיך בסיום התואר השני ללימודי דוקטורט במידענות או אם ברצונכם להשתלב בעבודות מחקריות בתחום – מומלץ כי תשתלבו במסלול המחקרי, המקל עד מאד על המשך לימודים אקדמיים לאחר מכן ומקנה לכם כלים (וניסיון) בביצוע מחקים בתחומי המידענות והספרנות. 

מה לומדים במהלך לימודי מידענות וספרנות לתואר שני?

לימודי תואר שני במידענות כוללים, לעיתים קרובות, את הנושאים והתכנים הבאים: ייצוג מידע דיגיטלי, פתוח מערכות מידע בארגונים, השפעת שינויים טכנולוגיים בארגונים, תכנון ופיתוח בסביבת האינטרנט, היבטים התנהגותיים וחברתיים בניהול מידע, אינפו-אתיקה, מערכות לאחזור מידע, שיווק ופרסום של שירותי הספריה, ניהול הספריה הדיגיטלית, ספרותרפיה, עיבוד, ניתוח והערכת מידע, אוריינות מידע וניהול ידע, אינפואתיקה ועוד מגוון רחב של נושאים מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני במידענות?

בוגרי לימודי מידענות לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (עמידה בחובת הנוכחות, הגשת עבודות, מעבר מבחנים וכיו"ב), יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך במידענות (MLS), מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני במידענות וספרנות?

בוגרי תואר שני במידענות וספרנות יכולים להשתלב במגוון עבודות בתעשיות השונות, בספריות ציבוריות ואקדמיות, במכוני מחקר, בעולם התקשורת, במשרדים ממשלתיים ועוד. הדרישה לעובדים מומחים בעולם המידענות היא רבה – כך שבוגרי התואר השני בתחום מצליחים, בדרך כלל, להשתלב בקלות ומהירות יחסית בעבודה בתחום.

איפה כדאי ללמוד תואר שני במידענות?

אם הגעתם עד לכאן - אתם ודאי תוהים איפה אפשר ללמוד תואר שני במידענות ואיפה כדאי ללמוד תואר שני במידענות. בתחתית עמוד זה תוכלו לראות את רשימת חלק מהמכללות ללימודי מידענות לתואר שני - ואף תוכלו למלא פרטיכם - כך שנציגי המכללות יחזרו אליכם במהרה. כל המכללות המפורסמות בעמוד זה הינן איכותיות ובעלות מוניטין רב- וודאי כי מומלץ בהן תואר שני במידענות. 
מודעה

מחפש תואר שני במידענות?

מחפש תואר שני במידענות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש