ClickCease

תואר שני בהנדסת מערכות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הנדסת מערכות לתואר שני

לימודי הנדסת מערכות לתואר שני הינם לימודים מרתקים, מבוקשים, מעשירים ומקצועיים אשר נלמדים תחת ענף ההנדסה ומשלבים בתוכם תכנים גם מעולמות הטכנולוגיה והניהול. בפועל, עוסקים הסטודנטים בפיתוח, ייצור ותחזוקה של המערכות השונות, זאת תוך בחינת כלל האספקטים הנוגעים לתהליכים אלו.

מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנטים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם להשתלב בתפקידי מפתח ובמשרות בכירות בחברות, ארגונים ועסקים מובילים בתעשיות המתקדמות בתחומי הטכנולוגיה, ההייטק ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהנדסת מערכות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהנדסת מערכות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בהנדסת מערכות

תחום הנדסת המערכות נחשב כמכלול הכלים המדעיים והמעשיים אשר נדרשים לצורך הובלת פיתוחים טכנולוגיים מסוגים שונים. מערכת הנדסית היא מערכת מורכבת אשר בנויה משלל מרכיבים הנדסיים שלכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים לו, כאשר כל אלו פועלים יחד לצורך השגת מטרה מוגדרת מראש.

בלימודי התואר השני תחת ענף לימודים זה, יוכלו הסטודנטים לבחור בין מסלול לימודים מחקרי (תזה) לבין מסלול לימודים לא מחקרי שאינו כולל דרישה להגשת עבודת מחקר. במהלך הלימודים יוכשרו לניתוח מערכות, ניתוח אמינות, תכנון מערכות, קבלת החלטות אסטרטגיות, ניתוח הכדאיות הכלכלית של מערכות ועוד.
תואר שני בהנדסת מערכות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר שני בהנדסת מערכות

לימודי תואר שני בהנדסת מערכות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית. 

הלימודים מתאימים לבוגרי תארים ראשונים בהנדסה אשר יש ברצונם לרכוש העשרה שתאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעות כך להתקדם בסולם התפקידים המקצועי בתחום.

תנאי קבלה לתואר שני בהנדסת מערכות

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת מערכות לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון רלוונטי בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר לעיתים יידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם השלימו את אלו במסגרת התואר הראשון. בנוסף, דורשים חלק מן המוסדות כי יהיו המועמדים בעלי ניסיון של שלוש שנים לפחות בעבודה בתחום.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת הוראה ובניסיון מעשי בעבודה חינוכית. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
תואר שני בהנדסת מערכות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי הנדסת מערכות לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני בהנדסת מערכות על פני תקופת זמן של כשנתיים, כאשר משך הזמן יכול להשתנות בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. באם יבחרו להשתלב במסלול המחקרי (תזה) יידרשו להשלמת שנה נוספת. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר השני בהנדסת מערכות

במהלך לימודי התואר השני בהנדסת מערכות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא יסודות הנדסת המערכות, בסיס טכנולוגי רב תחומי, יסודות מתמטיים של אופטימיזציה, הנדסת דרישות, הנדסת ערך ושיקולים כלכליים, תוכן וארכיטקטורה של מערכות, ניהול פרויקטים וניהול סיכונים, אמינות ואיכות, חקר ביצועים מערכתי, אינטגרציה של מערכות, פיתוח מנהיגות טכנולוגית, מודלים וסימולציה של מערכות, יזמות טכנולוגית, הנדסה רפואית מערכתית ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסת מערכות לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.Sc או M.E בהנדסת מערכות, בהתאם למסלול בו למדו, מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בהנדסת מערכות

עם סיום לימודי התואר השני בהנדסת מערכות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל תפקידים ומקומות במסגרתם יתכננו וינהלו פרויקטים מורכבים המתבססים על ידע טכנולוגי והנדסי מקיף ורב תחומי. 

לימודי המשך לאחר תואר שני בהנדסת מערכות

בוגרי לימודי תואר שני בהנדסת מערכות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחומי ההנדסה השונים.  
מודעה
מחפש תואר שני בהנדסת מערכות?
מחפש תואר שני בהנדסת מערכות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, הלימודים מתאימים לבני 18 ומעלה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה