ClickCease

תואר שני בהנדסת סביבה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הנדסת סביבה לתואר שני

לימודי הנדסת סביבה לתואר שני, או בשמם הנוסף - לימודי הנדסה סביבתית, הינם לימודים מבוקשים, מרתקים, מעשירים וייחודיים אשר נלמדים תחת ענף ההנדסה ועוסקים בעיקרם בסיפוק פתרונות יעילים לבעיות הנוגעות באיכות הסביבה וכן בקידום המחקר בנושא.

מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנטים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם להשתלב בתפקידי פיקוח, תכנון, ייעוץ ומחקר, זאת תוך שילוב תכנים מעולמות האקולוגיה, מדעי כדור הארץ, מדעי האטמוספירה, ההנדסה הכימית, הנדסת המים וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהנדסת סביבה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהנדסת סביבה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בהנדסת סביבה

השמירה על איכות הסביבה הפכה לאחד הנושאים החמים ביותר בשנים האחרונות, וכן מושקעים מאמצים רבים במציאת פתרונות לזיהום אוויר, קרקע ומים, טיפול בפסולת רעילה בתעשייה, טיפול בפסולת ביתית, הנדסת ניקוז, הנדסה הידראולית, פיקוח על גורמים מזהמים, אכיפת חוקים בתחום ועוד. 

בעקבות כך, הביקוש לבעלי מקצוע בעלי הרקע האקדמי הנדרש הולך וגובר באופן תדיר. במהלך לימודי התואר השני להנדסת סביבה, יידרשו הסטודנטים לבחור בין מסלול לימודים מחקרי (תזה) לבין מסלול לימודים לא מחקרי שאינו כולל דרישה להגשת עבודת מחקר.
תואר שני בהנדסת סביבה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר שני בהנדסת סביבה

לימודי תואר שני בהנדסת סביבה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית. 

הלימודים מתאימים לבוגרי תארים ראשונים בהנדסה אשר יש ברצונם לרכוש העשרה שתאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעות כך להתקדם בסולם התפקידים המקצועי בתחום.

תנאי קבלה לתואר שני בהנדסת סביבה

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת סביבה לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון רלוונטי בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר לעיתים יידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם השלימו את אלו במסגרת התואר הראשון.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת הוראה ובניסיון מעשי בעבודה חינוכית. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
תואר שני בהנדסת סביבה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי הנדסת סביבה לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני בהנדסת סביבה על פני תקופת זמן של כשנתיים, כאשר משך הזמן יכול להשתנות בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. באם יבחרו להשתלב במסלול המחקרי (תזה) יידרשו להשלמת שנה נוספת. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר השני בהנדסת סביבה

במהלך לימודי התואר השני בהנדסת סביבה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא אנרגיה מתחדשת, פיתוח מעגלים תרמודינמיים משולבים לחסכון באנרגיה, תהליכי חמצון וספיחה, ניטור ומניעת זיהום אוויר, בקרת מזהמי אוויר חלקיקיים, טיפול ביולוגי בשפכים, התפלת מים, תהליכי הפרדת מזהמים, טיהור קרקע מזוהמת, טיפול בפסולת ממצוקה, סיכוני קרינה מייננת ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסת סביבה לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.Sc בהנדסת סביבה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בהנדסת סביבה

עם סיום לימודי התואר השני בהנדסת סביבה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל תפקידים ומקומות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי כאחד, וביניהם משרדי תכנון, מפעלים, מועצות מקומיות, משרדי ממשלה, מוסדות אקדמיים, מכוני מחקר, חברות טכנולוגיות ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר שני בהנדסת סביבה

בוגרי לימודי תואר שני בהנדסת סביבה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחומי ההנדסה השונים.  
מודעה
מחפש תואר שני בהנדסת סביבה?
מחפש תואר שני בהנדסת סביבה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה