תואר שני בהנדסה סביבתית

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הנדסה סביבתית לתואר שני

אם אתם דואגים לאיכות הסביבה ורוצים להשתלב בלימודי תואר שני מרתקים שיכשירו אתכם לעבודה שתתרום לשמירה על הכדור עליו אנו חיים – ייתכן כי לימודי תואר שני בהנדסה סביבתית נועדו עבורכם. לימודי הנדסה סביבתית לתואר שני מכשירים מהנדסים וחוקרים איכותיים בתחומי הנדסת הסביבה, שידעו לספק  פתרונות לבעיות של איכות הסביבה ולקדם את המחקר בתחום חשוב זה.

תכנית הלימודים של תואר שני בהנדסת סביבה תקנה לבוגריה ידע טכנולוגי והנדסי מתקדם בנושאי איכות הסביבה והמשאבים הטבעיים, ותצייד אותם בידע וכלים לטיפול בפסולת רעילה ובפסולת ביתית, ולעיסוק בהנדסת ניקוז, הנדסה הידראולית ומניעת זיהום אויר. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי תואר שני בהנדסת סביבה במכללות המובילות בארץ.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהנדסה סביבתית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהנדסה סביבתית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בהנדסת סביבה

לימודי הנדסת סביבה לתואר שני (הידועים גם כלימודי תואר שני בהנדסה סביבתית) הפכו להיות מבוקשים עד מאד בשנים האחרונות, בשל ההתעניינות הציבורית הגוברת בנושאים של איכות הסביבה ובשל החשיבות שמייחסת הקהילה המדעית לתחום זה.

הנדסת סביבה עוסקת בפיתוח שיטות למניעת זיהום המים, האוויר והקרקע ולשמירה על איכות הסביבה – ועל כן חשיבות התחום להמשך חיינו על כוכב לכת זה היא רבה. הלימודים בתואר שני בהנדסת סביבה הם אינטרדיסציפלינריים ומשלבים בין לימודי אקולוגיה, מדעי האטמוספירה, מדעי כדור הארץ, הנדסה כימית, הנדסת מים ועוד. 

לימודי תואר שני בהנדסת סביבה נכללים בחלק מהמכללות והאוניברסיטאות בפקולטה להנדסה אזרחית ואילו בחלק ממוסדות הלימוד יש פקולטה ייעודית להנדסת סביבה.
תואר שני בהנדסה סביבתית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסת סביבה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בהנדסת סביבה כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון רלוונטי (בתחומי ההנדסה, הסביבה או במדעי הטבע והמדעים המדויקים) בממוצע של 80 לפחות (מכללות ואוניברסיטאות אחדות דורשות ציונים גבוהים יותר בתואר הראשון).

חלק מהמועמדים ללימודים יידרשו להשלים מספר קורסי מבוא ובסיס בתחום, על מנת שיוכלו להתקבל כסטודנטים מן המניין ללימודים בתואר.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בהנדסת סביבה?

משך הלימודים בתואר שני בהדסה סביבתית הוא שנתיים (ארבעה סמסטרים). סטודנטים הכותבים תיזה אינם חייבים להגישה בתום שנתיים – אלא יכולים להגישה עד תום השנה השלישית מתחילת לימודיהם (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום).
תואר שני בהנדסה סביבתית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בהנדסת סביבה?

אם אתם נרשמים ללימודי תואר שני בהנדסת סביבה תוכלו לבחור בין לימודים במסלול מחקרי (הכולל כתיבת תיזה) לבין לימודים במסלול ללא תיזה (הכולל הגשת פרויקט סיום). אם אתם חושבים כי בעתיד תרצו לפנות ללימודי דוקטורט בתחום (או בתחומים קרובים אחרים) מומלץ עד מאד כי תירשמו ללימודים במסלול עם תיזה.

מה לומדים בתואר שני בהנדסת סביבה?

תכנית הלימודים בתואר שני בהנדסה סביבתית תדאג להכשיר בוגריה במיטב הידע העיוני והתיאורטי בתחום, כמו גם בשלל כלים ומיומנויות מעשיות בו, שכן הלימודים כוללים לא רק הרצאות מעניינות – אלא גם עבודה מעשית במעבדות משוכללות ומתקדמות.

לימודי הנדסה סביבתית לתואר שני כוללים, פעמים רבות, את הנושאים והתכנים הבאים:  אנרגיה מתחדשת (שמש, רוח), פיתוח מעגלים תרמודינמיים משולבים לחסכון באנרגיה, תהליכי חימצון וספיחה, ניטור ומניעת זיהום אוויר, בקרת מזהמי אוויר חלקיקיים, טיפול ביולוגי בשפכים, התפלת מים, תהליכי הפרדת מזהמים, הסעת מזהמים באוויר, במי תהום ובימים ואגמים, טיהור קרקע מזוהמת, טיפול בפסולת מוצקה, הערכת סיכונים בתהליכים תעשייתיים, סיכוני קרינה מייננת ולא מייננת ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בהנדסת סביבה?

בוגרי לימודי הנדסת סביבה לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בהנדסת סביבה M.Sc, מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בהנדסת סביבה?

בוגרי לימודי תואר שני בהנדסת סביבה יוכלו להשתלב בתפקידי תכנון, ייעוץ, פיקוח, ביצוע או מחקר בנושאי איכות הסביבה, במגוון של מקומות תעסוקה במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי - במשרדי תכנון, מפעלים, מועצות מקומיות, משרדי ממשלה, מוסדות אקדמיים, מכוני מחקר, חברות טכנולוגיות, חברות ייעוץ סביבתי וכיו"ב.
מודעה
מחפש תואר שני בהנדסה סביבתית?
מחפש תואר שני בהנדסה סביבתית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה