תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה לתואר שני

התקדמות הטכנולוגיה והרחבת הידע בעשורים האחרונים הופכות את תואר המהנדס ללא מספיק ומחייבות המשך לימודים לתואר שני. התכנית ללימודי תואר שני (M.Sc.) בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מבוססת על האופן שבו עידן הגלובליזציה מאלץ את תעשיית ההייטק הישראלית לעמוד מול החברות המובילות בעולם, ולשם כך עליה להעמיק את הניסיון, הידע והיכולות שלה.

לימודי תואר שני בהנדסה מפתחים ומעמיקים את יכולתיו של הסטודנט בפיתוח מערכות ופרויקטים בטכנולוגיות מתקדמות המשלבות את תחום החשמל והאלקטרוניקה. לימודי מהנדס אלקטרוניק נחשבים למאתגרים ובדרך כלל משלבים לימודים עיוניים, לימודים מעשיים ומחקר. לימודי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאפשרים לבוגרים של לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל לואלקטרוניקה להרחיב ולהעמיק את ידיעותיהם, במטרה להשתלב בעבודה מקצועית בחזית המחקר והפיתוח הטכנולוגי. עולם ההיי טק, מגוון תעשיות, תשתיות אנרגיה, מהווים מסגרות תעסוקה עבור בוגרי תואר שני בחשמל. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

לימודי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה הפכו לחיוניים במיוחד בשנים האחרונות, משום שההתקדמות הטכנולוגית המואצת בתחום הפכה את תואר המהנדס ל"שלב ביניים" בלבד.

תעשיית ההיי-טק הישראלית שואבת לעצמה יתרון בזירה העולמית בכך שהיא מתמחה בתחומים ממוקדים מאוד של מחקר ופיתוח. מסיבות אלו, קיים צורך בהכשרה מעמיקה של מהנדסי מחקר ופיתוח מקצועיים, מיומנים ומומחים בתחומם.

חשוב לציין, שחלק גדול ממוסדות הלימוד מגדירים את המסלול כתואר שני בהנדסת חשמל. זאת, לנוכח העובדה שהנדסת אלקטרוניקה היא ענף התמחות של הנדסת חשמל, לצד תקשורת ומחשבים.
תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר שני בהנדסת חשמל?

רוב מוסדות הלימוד מאפשרים לסטודנטים לתואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה להתמחות באחד מהתחומים המרכזיים הבאים: תקשורת, הנדסת הספק, עיבוד אותות ותמונות, אופטיקה ואלקטרואופטיקה, בקרה, התקנים וחומרים אלקטרוניים, מחשבים, אלקטרומגנטיות וקרינה.

ההתמחויות מוסיפות להסמכה של המהנדסים ותורמות לקידום מקצועי. כמו כן תוכנית הלימודים מוצעת עם זתה ובלי תזה - תלי בצורך האישי של כל אחד. מי שמתכוון להמשיך לדוקטורט, כמובן שהוא מחויב למסלול התזה. 

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

לתואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, יתקבלו בוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מדעי המחשב, פיזיקה או מתמטיקה, שממוצע הציונים שלהם בתואר הראשון הוא 80 לפחות. 

לעיתים המועמדים יידרשו להציג וותק מקצועי בתחומו ולעבור ראיון קבלה אישי.
תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ?

לימודי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה נמשכים בדרך כלל שנתיים. את עבודת הגמר (תיזה או פרויקט גמר) ניתן להגיש במרבית המכללות עד סוף השנה השלישית מתחילת הלימודים לתואר. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללמוד תואר שני בהנדסת חשמל במסלולים נוחים המתאימים במיוחד לאנשים עובדים, ואשר הלימודים בהם מתקיימים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

בוגרי לימודי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה הינם אנשי מקצוע מבוקשים ביותר אשר יכולים להשתלב במגזר הפרטי או הציבורי - בתעשיית ההיי-טק, בחברות הסלולר או במועצות מקומיות ובמגוון של תפקידים, כגון תכנון ופיתוח רכיבים אלקטרוניים, תכנון ופיתוח מערכות תקשורת ובקרה, פיתוח ויישום מחשבים. 

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שלישי, במידה ונרשמו למסלול עם תזה.
מודעה
מחפש תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?
מחפש תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה