תואר שני בהנדסה כימית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
תואר שני בהנדסה כימית
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהנדסה כימית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהנדסה כימית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הנדסה כימית לתואר שני

אם סיימתם תואר ראשון באחד מתחומי ההנדסה או המדעים המדויקים – וברצונכם להשתלב בלימודים מתקדמים איכותיים, שיפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה מרתקות – בתעשיית המזון, התרופות, הביוטכנולוגיה, ההייטק ועוד – לימודי תואר שני בהדסה כימית (הידועים גם כלימודי תואר שני בהנדסת כימיה או תואר שני בהנדסה תהליכית) יכולים להתאים לכם עד מאד!

מהנדסים כימיים מוכשרים לעסוק בפיתוח של תהליכי ייצור ומוצרים חדשים בתנאי מעבדה, כמתכננים מפעלים ומפקחים על הקמתם, וככאלה התורמים לשיפור תהליכים בקנה מידה תעשייתי. בנוסף, נדרשים להתמודד עם אתגרים רבים, כמו: שמירה על איכות הסביבה, חיסכון באנרגיה וייצור מוצרים מוגמרים וכן חומרי בסיס לתעשיות אחרות.

אז אם גם אתם רוצים להשתלב בחזית המחקר והפיתוח הטכנולוגי – ליהנות מלימודים אינטרדיסציפלינריים מרתקים, להשתלב בעבודה מרתקת ולעזור להצעיד את העולם קדימה – הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי הנדסה כימית במכללות המובילות בישראל: מהם תנאי הקבלה ללימודים, כמה זמן הם נמשכים ועוד.  
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהנדסה כימית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהנדסה כימית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מתאים ללמוד תואר שני בהנדסה כימית?

לימודי הנדסת כימיה לתואר שני מיועדים לבוגרי תואר ראשון בתחומי ההנדסה או המדעים המדויקים, המעוניינים להפוך למהנדסי כימיה מהשורה הראשונה – עתירי ידע וניסיון בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר שני בהנדסת פלסטיקה, תואר שני בהנדסת חומרים ומגוון תארים שונים נוספים מתחומי ההנדסה.

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסה כימית?

על מנת להתקבל ללימודי הנדסת כימיה לתואר שני יהיה עליכם לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: תואר ראשון בהנדסה כימית (או בתחומים קרובים אחרים – הנדסת חומרים, הנדסת פלסטיקה, כימיה, ביוטכנולוגיה ויתר תחומי ההנדסה והמדעים המדויקים) בממוצע 80 ומעלה (חלק מהמכללות והאוניברסיטאות דורשות ממוצע גבוה יותר). מי שאינם בוגרי תואר ראשון בהנדסה כימית – יידרשו להשלמת מספר קורסי בסיס ומבוא.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציבים דרישות קבלה נוספות – הצגת המלצות אקדמיות ו/ או מעשיות, מעבר של ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו וכיו"ב.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בהנדסה כימית?

לימודי הנדסה כימית לתואר שני נמשכים שנתיים (ארבעה סמסטרים). אם אינכם מספיקים להשלים את כל חובות התואר בזמן זה – תוכלו להגיש למזכירות החוג בקשה להארכת לימודים, ו"לגרור" את לימודיכם למשך סמסטר או שניים נוספים.

כמו כן, במטרה להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב אף הם בלימודים מרתקים אלו, מציעות חלק מהמכללות בתחום אפשרות ללימודים במסלול ערב וימי שישי בבוקר, המאפשר שילוב נוח יחסית בין עבודה ולימודים.

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בהנדסה כימית?

את התואר השני בהנדסת כימיה תוכלו לבחור ללמוד במסלול מחקרי (עם תיזה) או במסלול ללא תיזה (אך עם הכנת פרויקט גמר). כמו כן, חלק מהמכללות  ומוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודים במסלול ישיר לדוקטורט.

מה לומדים בלימודי תואר שני בהנדסה כימית?

תכנית הלימודים בתואר שני בהנדסת כימיה היא עשירה ומרתקת, ומשלבת לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לצד התנסות מעשית ענפה, הכוללת עבודה במעבדות משוכללות.

לעיתים קרובות כוללים לימודי הנדסת כימיה לתואר שני את התכנים הבאים: תרמודינאמיקה, שיטות מתמטיות בהנדסה כימית, תורת המשטחים, קינטיקה ותכנון, תכנון ריאקטורים וביו ריאקטורים, התפלת מים, מתכות וסגסוגות, חומרים קראמיים, תופעות שטח, תופעות מעבר, חומרים מרוכבים, הנדסה ביוכימית, חומרים אלקטרוניים, פיתוח תפעול ובקרת תהליכים, ספיחה וקטליזה, הנדסת פולימרים וחומרים פלסטיים, הנדסה ביו-רפואית, ביו-פיסיקה, הנדסה סביבתית, מיקרו-מבנה וננוטכנולוגיה ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בהנדסה כימית?

בוגרי תואר שני בהנדסת כימיה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בהנדסה כימית (M.E או M.Sc, בהתאם לתכנית והמסלול הנלמדים) מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בהנדסה כימית?

בוגרי לימודי תואר שני בהנדסה כימית יכולים להשתלב במגוון של תפקידי מחקר ופיתוח במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי: בחברות הייטק (לדוגמה : אינטל, אל-אופ, אפלייד מטריאלס ועוד) בתעשיות הביטחוניות ובתעשייה האווירית, בתעשיות המזון ובתעשיית התרופות, בתעשיית הביוטכנולוגיה והננו-טכנולוגיה, במרכזי מחקר שונים בתחום ועוד. כן יכולים הבוגרים להשתלב בעבודות מחקר והוראה באקדמיה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎