אפקה המכללה האקדמית להנדסה

תואר שני בהנדסת מערכות (.MSc)

אפקה המכללה האקדמית להנדסה

תואר שני בהנדסת מערכות (.MSc)

מכללת אפקה מציעה מסלול לימודים ייחודי ללימודי תואר שני M.Sc בהנדסת מערכות. 

הלימודים מתקיימים בתל אביב!

מידע כללי

הנדסת מערכות היא מכלול הכלים המדעיים והמעשיים הדרושים להובלת הפיתוח הטכנולוגי. מהנדס מערכות הוא מהנדס/פיסיקאי בעל ידע הנדסי רב-תחומי (בנוסף למומחיות ספציפית), בעל תפיסה מערכתית, ובעל יכולת לאינטגרציה רב-תחומית בביצוע התכנון, ההנדסה, וניהול של פרויקטים.  

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודים תדרשו לדיפלומת בוגר B.Sc. בהנדסה, בפיסיקה או בכימיה בממוצע ציונים של 80 לפחות.ובנוסף לניסיון של שנתיים או יותר בעבודה הנדסית/טכנולוגית.

נושאי הלימוד

תחום הנדסת המערכות זוכה לתשומת לב גוברת בעולם בכלל ובישראל בפרט, ובהתאם לכך גדלה בשנים האחרונות הדרישה למהנדסי מערכות מקצועיים לשם הנהגת הפיתוח הטכנולוגי בפרויקטים מורכבים ורב-תחומיים. מטרת תכנית הלימודים מטרת התכנית היא להעניק לבוגריה בסיס אקדמי ומעשי בתחום הנדסת המערכות, ולהכשיר אותם לשימוש בכלי הפיתוח והבקרה העדכניים.

הלימודים התיאורטיים וההתנסות המעשית במסגרת התכנית מכוונים לפתח את היכולות הנדרשות ממהנדס המערכות - חשיבה מערכתית, עבודה בצוות, גישה רב-תחומית אינטגרטיבית תוך התמצאות בפרטים - שיקנו לבוגר יכולות הובלה וניהול טכנולוגיים.

אפשרויות תעסוקה

מהנדס מערכות נדרש בכל מגזרי התעשייה הגדולים, המייצרים מוצרים או נותנים שירותים רב-מערכתיים, ביניהם: מערכת הביטחון, מערכת התשתיות, הכלכלה, הרפואה, התחבורה ועוד.