קורס כתיבה עיתונאית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס כתיבה עיתונאית
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס כתיבה עיתונאית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס כתיבה עיתונאית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי כתיבה עיתונאית

כתיבה עיתונאית קיבלה מעמד של כתיבה רצינית וכבדה ובכל זאת במהלך השנים הפכה להיות כתביה עיתונאית לכתיבה מעניינת, עניינית ומעוררת דיון. גם התפתחות האינטרנט תרמה לשינוי ומהפך הכתיבה העיתונאית. היום כתיבה עיתונאית נגישה לכולם והדימוי שלה השתנה. 

לימודי כתיבה עיתונאית מכשירים את הסטודנטים לארגון עובדות, לחקירה מעמיקה, לעבודה במערכת עיתון ולכתיבה נכונה. עם התפתחות עיתון מקוון, כתיבה עיתונאית לא גוססת אלא מקבלת נופך חדש. היא עוברת להיות במודל חדש תוך כדי מתן דגש על פרשנות ודעה אישית. הלימודים הינם חלק מלימודי תקשורת הנחשבים לתחום רחב יותר וחשוב מאוד שכל אחד ידע להשאיר גם את החותם שלו בכתיבה וטעם של עוד אצל הקוראים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס כתיבה עיתונאית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס כתיבה עיתונאית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס כתיבה עיתונאית

עיתונאים זוכים להעביר ידע ומידע לעולם, לחשוף פרשות ולחוות את החיים בעולם. עיתונאים חייבים להיות נאמנים לעצמם ולדרך שבה הם בחרו.

האתגרים והמכשולים שאיתם עיתונאים מתמודדים בהחלט מעידים על עבודה מורכבת אך היא מביאה סיפוק רב. לימודי כתיבה עיתונאית ימחישו לכם על קצה המזלג את האדרנלין  שכל כתב חווה בעת כתיבת מאמר וחשיפתו לעולם.

לימודי כתיבה עיתונאית  למעשה  הופכים סיפור לעובדה, מסווגים וממיינים את העיקר מהשולי. סיפור עיתונאי חייב להיות ענייני, קצר ועובדתי. יש לו מבנה מסוים ועל כל עיתונאי לעמוד בו. לא כולם יכולים לגשת ללימודי כתיבה עיתונאית ולכן  יש חשיבות ליכולת כתיבה וניסוח גבוהים. דיבור מעצב את החשיבה ולכן על העיתונאים היום להיות מעודכנים, להתעניין בתחומים רבים, להכיר ולהתוודע אל העולם.

מה לומדים בקורס כתבי עיתונות?

כתיבה עיתונאית מתחלקת לשני סוגים עיקריים: כתיבה מגזינית  וכתיבה עיתונאית. סגנון כתיבה הוא  הבדל מאוד משמעותי. כתיבה מגזינית היא כתיבה חופשית, יצירתית, דעתנית וקלילה ואילו כתיבה עיתונאית הנה כתיבה רצינית, עובדתית, חוקרת ופרשנית.

שתיהן מאוד מובנות מבחינת סגנון וקל מאוד להבדיל ביניהן. בין התכנים הנלמדים בלימודי כתיבה עיתונאית, ילמדו נושאים ביניהם, אתיקה עיתונאית, מבנה הכתיבה, ניסוח, תחביר ולשון, הבאת עובדות, מקורות ושמירתם, חקירה, תמצות הסיפור, ההבדלים בין מאמר, דעה וכתבה ועוד.

כמו כן יתמקדו הלימודים על מבנה הכותרות הראשונית והמשניות וחשיבות הצבעים והתמונות המלווים את הכתבה. עריכה עיתונאית משחקת תפקיד חשוב מאוד ולכן אין זה מן הנמנע שתבינו את שיקולי העריכה שחלקם נובעים מהשקפת העולם של מערכת העיתון בה תשתלבו.

התנסות מעשית

כתיבה עיתונאית למעשה מותנה בהמון התנסות מעשית על מנת לפתח חוש כתיבה וניסוח. במהלך לימודי כתיבה עיתונאית, יוצאים הסטודנטים להתנסות עצמית ומבצעים תחקירים משל עצמם. התחקיר נשעה בשטח על ידי איסוף חומרים, עובדות, ראיונות ותמונות. אתיקה עיתונאית היא מרכז ולב ליבו של המקצוע על כן הסטודנטים נדרשים לעמוד בכל תנאי האתיקה ולהגן על המקורות שלהם.

לימודי כתיבה עיתונאית מספקים את כל הטכניקות לאיסוף מידע וארגונו, תמצות סיפור ומיון העיקר מהשולי. סטודנטים בסיום לימודי כתיבה עיתונאית, יוצאים עם תיק עבודות ויש לכך חשיבות בעולם התעסוקה. נצלו לימודי כתיבה עיתונאית להתנסות , צבירת ניסיון ורכישת ידע עשיר בתחום.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש בקורס כתבי עיתונות?

לימודי פרסום הינם תחום נוסף אשר יכול להילקח בחשבון בעת הרחבת הידע הקיים בתחומי יחסי ציבור והתקשורת. הלימודים לרוב נלמדים במסגרת קורסים אשר הינם ממוקדים ביותר והינם רלווטיים לכל תחום. במהלך הלימודים רוכשים הלומדים מיומנויות רבות אשר עיעזרו להם לשווק את בית העסק שלהם בצורה יעילה.

קורס כתיבת שירה, גם הוא מתמקד בלימודים מאתגרים במיוחד אשר הופכים את הכתיבה למגירה למקצועיים יותר. הלימודים מתמקדים בהכרתם של סגנונות כתיבה שונים, השייכים לתקופות היסטוריות כמו תקופת הרנסאנס, הקלאסית, המודרנית ועוד. 

לימודי יחסי ציבור הינם גם הם מתאימים לאנשים המתעניינים בקורס כתיבה עיתונאית. הלימודים הינם מתמקדים כיצד יש לשווק נכונה את התוכן אותו מעוניינם לקדם, מבחינת הרמה הפרסומית באמצעי המדיה השונים.

במה עוסקים בוגרי קורס כתבי עיתונות?

תפקיד העיתונאי מאוד מוערך בארץ ובעולם. עיתונאים היו הראשונים להגיע לכל מקום התרחשות, הראשונים לדעת, הראשונים לגלות לעולם ולחשוף לעולם פרשיות. אנו זקוקים לעיתונאות לטובת מידע והפצתו.

כמו כן מטרתו של העיתונאי לעורר דיון ציבורי, לבצע מהפכות ולהזיז הרים. לימודי תכיבה עיתונאית נותנים לכם תשתית עליהם תוכלו להמשיך ולבנות יסודות. כל עיתונאי בתחילת דרכו מתחיל מסיפורים קטנים וככל שהזמן עובר, הוא מצליח לרכוש מקורות מידע ולחרוץ לו מסלול לעבר התהילה.

כמו כן לימודי כתיבה עיתונאית פותחים לכם דלתות לעולם תעסוקה במערכות עיתון מודפס, מערוכת עיתון מקוון, אתרי אינטרנט, מגזינים, בלוגים וניהול מערכת עיתון עצמאית כפרילאנס.

עולם העיתונות הוא עולם תחרותי כאשר המאבק הוא על בלעדיות ומקורות אך זה גם האתגר של המקצוע וההנאה שיש בו. מילים יש בהן כוח לשנות, להשפיע ולכן עיתונאים רבים בעולם מוערכים מאוד על עבודתם על ידי הענקת פרסים וקידום במשרה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎