קורס תחקירנים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס תחקירנים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תחקירנים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תחקירנים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי תחקירנים

תחקיר הוא איסוף המידע הנמצא בבסיסה של כל יצירה לרבות ספרים, סרטים, תכניות טלוויזיה, כתבות עיתונאיות ואף יצירות בתחום האמנות הפלסטית. תפקידו של התחקיר בתחום הקולנוע והטלוויזיה, הוא לעסוק באיתור מרואיינים, אייטמים, מקומות צילום ועוד. הצלחתן של הפקות טלוויזיוניות וקולנועיות תלויה בטיבו של התחקיר ובאיכות המידע שנאסף במסגרתו.

תחקירנות היא המקצוע המתאים ביותר לחושקים בתפקידים בכירים בתחום הטלוויזיה ולמעוניינים לשמש כמפיקים, כתבי חדשות, עורכים, או במאים. מקצוע זה מתאים לבעלי אינטליגנציה ובקיאות בתחומים שונים ומגוונים, המתאפיינים במוטיבציה, אסרטיביות ויוזמה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תחקירנים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תחקירנים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס תחקירנות

על התחקירן להתמצא בכללי החוק והאתיקה הנהוגים בישראל כדי שלא להיקלע לתביעות משפטיות על-פי חוק לשון הרע. על מנת לרכוש את הידע והכלים הנדרשים על מנת לעסוק במקצוע התחקירנות, יש צורך בהכשרה מתאימה.

כיום, בתי ספר רבים ברחבי הארץ מציעים לימודי תחקירנות, שמטרתם להכשיר אנשי מקצוע בתחום. הלימודים מזכירים בתחומם את לימודי עיתונאות, המספק את המידע הנחוץ לאותם לומדים אשר מתעניינים בתחומים המשיקים לכתיבה ודיווח על חדשות. 

מה לומדים בקורס תחקירנים?

לימודי תחקירנות מונים כחמישה עשר מפגשים בדרך כלל, במסגרתם מועברים לתלמידים תכנים תיאורטיים ויישומיים גם יחד. תכנית הלימודים עשויה להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב היא כוללת תכנים כגון: יסודות התחקיר; תחקיר מיקום ותחקיר חזות; מרואיינים שעוברים מסך; תחקירי נושא; ארכיון; חשיפה; תפקידו של המפיק בסרט טלוויזיה; תכניות אירוח; חדשות; אתיקה מול רייטינג; זכויות יוצרים; כיצד עוברים מתחקיר לתסריט; הרעיון המהווה בסיס להפקת טלוויזיה וכיצד הוגים אותו;

נושאים נוספים שיילמדו כוללים את יסודות התחקיר – סוגי תחקיר, מקורות האיסוף, כיצד מבצעים תחקיר; הסיפור הקולנועי הטלוויזיוני –מהו הסיפור, האופן שבו הוא מסופר, גיבוריו המרכזיים, המצבים המצולמים, בניית החומר החזותי והמקומות בהם מצולם הסרט; תחקיר מרואיינים – מרואיינים בתכניות אולפן ובסרטים, מרואיין העובר מסך, מרואיין מרכזי ומרואייני משנה; תחקיר מיקום ותחקיר חזות – חשיבותו של החומר החזותי בסרט טלוויזיה או קולנוע וההבדל בין תחקיר לטלוויזיה לבין תחקירים לעיתונות, ספרות, רדיו ועוד; תחקיר חשיפה – הדרך להגיע לסיפור חדש, לפרסם אותו כיאות ולהמשיך במעקב אחריו;

ההבדל בין תחקיר הקשור לתקשורת לבין תחקיר שאינו קשור לתקשורת; תחקיר ארכיון – איתור חומרים לסרטי קולנוע וטלוויזיה מתוך ארכיוני סרטים בארץ ובעולם; דרכי פעולתה של מערכת חדשות ותפקיד התחקירנים המועסקים בה; ההבדל בין תחקיר לתכנית אירוח לבין תחקיר לכתבת שטח; אתיקה ורייטינג – המותר ואסור בתחקיר טלוויזיה; כיצד נעשה המעבר מתחקיר לתסריט; תפקיד המפיק; תחקיר ויזואלי; זכויות יוצרים ועוד.

מה הם תנאי הקבלה לקורס תחקירנים?

על המועמדים לקורס תחקירנות להיות בני שמונה עשרה לפחות ובעלי תעודת בגרות מלאה. בנוסף, הם יידרשו לעמוד במבחני קבלה בכתב, אודישן מצולם וראיון אישי שייערך על ידי ועדת הקבלה. כמו כן, יהא עליהם להתמצא באקטואליה.

רבים ממוסדות הלימוד דורשות מתלמידיהם לעמוד במבחן עיוני ולהגיש פרויקט גמר מעשי המסכם את תכני הקורס.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס תחקירנים?

במידה והתעניינתם בקורס תחקירנות, ייתכן כי תואר ראשון בתקשורת יכול להיות רלוונטי ביותר לכם. הלימודים כוללים את התחום של לימודי תחקירנות וכן תחומים רחבים יותר הקשורים לכתיבת עבודות, תמלולים, התמודדות עם מאמרים וכתיבת עיתונאית. 

במידה ואין ביכולתכם להתקבל ללימודי תקשורת, ייתכן כי תוכלו להשתלב במכינה לתקשורת, אשר לוקחת בחשבון כי לא כולם היו פנויים בעת הצורך ללמוד לבגרויות בזמן, או חשק להתמודד עם הבחינה הפסיכומטרית. הלימודים מרוכזים, ממוקדים ונפרשים על פני 3 חודשים אינטנסיביים במיוחד שתפקידם נועד להכשיר את המעוניינים להתחיל את לימודיהם. 

במה עוסקים בוגרי קורס תחקירנים?

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו למדו. בוגרי הקורס יוכלו להתברג בתפקידי הפקה ועריכה בקולנוע, ברדיו ובטלוויזיה, לשמש ככתבי טלוויזיה וחדשות או להשתלב במערכות הרדיו והעיתונות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎