קורס עריכת תוכן

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עריכת תוכן
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עריכת תוכן?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עריכת תוכן?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עריכת תוכן

תפקידו של עורך תוכן הינו אחראי במיוחד, מאחר והוא זה שמחליט כיצד יראה הטקסט הסופי. לימודי עריכת תוכן מקנים ידע מקיף ומעמיק בתחום, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה יוקרתיים. הלימודים הינם דומים במתכונם ללימודי עריכה לשונית, משום שהעיסוק גם כאן, בבניית טקסטים על סוגיו השונים.

מטרה העיקרית של לימודי עריכת תוכן היא פיתוח ראיית עולם רחבה, המבוססת על ידע אקדמי מקיף מבחינה תרבותית ואינטלקטואלית, לצד סקרנות ויצירתיות. בעת תהליך עריכת תוכן תפקידו של עורך התוכן דורש שינוי בטקסט של אדם אחר, דבר המצריך רגישות ומודעות רבה. בואו לקרוא על קורס עריכת תוכן.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עריכת תוכן?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עריכת תוכן?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס עורכי תוכן

עריכת תוכן פירושה שיפור והתאמה של הטקסט, על מנת שיעמדו בסטנדרטים בנורמות של אמצעי הפרסום הרלוונטי. לימודי עריכת תוכן מעניקים כלים מקצועיים מתקדמים, הנחוצים על מנת לקרוא את הטקסט בצורה ביקורתית, לבחון את החלוקה לפסקאות, השימוש בסימני פיסוק, התחביר והתאמתו למשלב הלשוני של אמצעי הפרסום הרלוונטי, הוספה והורדה של כותרות, ולעתים אף שכתוב חלקי או מלא של קטעים מסוימים.

בשל האופי הייחודי של עריכת תוכן, הלימודים משלבים התנסות מעשית נרחבת לצד שיעורים תיאורטיים ופרונטאליים. במהלך הקורס הסטודנטים משתתפים בסדנאות עריכה מעשיות, ומתרגלים עריכה עיתונאית,עריכה מנהלית, עריכה ספרותית, עריכת תרגום, עריכה עריכת מדעים, ועוד. חלק נוסף של לימודי עריכת תוכן כולל מפגשים עם אנשי מקצוע בתחום עריכת תוכן, דוגמת מתרגמים, יוצרים ועורכים.

מה לומדים בקורס עריכת תוכן?

תוכנית לימודי עריכת תוכן נחשבת למרתקת במיוחד, מאחר והיא משלבת תחומי ידע מגוונים. אי-חפיפה משלבית, העדפת מונחים לועזיים, כללי העברית התקנית, טעויות לשון, רבדים לשוניים, שאילת מילים, מעתקים סמאנטיים, חקר השיח של העברית החדשה, הכרעה בין משלבים, דרכי ארגון המילון, הערות שוליים, סדר מילים משובש, טקסטים מן המקורות, ציטוטים וכללי התעתיק לעברית הם רק חלק מתוכנית הלימודים.

המטרה העיקרית של לימודי עריכת תוכן היא פיתוח ראיית עולם רחבה, המבוססת על ידע אקדמי מקיף מבחינה תרבותית ואינטלקטואלית, לצד סקרנות ויצירתיות. בעת תהליך עריכת תוכן תפקידו של עורך התוכן דורש שינוי בטקסט של אדם אחר, דבר המצריך רגישות ומודעות רבה.

למי מתאימים לימודי קורס עריכת תוכן?

קהל היעד העיקרי של לימודי עריכת תוכן הינו אנשי מקצוע מתחום הספרות או התקשורת, המבקשים להתפתח מבחינה מקצועית ולרכוש כלים פרקטיים בתחום מבוקש. בנוסף לכך, קורס עריכת תוכן מוצע גם כחלק מלימודי תואר ראשון בתקשורת.

מה צריך כדי ללמוד קורס עורך תוכן?

לימודי עריכת תוכן מציבים מספר דרישות סף, ובהן ידיעת אנגלית ברמת קריאה טובה ושוטפת, מעמד במבחן כניסה בנושא ידע בלשון וגישה לטקסט כתוב, שליטה מעולה בעברית, בלשון ובדקדוק, מיומנות בעבודה בעיבוד תמלילים WORD, וכן ראיון אישי. במידה ולימודי עריכת תוכן הינם חלק מלימודי תואר ראשון בתקשורת, יש לעמוד בתנאי הקבלה הכלליים של התואר.

כמה זמן נמשכים לימודי קורס עריכת תוכן?

משך הלימודים משתנה ממוסד למוסד - קיימים קורסים קצרים שנמשכים רק כחצי שנה. לעומתם, קיימים קורסים ארוכים ומקיפים שאורכם הינו שנתיים, במתכונת של יום לימודים מרוכז אחד בשבוע, ובסך הכול 20 שעות שבועיות. לסטודנטים הבוחרים בקורס עריכת תוכן במסגרת לימודי תואר ראשון בתקשורת, מתכונת הלימודים שונה ובדרך כלל היא במתכונת של קורס מרוכז על פני סמסטר אחד.


איזו תעודה מקבלים בסיום קורס עורכי תוכן?

לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל הדרישות האקדמיות בהצלחה, המשתתפים זכאים לתעודת סיום מטעם מוסד הלימודים. משתתפים בקורס עריכת תוכן כחלק מלימודי תואר ראשון בתקשורת, זכאים לתעודת הסמכה בעריכת תוכן, לאחר סיום לימודי התואר.

 אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לעורכי תוכן?

באופן כללי, אם תחום האינטרנט מעניין אתכם, יתכן כי לימודי בניית אתרים עשוי להיות מקצוע אשר מתאים לכם ביותר. הקורס מלמד את המעצבים כיצד להשתמש ביצירתיות שלהם לשם ניתובה לעיצוב האתר הנחשק, המזמין והאינפורמטיבי ביותר.

תחום אחר אשר יכול להיות רלוונטי הינם לימודי עיצוב אתרים. התחום הינו מעניין ביותר וכולל התייחסות מקיפה לתחום של עיצוב האתר תוך שימוש בצבעים המתאים לנושאים שנכתבים, העלאת תמונות שיהיו מקושרות לתחום הכתוב ועוד.

במה עוסקים בוגרי קורס עריכת תוכן?

לאחר סיום לימודי עריכת תוכן ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי גם יחד. בעלי תעודת עורך לשוני עוסקים בעריכה באמצעי התקשורת השונים, דוגמת הטלוויזיה, העיתונות וכמובן האינטרנט. אפיק תעסוקה נוספת הוא עריכת תוכן בהוצאות לאור, הכוללות ספרים, מגזינים, עיתונים, ברושורים פרסומיים, ועוד.

בוגרי לימודי תואר ראשון בתקשורת בעלי תעודת עורך לשוני משתלבים במשרות ניהוליות באמצעי המדיה השונים. כך שמי שהתעניין בתחום של עריכת תוכן, יכול למצוא היקף משרות רחב יותר של עבודה בעת שהחליט לשלב קורס זה יחד עם תואר אקדמי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎