ClickCease

תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי פסיכולוגיה התפתחותית לתואר שני

אם סיימתם תואר ראשון בפסיכולוגיה (או מדעי ההתנהגות) ואת עתידכם אתם מעוניינים לעבוד בעבודות עם פעוטות, ילדים ונוער (והוריהם), ולעסוק בטיפול, אבחון ומחקר – לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית יכולים להתאים לכם עד מאד. 

תואר השני בפסיכולוגיה התפתחותית מטרתו להכשיר סטודנטים לעבודה כפסיכולוגים התפתחותיים המטפלים בילדים, בגיל הרך ובמשפחותיהם ובה בעת נוגעים גם בקידום הידע הקשור לאיתור ולמניעה מוקדמת של קשיים וליקויים התפתחותיים בגיל הרך, התערבויות פרטניות, משפחתיות ומערכתיות בתחום ההתפתחותי; תכניות מניעה והדרכת הורים בתחום ההתפתחותי ברמה האישית והקהילתית. זאת תוך שיתוף פעולה עם בעלי מקצועות נוספים העוסקים בתחום, בהם: נוירולוגים, רופאי ילדים, קלינאי תקשורת, אנשי חינוך ועוד.

אז אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודים מפתחים – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי פסיכולוגיה התפתחותית לתואר שני במכללות המובילות – מהם תנאי הקבלה, מהו משך הלימודים, מהם נושאי הלימוד בתואר ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?

תכנית הלימודים לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה (או מדעי ההתנהגות) המעוניינים להתמקצע באבחון וטיפול בפעוטות, ילדים ומתבגרים ולעסוק במחקר של הגורמים השונים המשפיעים על ההתפתחות בשנות הינקות, הילדות וההתבגרות.

הפסיכולוג ההתפתחותי בעבודתו, מתמקד בתחום הטיפול בילדים. מתוך נקודת מבט התפתחותית ובהישענות על תיאוריות ומתודות בתחום; הטיפול בילד נעשה מתוך עבודה בשיתוף עם ההורים, במקביל לעבודה האישית עם הילד, ומתוך התייחסות למגוון התחומים השותפים בעולמו של הילד, בהם עלולה להתעורר בעיה, וביניהם; התחום החברתי, התחום הפיזיולוגי, התחום הנוירולוגי, התחום הרגשי – והמכלול השלם, לו השפעה על התפתחות הילד. עבודה זו כרוכה באבחונים מקצועיים מעמיקים לגילוי העיכובים ההתפתחותיים ומקורותיהם, ולהתאמת שיטות הטיפול המסוימות המספקות להם מענה.

אם אתם מתעניינים בלימודי פסיכולוגיה התפתחותית, אולי תגלו עניין גם במסלולים נוספים לתואר שני בפסיכולוגיהפסיכולוגיה קלינית ופסיכולוגיה קלינית של הילד, פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה רפואית, פסיכולוגיה קוגניטיבית וכו'. כמו כן, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודים נוספים מתחומי הטיפול – לימודי טיפול באמנות, לימודי ביבליותרפיה וכיו"ב.
תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?

תנאי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות:
תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות בציון ממוצע של 85 לפחות (מרבית המכללות והאוניברסיטאות דורשות ציון גבוה יותר), ציון מתא"ם של 90 לפחות (חלק מהמכללות דורשות ציון גבוה יותר ואילו חלקן אינן מחייבות ציון מתא"ם), הצגת המלצות אקדמיות ו/ או מעשיות, הצגת מסמך הצהרת כוונות וקורות חיים ומעבר של ראיון קבלה אישי/ קבוצתי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

יש מכללות הדורשות מהמועמדים להיות בעלי ניסיון בעבודה עם פעוטות, ילדים או בני נוער.

כמה זמן נמשך תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?

תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית נמשך, בדרך כלל, שנתיים, אולם יש גם מכללות ומוסדות לימוד בהן נמשכים הלימודים שלוש שנים. על כל פנים – את עבודת התזה תוכלו להגיש עד סיום השנה השלישית מתחילת הלימודים, גם אם הלימודים בתואר עצמו נמשכים שנתיים בלבד.
תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?

לימודי פסיכולוגיה התפתחותית מוצעים הן במסלול מחקרי, הכולל כתיבת עבודת תיזה, והן במסלול עיוני – יישומי (ללא תיזה). אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי דוקטורט בתחום (ובתחומים קרובים אחרים) או בעבודות מחקריות בתחום – כדאי עד מאד שתירשמו ללימודים במסלול המחקרי.

מה לומדים בתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?

תכנית הלימודים של תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית היא מרתקת ומעשירה עד מאד, ודואגת להקנות לבוגריה את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לפסיכולוגי התפתחותי מקצועי ואיכותי. בדרך כלל כוללים לימודי פסיכולוגיה התפתחותית לתואר שני לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים בתחום, כמו גם הכשרה מעשית איכותית – הכוללת תצפיות, השתתפות במחקרים ולעיתים גם התנסות באבחון וטיפול בפעוטות וילדים במסגרות חינוכיות, טיפוליות ורפואיות (בחלק מהמכללות והאוניברסיטאות בתחום).

לעיתים קרובות כוללים לימודי MA בפסיכולוגיה התפתחותית את התכנים הבאים: תיאוריית ההתקשרות, נוירופסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה התפתחותית, התפתחות קוגניטיבית ורגשית של הילד, פסיכופתולוגיה של הילד והמתבגר, התפתחות תפיסתית, יחסי הורים וילדים, טיפול בילדים, אתיקה מקצועית, יחסי ילד – תרפיסט, התפתחות העצמי, השפעת טראומות על התפתחות, השפעת התא המשפחתי והסביבה על ההתפתחות, גנטיקה וסביבה, שיטות אבחון והערכה התפתחותיות, מצבי סיכון התפתחותיים ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?

בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (סיום חובות השמיעה, הגשת עבודות, מעבר מוצלח של מבחנים וכו') יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בפסיכולוגיה התפתחותית MA, מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.
מודעה
מחפש תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?
מחפש תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה