ClickCease

מכינות ללימודי צילום

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

מכינה לצילום במכללות

תחום הצילום הופך לאטרקטיבי מאוד בשנים האחרונות. היכולות לתפוס את הרגע ולהעביר את התחושות של הצלם אל מי שצופה בתמונה, דורש מעבר לכישרון גם צבירת ידע ויכולות מקצועיות משופרות. אנשים רבים מחזיקים במצלמה דיגיטלית, או בסמארטפון, שבאמצעותם הם מצלמים, צילומי נוף, נוף אורבני, צילומי משפחה וכדומה. ההתנסות הזו עשויה להפריד בין צלמים חובבים, שמסתפקים בידע המינימלי שלהם בצילום, לאנשים שרוצים ללמוד באופן רשמי את המקצוע המבוקש הזה.

מכינה ללימודי צילום מעניקה למועמדים המתעניינים בלימודי צילום לתעודה או לתואר יתרון בקבלה למוסדות הלימוד השונים המלמדים צילום. כיום מרבית המוסדות שמציעים לימודי צילום דורשים הצגה של תיק עבודות שמפגין את הכישורים המקצועיים של המועמדים. כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלכם ולהכין תיק עבודות מרשים כדאי שתחשבו על מכינה שתלווה אתכם בדרך לקבלה ללימודי התואר. לכן אם אתם שואפים לקריירה מבטיחה בתחום הצילום הנכם מוזמנים לקור את המידע המצורף בעמוד זה וגם ליצור קשר עמנו בשביל להשיג מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות מכינות ללימודי צילום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על מכינות ללימודי צילום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות מכינה לצילום

צילום הוא כלי הבעה המשרת מגוון נרחב של מטרות - הבעה אמנותית, צילומי עיתונות, צילומי אופנה, סטיילינג ומזון, פרסום ועוד. צלמים מקצועיים צריכים להיות בעלי ידע טכני נרחב וכן בעלי רקע תיאורטי מגוון בתחום הצילום הכולל הבנה של ההיבטים התרבותיים והחברתיים של אמנות הצילום. ניתן ללמוד צילום לתעודה או לתואר.

כדי להתקבל למוסדות המובילים בארץ בתחום לימודי הצילום על המועמד לעבור בחינות קבלה (שעשויות לכלול, בין היתר, בחינה פסיכוטכנית והכנת עבודות בית להגשה) לעמוד בראיון אישי ולהציג תיק עבודות מגוון שמבטא התמצאות בתחומים השונים של אמנות הצילום. מכינה ללימודי לצילום מעניקה לסטודנטים ידע ומיומנויות בסיסיים בתחום הצילום, היכרות בסיסית עם תחומים שונים של הצילום כמו צילום עיתונות, צילום מזון, צילום סטיילינג, ועוד, מודעות להיבטים התרבותיים והחברתיים של אמנות הצילום, פיתוח של הדמיון, כישורי היצירה וכישורי הפרזנטציה, מכינות את הסטודנטים לבחינות הקבלה (כולל הכנה לתרגילי הבית שניתנים על ידי מוסדות לימוד שונים) ולראיון האישי ומסייעות להם לגבש תיק עבודות.

המכינה לצילום מכוונת את המועמד לבחור תחום התמחות אישי - האם הוא מעוניין לעסוק בתחומים של צילום אומנותי, בצילום עיתונות, בצילום מזון או בצילום אופנה? כמו כן, המכינה מסייעת למועמד לגבש דרך ביטוי אישית, ומקנה לו ידע בתחומים של התרבות והאמנות שקשורים לצילום (לדוגמה - מי שבוחר בתחום של צילום מזון צריך התמצאות מסוימת בתחום הקולינרי).
מכינות ללימודי צילום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדת מכינה לצילום?

לימודי מכינה לצילום מיועדים לאנשים בראשית דרכם המקצועית, ששואפים ללמוד ולקבל הכשרה באחד ממקצועות הצילום בסוגי צילום שונים, כגון: צילום עיתונות, צילום אופנה, צילום אירועים, צילום סטודיו, צילום אומנותי, צילום הריון, צילום חתונה, צילום ציפורים.

כמו כן, הכנה ללימודי צילום עשויה להתאים לאקדמאים בעלי כישרון אומנותי, שמעוניינים בקריירה בתחום הצילום, במסגרת של הסבה מקצועית.

מכינה לצילום עשויה להתאים גם לאנשים שעוסקים באופן רשמי בצילום, אולם אין להם תעודה רשמית בתחום וכדי להתקדם למשרות בכירות יותר הם צריכים לסיים לימודי צילום. מכינה בצילום מהווה את הבסיס להמשך הלימודים.

מהם תנאי הקבלה למכינה לצילום?

בכדי להתקבל אל לימודי מכינה בצילום, על המועמדים להיות בני 18 לפחות. כמו כן בדרך כלל יידרש מהם להיות בעלי לפחות 12 שנות לימוד ולעיתים במוסדות לימוד יוקרתיות אף יידרש מן המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה.

המועמדים למכינה לצילום אמורים לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים. זה נועד לבדוק את מידת התאמתם ללימודים אלה, כמו גם את המוטיבציה לעסוק בתחום הצילום בעתיד.

נוסף לראיון הקבלה, חלק מן המכללות אף יארגנו ימי מיון ומבחני כניסה, בכדי לבדוק את רמת המועמדים. ייתכן כי מי שלא עומד בתנאי הקבלה הללו, יוכל לגשת לועדת חריגים ולנסות להתקבל על תנאי ללימודי מכינה בצילום.
מכינות ללימודי צילום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכת מכינה לצילום?

משך הלימודים במכינה לצילום משתנה בין מכללה אחת לרעותה ובין קורסים מזורזים לקורסים מקיפים יותר. בדרך כלל הלימודים יימשכו בין שלושה חודשים לחצי שנה. הלימודים יתקיימו בין פעם לפעמיים בשבוע. ייתכן שאחד ממפגשי הלימוד יתקיים בימי שישי.

חלק מן המכללות מאפשרות לסטודנטים ללמוד במתכונת של לימודי ערב. במתכונת זו יתאפשר גם לאנשים אשר עובדים במשרה מלאה, להפיק תועלת מלימודים אלה.

מה לומדים במכינה לצילום?

נושאי הלימוד במכינה ללימודי צילום משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי מכינה לצילום מקיפים את הנושאים הבאים: היכרות עם עולם העיצוב והאמנות, עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי, תקשורת חזותית, עיצוב אופנה, עיצוב פנים, אדריכלות, לימודי רישום, רישום אדריכלי ותכנון דו מימדי, תאורה.

כמו כן ילמדו הסטודנטים על: צילום טבע, צילום שחור-לבן, צילום הריון, צילום עיתונאות, אפקטים בצילום, היסטוריה של הצילום, צילום חתונה, צילום ציפורים, הכרות עם צילום אופנה, השינוי שיצרה הטכנולוגיה של הצילום הדיגיטלי בעולם הצילום.

הלימודים במכינה לצילום נערכים במגמה להכין את הסטודנטים לבחינות הקבלה במוסדות הלימוד השונים המלמדים צילום ולגבש תיק עבודות מגוון ומרשים הנוגע בטכניקות ובהיבטים שונים של אמנות הצילום.

איזה תעודה מקבלים בוגרי מכינה לצילום?

לבוגרי לימודי מכינה בצילום אשר השלימו את כל דרישות הלימוד, תוענק תעודת סיום מטעם המכללה בה הם למדו. באמצעות תעודה זו ותיק העבודות אותו הם יצרו במהלך לימודים אלה הם יוכלו להירשם ללימודים מתקדמים בתחום הצילום.

דרישות לימודי מכינה לצילום כוללות: השתתפות פעילה במהלך הקורס, הגשת תרגילים, השתלמות מעשית בצילום, עמידה בחובת הנוכחות על פי מדיניות המכללה ועוד.

איזה לימודי המשך יש למכינה לצילום?

בוגרי מכינה לצילום, יוכלו להציג את מועמדותם ללימודים מתקדמים בתחום הצילום, כמו: לימודי תואר ראשון בצילום. תואר זה מאפשר לבוגרים להרחיב את ידיעותיהם התיאורטיים כמו גם המעשיים, בתחום אמנות הצילום. כך הם יוכלו לפתח את כישרונם ולהתפתח כצלמים עם אמירה אישית. במסגרת זו הם יוכלו להתמחות בתחום הפרסום, צילום עיתונות, צילום אופנה, צילום טבע, צילום ציפורים וכדומה.

כמו כן, יוכלו בוגרים אלה ללמוד תואר ראשון בתקשורת צילומית. לימודים אלה אמורים להכשיר צלמים מקצוענים ולהעניק להם ידע מעמיק, תוך ראייה חברתית ותרבותית הקשורה לעולם הצילום. תואר זה משלב דיסציפלינות מתחום האמנות, האסתטיקה, ההיסטוריה של הצילום, התקשורת החזותית ועוד.
מודעה
מחפש מכינות ללימודי צילום?
מחפש מכינות ללימודי צילום?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים - לימודי מכינה בלבד!
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה