ClickCease

קורס הכנה למימ"ד

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכנה לבחינת מימ"ד במכללות

בחינת מימ"ד הינה בחינת ידע למועמדים למכינות קדם - אקדמיות. הבחינה נועדה למיין את המועמדים למסלולי הלימוד המתאימים לפי ציוני בחינת המימ"ד וציוני בחינות הבגרות. הבחינה כוללת מגוון שאלות מתחומי האנגלית, העברית והמתמטיקה, והיא מתבצעת מול מחשב בצורת מבחן רב-ברירתי. ההרשמה לבחינה מתבצעת דרך המכינה אליה נרשמתם. מעוניינים בקורס הכנה לבחינת המימד או מחפשים ספר שיכין אתכם בצורה הטובה ביותר? הגעתם למקום הנכון
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנה למימ"ד?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנה למימ"ד?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מהו קורס הכנה למימ"ד?

בחינת מימד אורכת כשלוש שעות וחצי, והיא מכילה 8 פרקים. מכל תחום יופיעו בבחינה בין 2 ל- 4 פרקים. על הנבחנים לסמן את התשובה הנכונה ביותר מבין 4 האפשרויות המוצעות להם. בתחום המתמטיקה תיבדק היכולת לנתח נתונים (מתוך תרשימים, טבלאות ועוד) כמו גם היכולת להשתמש במונחים מתמטיים ברמת הידע הנלמד בכיתות ט'־י'. השאלות מסודרות בסדר קושי עולה. ניתן להיעזר בדף מושגים ונוסחאות כדי לפתור את השאלות, אך השימוש במחשבון אסור.
קורס הכנה למימ"ד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם נושאי הבחינה במימ"ד?

הנושאים שעליהם נבחנים המועמדים בפרק המתמטיקה כוללים: גיאומטריה, סדרות, אחוזים, אי-שוויונות, משוואות, חזקות ושאלות הסקה מתרשים או מטבלה. השאלות בתחום העברית יבדקו יכולת ניתוח והבנה של קטעי קריאה מורכבים, עושר לשוני בעברית וכן יכולת חשיבה בבהירות ובשיטתיות. כל השאלות, מלבד השאלות בהבנת הנקרא, סדר הופעת השאלות הינו מן הקל אל הקשה. השאלות בהבנת הנקרא מוצגות בהתאם לסדר הופעתן בכל קטע.

מה לומדים בהם נושאי הבחינה במימ"ד?

בתחום האנגלית תיבחן שליטת המועמדים בשפה הן בצורת השלמת משפטים והן בצורת קטעי הבנת הנקרא. השאלות בהשלמת המשפטים בודקות את יכולת הנבחן לשבץ מילים בהתאם להבנת הקשרן. לעומתן, שאלות קטעי קריאה יבחנו את היכולת של המועמד להבין קטעים אקדמיים קצרים. השאלות בהשלמת משפטים יוצגו בסדר קושי עולה, בעוד שהשאלות בהבנת הנקרא יופיעו לפי סדר הופעתן בכל קטע.
קורס הכנה למימ"ד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

איזה שאלות מופיעות במימ"ד?

לא מדובר במבחן קשה, אך על מנת להגיע מוכנים לבחינה יש להכיר וללמוד את מגוון השאלות שעשוי להופיע בבחינה, וכן לוודא שאתם מכירים את מבנה הבחינה. כדאי לקרוא את הוראות הבחינה ולתרגל שאלות. ההמלצה היא לפתור בחינה לדוגמא במשך שלוש שעות וחצי, כפי שתידרשו לעשות בזמן הבחינה האמיתית. 

מועמדים, אשר מבקשים להתקבל למכינות הקדם-אקדמיות ייבחנו בבחינה ממוחשבת, כאשר סימון התשובות הנכונות מתבצע אך ורק באמצעות העכבר. לפני הבחינה קיימת אפשרות להתנסות בשאלות לדוגמא. כאשר תם הזמן המוקצב לכל פרק, המחשב יעבור באופן אוטומטי לפרק הבא, ולאחר מכן לא יהיה ניתן לחזור לפרק הקודם.

מה שואלים בבחינה האמריקאית של מימ"ד?

לצד כל אחת מארבע השאלות בבחינה מופיע עיגול. עליכם לסמן את התשובה הנכונה ביותר לדעתכם בעזרת סימון העיגול. ניתן לשנות את התשובה בעזרת סימון חדש שיבטל את הסימון הקודם. בסופו של דבר תילקח בחשבון התשובה האחרונה שסומנה. לאחר סימון התשובה ישתנה צבע המשבצת מירוק לסגול - וכך, המשבצות של השאלות שעליהן ניתן מענה יהיו סגולות, והמשבצות של השאלות שעליהן לא ניתן מענה יהיו ירוקות. חשוב לזכור כי המחשב יסמן בסגול הן התשובה הנכונה והן את התשובה השגויה. שימו לב כי אפשר גם לסמן שאלות שתרצו לחזור אליהן בהמשך בעזרת הכפתור "סימון תזכורת" ולבטל סימון זה בעזרת לחיצה נוספת על כפתור זה.

כיצד מחושבים ציוני הבחינה?

*חישוב ציון הגלם בכל תחום - כל תשובה נכונה מזכה בנקודה, ומספר התשובות הנכונות בכל תחום הוא ציון של הנבחן באותו התחום.
*חישוב הציונים בכל אחד מתחומי הבחינה - ציוני הגלם בכל אחד מתחומי הבחינה מתורגמים לתקן, שהם ציונים בסולם אחיד, וזאת כדי להשוות בין ציוני נבחנים אשר נבחנו במועדים שונים ובנוסחים שונים. המרת ציוני בחינת מימ"ד לציוני תקן מבטיחה שציון הנבחן לא יושפע ממועד הבחינה אליה ניגש או מנוסחה.
*חישוב הציון הכללי במימ"ד - חישוב הציון הכללי של הבחינה בהתאם לציוני התקן בתחומים השונים.

איזה ציונים במבחן מימ"ד?

הציונים במבחן מימ"ד נעים בין 50-650.

מהו תהליך הקבלה למכינות?

הציונים מדווחים למכינות בתוך 10 ימים ממועד הבחינה, וכל מוסד לימודים קובע באופן עצמאי אם לקבל או לא לקבל את המועמד ללימודים. יש לציין כי ציון מסוים עשוי להיות מספיק עבור מוסד לימודים מסוים, אך לא עבור אחר.

הנבחנים יכולים לראות את הציון במבחן מימ"ד באתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה באמצעות הזנת פרטים אישיים: שם הנבחן, מספר תעודת הזהות ומספר האסמכתא שאותו מקבלים עם תחילת הבחינה. כדאי לזכור, כי אמנם לא מדובר בבחינה ברמת קושי גבוהה במיוחד, אך הכנה נכונה והצלחה בבחינה מבטיחה כניסה למכינה ומשם הדרך ללימודי תואר ראשון במוסדות השונים להשכלה גבוהה כמעט מובטחת.
מודעה
מחפש קורס הכנה למימ"ד?
מחפש קורס הכנה למימ"ד?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ספרי הכנה ותרגול אונליין
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה