קורס הכנה למבחן יע"ל

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי יע"ל

מבחן יע"ל מיועד למי שמעוניין להתקבל ללימודי תואר ראשוןתואר שני או לימודי תעודת הוראה בישראל, אך אין בידיו תעודת בגרות ישראלית או אין הוא השלים מבחן פסיכומטרי בשפה העברית. כלומר – עולים חדשים, סטודנטים זרים וכיו"ב נדרשים לעבור בחינה זו כדי  שיוכלו להתחיל בלימודיהם האקדמיים.

כיוון שהצלחה בבחינה תקבע אם תוכלו להתחיל ללמוד במוסדות אקדמיים בישראל – ההצלחה בה חשובה מאד, וחוסר הצלחה יגרום לכם להמתין חודשים ספורים עד למועד הבחינה הבא. אם ברצונכם להעלות את סיכויי ההצלחה שלכם – אתם מוזמנים להירשם לקורס ההכנה, המוצע לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי הכנה למבחן יע"ל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנה למבחן יע"ל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנה למבחן יע"ל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס הכנה לבחינת יע"ל


מבחן יע"ל הוא מבחן הנערך מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה (אותו גוף על הבחינה הפסיכומטרית, בחינת המתא"ם, בחינת אמי"ר ובחינות נוספות) במטרה לבדוק את רמת הידיעות והשליטה בשפה העברית של הנבחנים.

בחינת יעל אורכת כשעה וחצי, הנערכת פעמים אחדות בשנה בלבד, מורכבת משני חלקים – חלק הכולל שאלות ברירה (מבחן אמריקאי) וחלק הכולל כתיבת חיבור. הלימודים בקורס ההכנה לבחינת יע"ל יציידו אתכם בכל הידע והכלים להצלחה בשני חלקי הבחינה.
קורס הכנה למבחן יע"ל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס הכנה לבחינת יע"ל?


הלימודים בקורס הכנה למבחן יע"ל מיועד לכל מי שנדרש להתמודד עם מבחן זה – הבודק את רמת הידע בעברית – ולעבור אותו בהצלחה, כבר בניסיון הראשון.

הלימודים מתאימים במיוחד לסטודנטים ממדינות זרות (לרבות בוגרי תואר ראשון מאוניברסיטאות במדינות אחרות), עולים חדשים ובני המגזר הערבי, המעוניינים להתחיל לימודים גבוהים בישראל, שכן הצלחה במבחן יע"ל היא דרישת סף מכל מי שמעוניין ללמוד לתואר ראשון, תואר שני או תעודת הוראה בישראל, ואשר אין בידיו תעודת בגרות ישראלית, או אשר לא נבחן במבחן הפסיכומטרי בשפה העברית.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי הכנה לבחינה הפסיכומטרית , לימודי השלמת ושיפור בגרויות או לימודים במכינה קדם- אקדמית.

מה תנאי הקבלה לקורס הכנה לבחינת יע"ל?


ברוב המוחלט של מוסדות הלימוד והמכללות אין כלל תנאי קבלה ללימודים – והם פתוחים בפני כל המעוניין. מכללות אחדות מציעות קורס הכנה למבחן יעל המותאם לקהלי יעד שונים – כגון קורס הכנה למבחן יע"ל לעולים חדשים, קורס הכנה למבחן יע"ל לדוברי צרפתית, קורס הכנה למבחן יע"ל לדוברי רוסית, קורס הכנה למבחן יעל לדוברי אנגלית וכו', והקבלה לקורסים אלו מיועדת, כמובן, רק למי שנמנה על קהל היעד הרלוונטי.
קורס הכנה למבחן יע"ל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס הכנה לבחינת יע"ל?


משך הלימודים בקורס ההכנה לבחינת הידע בעברית יע"ל כולל, בדרך כלל, בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות, והוא נמשך חודשים אחדים, בהתאם למספר שעות הלימודים הכולל, מספר המפגשים השבועיים (או הדו-שבועיים) ואורכו של כל מפגש.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו – אשר ישפרו את סיכוייכם לעבור את הבחינה בשלום, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות הערב ואחר הצהריים – ולעיתים אף ללימודים בימי שישי בבוקר – כך שגם אם אתם אנשים עובדים תוכלו למצוא את הזמן הנוח והמתאים לכם ביותר על מנת להשתלב בקלות בלימודים אלו.

כמו כן – מוסדות לימוד אחדים אף מציעים קורסים און-ליין (למידה דרך המחשב) – המאפשרים לכם גמישות מרבית בקביעת מערכת השעות ללימודים – שכן אתם קובעים מתי ללמוד!

מה נושאי הלימודים לקורס הכנה לבחינת יע"ל?


תכנית הלימודים בקורס ההכנה למבחן יע"ל תדאג כי תגיעו למבחן מוכנים ומזומנים – שולטים בכל החומר העתיד להופיע בבחינה, מכירים את המבנה שלה, ואף מתורגלים בהשלמתה – שכן הקורסים בתחום כוללים, כמובן, לא רק הרצאות פרונטליות ולימודים עיוניים, אלא גם שלל תרגולים, הכוללים השלמה של בחינות לדוגמא ובחינות משנים עברו.

הלימודים כוללים רכישת ידע בדקדוק עברי ובכללי התחביר, הקניית כלים לניחוש מושכל, הרחבת אוצר המילים בעברית, טקטיקות וטכניקות לניצול אופטימלי של הזמן ולמענה נכון על שאלות, טכניקות לקריאה מהירה והיכרות עם סגנונות כתיבה, כך שבסיום הלימודים התלמידים יכולים לגשת לבחינה כשהם מצוידים במיטב הידע, אוחזים במיטב הכלים ומתורגלים למדי – כך שסיכויי ההצלחה שלהם בבחינה הם גבוהים למדי.

מה אפשרויות ההמשך לימודים לקורס הכנה לבחינת יע"ל?


לאחר סיום הקורס ומעבר בחינת יע"ל בהצלחה יוכלו בוגרי הקורס להשתלב בלימודי התואר הראשון או התואר השני בהם הם חושקים (בכפוף, כמובן, לעמידתם ביתר תנאי הקבלה).

מכללות ומוסדות לימוד רבים בתחום מרגישים בטוחים מספיק כדי להציע קורס חוזר חינם – למי אשר לא הצליח לעבור את הבחינה לאחר השלמת כל חובות הקורס.

סיכום קורס הכנה לבחינת יע"ל


לסיכום, אם החלטתם כי הגיע הזמן להשתלב בלימודים אקדמיים וכי ברצונכם ללמוד תואר ראשון, תואר שני או תעודת הוראה בישראל, אך אין ברשותכם תעודת בגרות ישראלית ואף לא השלמתם בחינה פסיכומטרית בעברית – סביר להניח כי תדרשו להציג את ציונכם במבחן יע"ל, וכי ציון זה יקבע אם תתקבלו או לא תתקבלו ללימודים.

אם ברצונכם לעבור בחינה זו בהצלחה כבר על הניסיון הראשון – מומלץ מאד להירשם לקורס ההכנה למבחן, אשר יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להצלחה בו. אז אל תבזבזו זמן יקר על מבחנים חוזרים – בואו ללמוד בקורס הכנה למבחן יע"ל – ותתחילו ללמוד לימודים גבוהים!
מודעה
מחפש קורס הכנה למבחן יע"ל?
מחפש קורס הכנה למבחן יע"ל?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ספרי הכנה ותרגול אונליין
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה