קורס בדיקות מעבדה

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי בדיקות מעבדה

מי מאיתנו לא נתקל במהלך חייו בבדיקות מעבדה: אולי הלכתם לעשות בדיקות דם שגרתיות, אולי עשיתם בדיקות של הפרשות אחרות כדי לאבחן מחלה מסויימת, או שביצעתם בדיקות שונות במהלך ההריון. גם בדיקת משטח הגרון, שהרופא לקח לכם בפעם האחרונה בה הייתם חולים, נבדקה במעבדה. בדיקות מעבדה כמו בדיקות דם, בדיקות שתן, בדיקות זרע, בדיקות אולטרה-סאונד ועוד חיוניות לרופאים כדי לזהות ולאבחן פתולוגיות. למשל, ערכים חריגים (כמויות שחורגות מהנורמה) של חומרים מסוימים בדם ובשתן יכולים להעיד על בעיות בתפקודי הכבד והכליות. 

קורס בדיקות מעבדה מיועד למטפלים במקצועות הרפואה, הרפואה המשולבת והרפואה המשלימה ומאפשר לסטודנטים להכיר את בדיקות המעבדה השונות, להבינן ולדעת להסיק מהן מסקנות טיפוליות. הלימודים הללו שייכים לתחום הלימודים הפרא - רפואי ומציעים התייחסות מקיפה ביותר בנושאים השייכים לתחום הרפואה. קורס זה יקנה לכם כלים לאבחון בעיות שונות, ואף להציע פתרונות שונים, כגון שינוי תזונה, טיפול כלשהו ועוד. 


יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בדיקות מעבדה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בדיקות מעבדה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס בדיקות מעבדה

לימודי בדיקות מעבדה חיוניים למטפלים בכל תחומי הרפואה - רפואה קונבנציונלית, רפואה משלימה ורפואה משולבת (שמשלבת את שני התחומים). הכשרת מטפלים הוליסטיים במכללות לרפואה טבעית ורפואה משלימה כוללת קורס בדיקות מעבדה. זאת, לנוכח העובדה שהמטפל ההוליסטי לא נשען רק על כלי האבחון הייחודיים של הרפואה המשלימה אלא גם על בדיקות מעבדה, שמספקות אינפורמציה חיונית על המטופל שיש להביאה בחשבון בעת הטיפול. לימודי בדיקות מעבדה שייכים לתחום הרחב של לימודי רפואה מערבית שמהווה חלק מתוכניות הלימודים במכללות לרפואה משלימה. לימודי בדיקות מעבדה מועברים על ידי רופאים מנוסים.

במהלך לימודי בדיקות מעבדה הסטודנטים עורכים היכרות עם מגוון בדיקות המעבדה הקיימות כיום כגון בדיקות דם ושתן, בדיקות הדמיה כמו סי.טי. , רנטגן ו-MRI, אולטרה-סאונד ועוד. הסטודנטים לומדים לקרוא את בדיקות המעבדה ולהבינן. הקורסים עוסקים בבדיקות השונות - אינדיקציות, ביצוע הבדיקה, ערכי נורמה וערכים פתולוגיים, ובנוסף לכך עוסקים בבדיקות בראייה מערכתית, כלומר - בהקשר של המערכות התפקודיות השונות בגוף, כאשר לכל מערכת תפקודית קיימות בדיקות שונות המבוצעות כסריקה או כהליך אבחוני.
קורס בדיקות מעבדה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי בדיקות מעבדה?

קהל היעד של לימודי בדיקות מעבדה משתנה ממוסד למוסד, כאשר ישנם לימודי בדיקות מעבדה שמיועדים לרוקחים, אחיות, דיאטניות קליניות וגם למטפלים מתחום הרפואה המשלימה, וישנם קורסי בדיקות מעבדה שמיועדים לסטודנטים לרפואה משלימה. לכן, לפני שאתם נרשמים לקורס בדיקות מעבדה במכללה שבחרתם - רצוי שתבררו האם הקורס מאתאים לרמת הידע והניסיון שלכם, שהרי אינכם רוצים למצוא את עצמכם בקורס למתחילים, שבו אתם כבר יודעים הכל, או להיפך - בקורס למתקדמים בו אתם לא ממש מכירים את החומר הנלמד. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס בדיקות מעבדה?

תנאי הקבלה לקורס בדיקות מעבדה משתנים ממכללה למכללה, ובחלק מהמכללות מדובר בקורס המיועד למי שכבר עוסק בתחום הרפואה, ועל כן - יתקבלו לקורס בעלי תואר ראשון ברוקחות, בדיאטנות קלינית, ועוד, או מטפלים מתחום הרפואה המשלימה כגון מטפלים ותרפיסטים שונים. 

כאמור, ישנן מכללות המציעות קורס זה במסגרת הלימודים לרפואה משלימה, ועל כן לא מחייבים תעודה, אך כן דורשים מהנרשמים להיות סטודנטים במהלך לימודיהם. בחלק מהמכללות ייתכן ותידרשו לעבור ראיון קבלה, כדי לבדוק את מידת התאמתכם ללימודים, ואת מידת נכונותכם להשקיע זמן ומאמץ בלימודים. 
קורס בדיקות מעבדה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס בדיקות מעבדה?

משך הלימודים בקורס בדיקות מעבדה משתנה ממוסד למוסד: במכללות אשר מציעות קורס זה במסגרת לימודי רפואה משלימה, הלימודים נשמכים כ-48 שעות לימוד אקדמיות. כאשר מדובר בקורס בדיקות מעבדה למי שכבר עוסק ברפואה או רפואה משלימה, ייתכן והקורס יהיה קצר יותר, וישנן מכללות רבות, המבינות את הצורך של אנשים עובדים להמשיך בשגרת חייהם ולא להפסיד ימי או שעות עבודה, ולכן הן מציעות קורס זה במתכונת של לימודי ערב, כך שאם תאם עובדים בשעות הבוקר - לא תיאלצו לוותר את השגרה שלכם ותוכלו להשתתף בקורס.  

מה לומדים בקורס בדיקות מעבדה?

נושאי הלימוד בלימודי בדיקות מעבדה משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס בדיקות מעבדה מקיף את נושאי הלימוד הבאים : מבוא לבדיקות מעבדה, האבחון הרפואי לאנשים חולים ובריאים, מנגנונים המשפיעים על הבדיקות, מניעת תופעות לוואי בעזרת תוספי תזונה, אנטומיה, הפרעות הורמונליות, צמחי מרפא והשפעתם, מעקב אחר שילוב של תרופות ותוספי מזון, נורמות, סטיית תקן ומחלה, סגוליות, רגישות, דיוק, ערך מנבא חיובי וערך מנבא שלילי, הבדיקות- שתן, דם, ספירה, כימיה, סרולוגיה, תרבית, ציטולוגיה, שמירה על פרטיות המטופלים, ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס בדיקות מעבדה?

בוגרי קורס בדיקות מעבדה, שיעמדו בכל דירישות הלימודים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

אם אתם מתעניינים בתחום הרפואה תוכלו לקרוא עוד על קורסים שמציעות מכללות בישראל. בין הקורסים עליהם תוכלו לקרוא באתר: תואר ראשון מעבדה רפואית, התואר הינו כולל מידע רב אודות תואר אשר יאפשר לכם להשתלב במעבדות רפואיות בבתי חולים שונים. קורס תזונה לפי סוג דם הינו קורס מעניין ביותר ומאפשר ללומדים לקבל מידע רב אודות שילוב מתאים בין תזונה נכונה לסוג הדם. 

תחום נוסף הינו לימודי רפואה משלימה, אשר מתייחס לקורסים שהיא מציעה אמצעי טיפולי אפקטיבי במיוחד שאיננו מתבסס רק על תרופות, ניתוחים וכדומה. במסגרת לימודי רפואה משלימה ניתן להגיע באמצעות כלים דיאגנוסטיים לאבחנות מוצלחות ולהביא להקלה נפשית ופיזית. 

במה עוסקים בוגרי קורס בדיקות מעבדה?

באופן כללי, הלימודים מאפשרים לבוגרי קורס בדיקות מעבדה למצוא עבודה בתחום הרפואה הקלינית, אחים לבורנטים וכן רופאים צריכים את הידע הנלמד על מנת להיות אנשי רפואה טובים יותר. תוכלו לבחור לעבוד במעבדה בבית חולים, בקופת חולים, או שתוכלו להשתמש בידע שרכשתם כדי לעסוק בתחום הרפואה המשלימה (כגון תזונה טבעית או טיפול הוליסטי) ולהעשיר את מגוון הטיפולים שאתם מציעים ללקוחותיכם. 

אם הלימודים נשמעים לכם, והנכם רואים עצמכם משתלבים בלימודים אלה וכן בעבודה הקשורה לכך, חשוב שתבררו קודם, היכן תוכלו להתנסות בתחום, ומה גובה השכר ההתחלתי.
מודעה
מחפש קורס בדיקות מעבדה?
מחפש קורס בדיקות מעבדה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה