קורס הכנה לבחינת מסו"ק

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס הכנה לבחינת מסו"ק
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנה לבחינת מסו"ק?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנה לבחינת מסו"ק?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכנה לבחינת מסו"ק במכללות

מבחן מסו"ק (מבחן סינון וקליטה) הוא מבחן הנערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, ואשר מטרתו היא לחזות את סיכויי ההצלחה של הנבחנים בלימודי ההכשרה לתואר אח מוסמך (או אחות מוסמכת).

בחינת המסו"ק, בדומה למבחן הפסיכומטרי, פחות מושפעת ממשתנים סובייקטיביים שונים ומהרקע של המועמדים, והיא מאפשרת למוסדות ההכשרה בסיעוד לקלוט את המועמדים המובחרים ביותר מתוך המבחר הרב, שכן הביקוש ללימודי אחים מוסמכים נמצאים בעלייה מתמדת בשנים האחרונות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנה לבחינת מסו"ק?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנה לבחינת מסו"ק?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי קורס הכנה למבחן מסו"ק

בחינת המסו"ק נערכת פעמיים בשנה בלבד והיא בודקת את ידיעותיהם של הנבחנים בשלושה תחומים – סיעוד, מתמטיקה ואנגלית. הבחינה כוללת שישה חלקים – שלושה חלקים בסיעוד, שניים במתמטיקה ואחד באנגלית, וכל שאלות הן אמריקאיות – כלומר, עליכם להקיף את התשובה הנכונה ביותר לשאלה מתוך ארבע אפשרויות. אורכה של הבחינה הוא כשלוש וחצי שעות.

אם אתם חולמים להיות אחים ואחיות מוסמכים, להשתלב בעבודה נדרשת ומבוקשת, המספקת לבוגריה פרנסה נאה ובטוחה, ואולי יותר חשוב מכך – סיפוק רב ותרומה מהותית לבריאות האוכלוסייה, לימודים בקורס ההכנה לבחינת המסו"ק יעזרו לכם להגשים חלום זה.

בחינת המסו"ק היא אחד מהשלבים אותם תצטרכו לעבור בדרך להכשרה כאח מוסמך, וכיוון שמדובר בבחינה קשה וסבוכה, הנערכת פעמיים בשנה בלבד, ישנה חשיבות אדירה להצלחה בה.

קורס ההכנה ידאג כי תגיעו לבחינה מוכנים ומצוידים במיטב הידע, כך שהסיכויים שלכם להצליח בבחינה כבר בניסיון הראשון יעלו פלאים. אז בואו ליהנות מלימודים שיעזרו לכם לעבור את בחינת המסו"ק בקלות – בואו ללמוד בקורס הכנה למבחן מסו"ק.

מה נושאי הלימוד לקורס הכנה לבחינת מסו"ק?

תכנית הלימודים בקורסי ההכנה לבחינת מסו"ק תדאג להכשירכם בכל הידע הדרוש על מנת לעבור את הבחינה המורכבת בהצלחה. כן יכירו לכם הקורסים את מבנה הבחינה, וידאגו כי תזכו לתרגולים רבים, לרבות השלמה של בחינות לדוגמא ו/או בחינות משנים קודמות.

המכללות ומוסדות הלימוד בתחום אף מקפידים להתעדכן בכל שינוי המתרחש בנושאי הבחינה, ונושאי וחומרי הלימוד בקורס מתעדכנים בהתאם באופן מידי. 

כיוון שמטרת הקורס היא להכין את בוגריו לבחינה, כמעט ואין הבדלים בנושאי הלימוד בין מכללות שונות בתחום, אולם, כמובן כי ייתכנו הבדלים בהדגשים ובפרק הזמן המוקדש ללימודי כל נושא ונושא.

בין התכנים והנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: מבנה הבחינה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה קלינית, חוק ואתיקה בסיעוד, עקרונות העזרה הראשונה, טיפול בנוזלים, נהלים בסיעוד, מתמטיקה, אנגלית ועוד שלל נושאים, אשר ידאגו כי תגיעו לבחינה מצוידים במיטב הידע להצלחה בה.

מי קהל היעד לקורס הכנה לבחינת מסו"ק?

קורס ההכנה למבחן מסו"ק מיועד, כמובן, לאחים ואחיות מעשיים, המעוניינים לעבור בהצלחה את בחינת המסו"ק ולהתקבל בקלות ללימודי ההסמכה בסיעוד ולזכות בתואר היוקרתי של אח מוסמך או אחות מוסמכת. מכללות אחדות מאפשרות לכל עובד מתחומי הסיעוד להשתלב בלימודי ההכנה למבחן.

מה תנאי הקבלה  לקורס הכנה לבחינת מסו"ק?

תנאי הקבלה ללימודים בקורס הכנה למבחן מסו"ק משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אולם בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת אח מעשי או אחות מעשית, ולעיתים נדרשים המועמדים להיות גם בעלי ניסיון מעשי בעבודה בתחום.

מה משך הלימודים ותעודות לקורס הכנה לבחינת מסו"ק?

משך הלימודים בקורס ההכנה למבחן מסו"ק משתנה אף הוא בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, בהתאם לעומק הלימודים והיקף התרגולים שמציע הקורס. בדרך כלל נמשכים הלימודים בקורסי המסו"ק בין 60 ל-120 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים, בדרך כלל, בין שלושה לחמישה חודשים, בהתאם לסך שעות הלימודים הכולל, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אשר יעזרו לכם לצלוח את המבחן המורכב בהצלחה, אך חוששים כי עקב סדר יומכם העמוס לא תמצאו מספיק זמן פנוי להקדיש להם, יש לנו חדשות מעולות עבורכם!

מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר, לימודים בשעות אחר הצהריים והערב ולעיתים אף לימודים בימי שישי בבוקר – כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים עסוקים (או אם אינכם פנויים במרבית שעות היום מכל סיבה אחרת) – תוכלו להשתלב בלימודים בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

כמו כן, מכללות אחדות מציעות אופציה ללימודים און- ליין (דרך רשת האינטרנט). לימודים אלו מאפשרים לכם גמישות מרבית בקביעת מערכת  שעות הלימוד והתרגולים, וליהנות מלימודים בתוך ביתכם החמים והנעים – כך שתוכלו לחסוך לעצמכם זמן רב. בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס הכנה לבחינת מסו"ק?

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים לגשת לבחינת המסו"ק כשהם מכירים אותה, מצוידים בכל הידע הדרוש על מנת להצליח בה, ומתורגלים בהשלמתה.

רבים מבוגרי קורס ההכנה עוברים את הבחינה הקשה כבר בניסיון הראשון, ויכולים להמשיך מיד ללימודי ההסמכה בסיעוד. כשישלימו את לימודיהם ויוציאו את תעודת האח או אחות מוסמכת יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל העבודות בתחום – בבתי חולים, מרפאות, קופות חולים וכו'.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎