ClickCease

מלגות לימודים

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

מלגות סיוע לסטודנטים במכללות

מחפשים מלגות לימודים? מוטב שתדעו - גופים ממלכתיים ופרטיים רבים מציעים מגוון מלגות לימודים. בואו לבדוק האם אתם זכאים למלגה ולדעת עוד על האפשרות ללמוד בחינם או עם שכר לימוד מופחת.

כניסה לעמוד אינדקס מלגות מקיף אשר כולל את כל המלגות בארץ. 

שכר הלימוד במוסדות אקדמיים (אוניברסיטאות ומכללות) בישראל נחשב לגבוה יחסית. מילגות לסטודנטים, כאמור, הם מצרך יקר ומבוקש, ובשל הביקוש הרב הוא גם מאד מאד נדיר. בסופו של דבר, חמישית מהסטודנטים מממנים את הלימודים האקדמיים שלהם באמצעות מלגות ממגוון סוגים. רבים מהסטודנטים שלא נהנים מסיוע כספי מטעם מלגה, לרוב, פשוט לא יודעים על קיום מלגה המתאימה להם, לא מדמיינים שהם זכאים למלגה ולא יודעים היכן להתחיל לחפש.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות מלגות לימודים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על מלגות לימודים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מלגות לימודים עדתיות

מלגות המוענקות לפי איפיון עדתי של הסטודנטים, דוגמת מלגה ליוצאי מרוקו, מלגה לסטודנטים דרוזים, מלגה ליוצאי צרפת, מלגות לסטודנטים אתיופים ועוד.
מלגות לימודים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מלגות מסחריות

 
מלגות אותן מציעות חברות מסחריות המעוניינות לעזור לסטודנטים כחלק מתרומתן לקהילה. חברות המציעות לעיתים קרובות מלגות כאלו הן חברות היי טק ובנקים. כדאי לפקוח עיניים ולראות האם קיימות מלגות כאלו בעת הצורך.

מלגות של מוסדות הלימוד

אוניברסיטאות ומכללות מעניקות בעצמן מלגות לסטודנטים, אף לפני שהם הם התקבלו ללימודים. מלגות כאלו, אותן מעניקה המכללה האוניברסיטה, מבוססות על קריטריונים קבועים מראש. בין הקריטריונים לקבלת מלגה ממוסד הלימוד: הצטיינות, פעילות חברתית, מצב סוציו אקונומי ועוד.
מלגות של ערים ורשויות מקומיות: מרבית העיריות והרשויותה מקומיות בארץ מציעות מעת לעת מלגות לסטודנטים הלומדים באוניברסיטה או במכללה. היכנסו לאתר של הרשות המקומית או העירייה אליה אתם משתייכים ותוכלו לבדוק האם מוצעות ברגע נתון מלגות הרלוונטיות עבורכם.
מלגות לימודים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מלגות לפי ארץ מוצא

בין אם אתם יוצאי עירק, יוצאי רומניה או עולים מאוקראינה - בוודאי קיימת מלגה לפי ארץ המוצא שלכם. קיימות מלגות הניתנות גם לצאצאים של יוצאי ארצות מסוימות, כך שגם אם אתם נולדתם בארץ יש סיכוי שתוכלו לקבל מלגת לימודים לפי ארץ המוצא של הוריכם.
מלגות מחקר: מלגות אלו רלוונטיות עבור סטודנטים שמשתתפים במגוון עבודות מחקר בנושאים מסוימים. אם אתם עומדים להירשם לתואר ראשון, מרבית הסיכויים שלא תוכלו לקבל מלגת מחקר, שכן, הן מיועדות בדרך כלל לסטודנטים בשנים מתקדמות או בתארים מתקדמים. לעיתים מלגות המחקר כוללות מלגת מחייה.

מלגות לחיילים משוחררים

קיימות מלגות הניתנות לחיילים משוחררים. היכנסו לאתר הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים ותוכלו לקבל מידע נוסף על המלגות הזמינות כיום.

מלגות לימודים מקצועיות

מלגות המוענקות לפי מקצוע הלימודים של הסטודנט.

מלגות לימודים יעודיות

מלגות לסטודנטים נכים, עולים חדשים, סטודנטים בעלי מוגבלויות, יוצאי יחידות מסויימות בצבא, מלגות מטעם קופות חולים, בנקים, מלגות לסטודנטים דתיים, ועוד מגוון מלגות המוענקות לפי אוכלוסיות יעד.

מלגות לימודים אזוריות לסטודנטים לפי מקום מגוריהם או לימודיהם

מלגות אזוריות לגרים צפון, מלגות אזוריות לגרים במרכז, מלגות אזוריות לגרים בדרום, מלגות לימודים בחו"ל.

מלגות סיוע לסטודנטים לפי אוכלוסיות

מלגות לתלמידי מחקר, מלגות לסטודנטים דרוזים וצ'רקסים, מלגות לסטודנטים אתיופים, מלגות לנשים, מלגות לסטודנטים חרדים ודתיים, מלגות לסטודנטים ערבים וכו'.

מלגות סיוע לסטודנטים לעולים חדשים

מלגות לסטודנטים עולים - מינהל הסטודנטים, מלגת קרן היא"ס

מלגות לימודים חברתיות על בסיס התנדבות

מלגות פרויקט פר"ח, מלגת פרויקט סחל"ב, מלגת חינוך לפסגות, מלגת ארגון שגרירי רוטשילד, יחידת המלגות של הסוכנות היהודית, מלגות קרן אפרים קציר ועוד.

מלגות לימודים לחיילים משוחררים

מלגת קרן אייסף, מלגת קרן אימפקט, מלגת קרן הישג, מלגת מפעל הפיס, מלגת קרן איסלר, מלגת קרן גרוס, מלגת קרן דלק ועוד.

האם מגיעה לי מלגה?

המלצתנו הראשונה היא להשיג בכל אוניברסיטה ומכללה (בדרך כלל בדיקאנט הסטודנטים) את חוברת המלגות השנתית ולבקש מידע על מערך הסיוע הכלכלי של המוסד עצמו. החוברות שימסרו לכם יציגו בפניכם את מרבית המידע הנחוץ. מה שעליכם לעשות הוא לעבור מילגה מילגה (כל המלגות מצויות שם) ולבדוק האם אתם עונים על הקריטריונים לקבלת מלגה.

אילו מכללות מעניקות מלגות סיוע לסטודנטים?

מרבית מוסדות הלימוד האקדמיים המוכרים על ידי המועצה להשכלה מציעים מלגות סיוע פנימיות המיועדות לסטודנטים הלומדים במוסד. על המלגות ניתן להתעדכן במשרדי דיקן הסטודנטים (או הדיקנאט כפי שהם מכונים במספר מוסדות) ולקבל טפסים. חלק מהמלגות הללו הן מלגות על בסיס מצב סוציו אקונומי וחלקן מלגות הצטיינות אשר מוענקות לסטודנטים בעלי השגים אקדמיים גבוהים, ללא קשר למצבם בכלכלי.

מי זכאי לקבלת מילגות סיוע לסטודנטים?

מלגות שונות מיועדות למגוון קהלי יעד: מלגות סטודנטים לתואר מסוים (מלגות לתואר ראשון, מלגות לתואר שני, מלגות לתחום אקדמי ספציפי, מלגות ללימודי הנדסאים וכדומה), מילגות סטודנטים במוסד ספציפי, מלגות לסטודנטים לפי גיל מסויים, מלגה למשוחררי צה"ל, מילגות לוחמים, סטודנטים מעיר מסוימת, מלגות לסטודנטים ממוצא סוציו אקונומי נמוך ועוד.

מי מעניק את מלגות הלימודים?

(מרבית המקורות המעניקים מלגות קובעים מראש כי אין כפל מלגות ולכן עדיף אצל כל גורם להתמקד בהשגת המלגה האידיאלית ולא לבקש מאותו גורם יותר ממלגה אחת). לעניין מעניק המלגה יש קרנות, עמותות, אגודות, גופי מחקר, משרד החינוך, רשויות מקומיות, חברות מסחריות, מוסדות אקדמיים ומלכ"רים למיניהם המציעים מלגות לסטודנטים.

האם תצטרכו לעשות משהו כדי לקבל מלגה?

ישנן מלגות מסוגים שונים, כגון מלגות סיוע על רקע סוציו אקונומי, מלגות השתייכות (השתייכות ליישוב, לעדה, למוסד וכודומה שלעיתים אינן תלויות במשתנים נוספים והן בסכום קבוע מראש וחלקן על בסיס מאפיינים סוציו אקונומיים), מלגות מחקר, מלגות התנדבות (הסטודנט מחויב בפעילות כלשהי לשם קבלת המלגה), מלגות סיוע ועוד. הצעד האחרון הוא, לאחר שאתרת את המלגות המתאימות לך ביותר, עליך למלא את טפסי הבקשה למלגה, לצרף הנדרש ולשלוח בכמה שיותר דרכים את הבקשות למלגות הנבחרות. שימו לב כי רוב המלגות מוגבלות בזמן!

לא קיבלתם מלגת לימודים? מה עושים?

בנוסף למלגות ישנם גופים רבים שמעניקים פרסים ומענקים לסטודנטים שהתמזל מזלם. ולמי שעדיין זקוק לכסף, אחרי כל זה, לא אבדה תקוותו: מכללות, אוניברסיטאות, עמותות, קרנות, גופים ממשלתיים ואף בנקים וחברות מימון שונות מעניקים הלוואות בתנאים מצויינים לסטודנטים. הלוואות למימון שכר לימוד הן דרך לא רעה לחיות בכבוד בתקופת הלימודים, בהתחשב בתנאיהן המצויינים ובייחוד הודות לעובדה, שברוב המקרים, ניתן להתחיל לפרוע אותן עם סיום הלימודים, לאחר שהמשכורת מתחילה להגיע לחשבונות הבנק.

זכאות, הטבות והקלות לסטודנטים שתוכלו לקרוא עליהם באתר

- שנת לימודים ראשונה חינם בפריפריה
- זכויות סטודנטים המשרתים במילואים
- זכויות סטודנטית בהריון
- מידע על חוק קליטת חיילים משוחררים - שימוש בפיקדון האישי
- הנחות בארנונה לסטודנטים
- למצוא עבודת סטודנט
מודעה
מחפש מלגות לימודים?
מחפש מלגות לימודים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה