לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תנאי קבלה לתואר הנדסאי צמ"ה ומנהור במכללות

בשנים האחרונות, עם צמיחתה של מדינת ישראל בתחום התשתיות, גברה גם הדרישה לאנשי מקצוע אחראיים, המסוגלים להפעיל ציוד מכני הנדסי כבד ומורכב, ולהוביל את התנופה הלאומית בפרוייקטים כמו קו הרכבת המהיר לירושלים, הרכבת הקלה בירושלים, כביש חוצה ישראל, מנהרות הכרמל, עבודות בטחוניות ועוד.

אם גם אתם מעוניינים להיות חלק מפרוייקטים בעלי משמעות היסטורית ואסטרטגית בארץ ובעולם, לימודי הנדסאי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) ומנהור הוא המסלול בשבילכם. הנדסאי צמ"ה ומנהור הוא בעל ידע מקצועי ומקיף בתחום הציוד המכני ההנדסי בארץ, המפעיל את כלי הרכב הכי מורכבים ומהיקרים בעולם: טרקטורים, דחפורים, מפלסות, מכבשים, מנופים, מלגזות ועוד, של חברות בעלות שם עולמי (כגון קטרפילר, קומטסו, היטאצ'י, ג'ון דיר, JCB). האתגר שעומד בפני הנדסאי צמ"ה הוא הפעלת ציוד כבד ואיטי, אך באותה העת גם בעל מנוע חזק, שלדה חזקה, ובעל תוספות ייעודיות לעבודה מסויימת (כמו מנופים, זרועות הידראוליות, ועוד). המשקל של מכונה כזאת יכול להגיע גם ל-13 טון, לכן הן מובלות לשטח על ידי רכבי הובלה או סמי טריילרים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור

לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור יסללו לכם דרך (תרתי משמע) לעתיד תעסוקתי מאתגר, מגוון, בעל אחריות עצומה, בו תוכלו להיות חלק מהבניה הענפה של כבישים, מנהרות, ותוואי רכבת חדשים במדינת ישראל. 

את ההסמכה להנדסאי צמ"ה ומנהור ניתן לקבל במכללות שונות בישראל, והלימודים לעיתים נערכים בשיתוף פעולה עם חברות תשתיות לאומיות, כגון רכבת ישראל או חברת נתיבי ישראל, או חברות ציוד עולמיות. במסגרת לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור יזכו הסטודנטים ללימודים תיאורטיים, כמו גם להתנסות מעשית, ואפילו לסיורי שטח, כדי לראות מקרוב את אופן העבודה עם הציוד. 

אגב, גם בצה"ל קיים קורס צמ"ה, והוא מועבר בבית הספר להנדסה צבאי (בה"ד 14), השייך להנדסה הקרבית. בצה"ל קיים הבדל כמובן בין צמ"ה קרבי (הנדסה קרבית, ניקוי זירות, בנייה והריסה תחת אש), לעומת צמ"ה עורפי (בניית מחנות, תחזקות שדות תעופה ומסלולי המראה) כולל הרישיונות שמקבלים על הכלים. רישיונות אלו תקפים גם באזרחות ומוכרים על ידי משרד התחבורה ומשרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר).
לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור?

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים בכלל, וללימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור בפרט, נקבעים על ידי מה"ט. לרוב, כוללות הדרישות בגרות מלאה, או 12 שנות לימוד עם ציון עובר במתמטיקה, אנגלית והבעה.

בחלק מהמקומות מועמדים בעלי רקע טכני יקבלו עדיפות.

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור?

לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור נמשכים לרוב שנתיים, אך אם אין באפשרותכם ללמוד בשעות הבוקר - חלק מהמכללות מציעות גם מסלול לימודי ערב, בתכנית לימודים פחות אינטנסיבית, שכתוצאה מכך אורכת כשלוש שנים, אך מאפשרת לכם להמשיך לנהל את חייכם בשעות הבוקר. 
לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בלימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור?

בין נושאי הלימוד: הנדסת מים וקרקע, יסודות המנהור והבטיחות, גרפיקה הנדסית, ציוד ושיטות מנהור, ועוד. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות, תוך מתן יחס אישי לכל סטודנט. כחלק מהלימודים יתקיימו גם התנסויות מעשיות וסיורים בשטח, כדי לאפשר לתלמידים לקבל הצצה לעולם הצמ"ה, ולראות את האור בקצה המנהרה כבר במהלך הלימודים. 

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור?

בוגרי הלימודים יקבלו תעודת הנדסאי צמ"ה מטעם מה"ט.
מודעה
מחפש לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור?
מחפש לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה