קורס משחק מול מצלמה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי משחק מול מצלמה

תחום המשחק מגוון ומורכב משחושבים, שכן המשחק שאותו אנו רואים בזמן אמת בתיאטרון, שונה משל השחקן המופיע בטלוויזיה או על המסך הגדול בקולנוע. 

אם אתם שחקנים מתחילים, השואפים לעמוד מול מצלמה ולהעיר לחיים את הדמות שעל התסריט, או שחקני תיאטרון וותיקים המעוניינים להכיר עולם אחר -  קורס משחק מול מצלמה הוא המקום עבורכם. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים ומעשירים אלו, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא מידע רב אודות לימודי המשחק מול מצלמה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס משחק מול מצלמה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס משחק מול מצלמה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס משחק מול מצלמה

חשבו רגע על הדמות האהובה המחייכת אליכם מעבר למסך הטלוויזיה, זו שמסתכלת אליכם ישירות בעינייה, עד שיניתן לדעת בביטחון רב מה היא מרגישה - לחוצה, עצובה, מאושרת ואפילו מבודחת. הפוקוס כולו עליה, המצלמה מתמקדת בה וגורמת לכם להרגיש שאתם איתה ממש ברגע הזה, בוכים איתה או כוססים ציפורניים.

מרגש, נכון?  החוויה בצפייה בסרט או סדרה בטלוויזיה שונה מאד מצפייה בהצגה בתיאטרון. עד כמה שהיינו רוצים, התאורה שמעל או בתחתי הבמה איננה מאפשרת לעשות פוקוס לגמרי על הדמות, להתמקד בפנייה, ברגלה או בידה.

המצלמות מאפשרות לנו להתמקד בפרטים הקטנים ול"הכניס אותנו" לעלילה באופן שונה מהתאורה באולם. בהתאם לכך, גם אופן המשחק משתנה. הימצאותן של מספר מצלמות על סט צילומים מאפשרת הבלטה של מספר דמויות בו זמנית, מאפשרת תקריב עד שהפנים תופסות את כל המסך ובהתאם לכך השחקן צריך להתאים את אופי המשחק שלו - להקצין אותו או להיות מופנם יותר.
קורס משחק מול מצלמה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס משחק מול מצלמה?

במסגרת לימודי משחק מול מצלמה יחשפו התלמידים לעולם המשחק מול המצלמה, זהו עולם בפני עצמו עם כללים וחוקים משלו. התלמידים יכירו ויתנסו בגישות שונות להסתכלות על הדמות, ושיטות שונות ומפורסמות לפיתוח המשחק ודרכים לגשת לתסריט ולדמות: שיטת לי שטרסברג, סטלה אדלר, סנפורד מייזנר, אוטה האגן ועוד. 

כמו כן, ילמדו נושאים כגון, ניתוח תסריט ובניית הדמות ומרכיביה - גיל, במה היא עוסקת, מחשבות, אמונות; כיצד לא לצאת מהדמות - שמירה על המשכיות מבחינה רגשית ופיזית: שפת הגוף, צורת עמידה, הליכה, ג'סטות (מחוות) שיכולות להיות בולטות יותר מול המצלמה; הכירות עם השפה הקולנועית - שוטים (מידיום/לונג שוט) , זוויות צילום וסוגי תאורה; תהליכי ליהוק; חזרות התנהגות על סט צילומים; הכנה לאודישן.  

בנוסף על הידע התיאורטי, יתנסו התלמידים בתרגילי אימפרוביזציה, הצגת טקסטים מול המצלמה וניתוחם. חלק מן המקומות מציעים, במסגרת הקורס גם הכנה לאודישנים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס משחק מול מצלמה?

בחלק מן מהמכללות לימודי משחק מול מצלמה מיועדים לשחקנים מתחילים בתחום המשחק או שחקנים שטרם התנסו בתחום זה וגם שחקנים וותיקים, לרוב מהתיאטרון שעושים את המעבר ומעוניינים להתמקצע ולהיות מוכנים. לכן, מומלץ לברר את הקריטריונים  מול כל מכללה בנפרד. בחלק מהמקומות נדרשים התלמידים לעבור ראיון קבלה אישי.
קורס משחק מול מצלמה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס משחק מול מצלמה?

משך הלימודים בקורס משחק מול מצלמה עשויים להשתנות בין המוסדות השונים, בהתאם לתוכנית הלימודים, הקורס נע בין 12-10 מפגשים, 4 שעות כל מפגש.  

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס משחק מול מצלמה?

אם משחק הוא תחום התעניינותכם ומושא תשוקתכם, אולי תתעניינו גם בתואר ראשון בתיאטרון. הלימודים הינם מאתגרים במיוחד וכוללים התייחסות מקיפה לתחומי הבמה. הקורסים הנלמדים מעלים את המודעות העצמית של הלומדים ומקנים להם את הידע והמיומנויות כדי להיות שחקנים מוצלחים בתחום. 

לימודים נוספים אשר יכולים להילקח בחשבון הינם לימודי קולנוע. הלימודים הינם מאתגרים וכוללים התייחסות מקיפה לנושאים השייכים לתולדות הקולנוע, תסריטאות וקורסים אחרים אשר מבטיחים ללומדים כי יצאו בעלי כלים חשובים להבנה וניתוח נכון של סרטי הקולנוע בהם הם צופים. 
 

במה עוסקים בוגרי קורס משחק מול מצלמה?

בסיום הלימודים יוכלו הלומדים לעמוד מול מצלמה ללא פחד תוך שהם יכולים להביא ולהביע את עצמם באמת תוך שמירה על האני מאמין שלהם.

לרוב, עמידה מול מצלמה עשויה להלחיץ את השחקנים, אך לאחr הקורס יקבלו מיומנויות שיעזרו להם לנתב את פחדם בצורה יעילה לטובת המשחק.
מודעה
מחפש קורס משחק מול מצלמה?
מחפש קורס משחק מול מצלמה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה