קורס בקרת קול

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס בקרת קול
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בקרת קול?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בקרת קול?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי בקרת קול

המוזיקה נמצאת כיום בכל מקום ומגיעה בצורות שונות : בצורתה המקורית או בגרסה משודרגת, ומאחורי כל צליל ומקצב קליט ישנו עולם מלא של בקרת קול. זהו עולם שלם של טכנולוגיית סאונד, דאגה לפרטים הקטנים בתוכה עד למוצר הסופי המוגמר שינעים את אוזננו, יקדם את המוצר או ייצור את האווירה הדרושה.

הקורס דומה בתכניו לקורס די ג'יי או תקליטנות ומבטיח גישה רחבה לתחומי מוסיקה בשילוב עם טכנולוגיה. אם מעניין אתכם לתכנת את הפסקול של החיים, קורס בקרת קול הוא התחום עבורכם - בואו לקרוא מידע רב וחשוב אודות הלימודים בקורס בקרת קול.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בקרת קול?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בקרת קול?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס בקרת קול

מוזיקה נמצאת בכל מקום. כשאנו מטיילים בקניון, כפותחים את הטלוויזיה ורואים פרסומת, סדרה או סרט שהסאונד ברקע גורם לנו להתרגשות, כשאני מדליקים את הרדיו, ובאירועים שומעים את המיקסים לשירים הבוקעים מעמדת ה- D.J.

וכיום גם בטלפונים: מלבד ההמתנה הנעימה בניידים או כשמתקשרים הביתה לחברים, אנו שומעים את המוזיקה גם בזמן שאנו נמצאים בהמתנה בשיחה לחב' האשראי, הסלולארי, חשמל או כל חברה הנותנת שירותים וגם בבתי עסק.

המוזיקה מגיעה בצורות שונות : בצורתה המקורית או בגרסה משודרגת (קאבר, ובעברית: גרסת כיסוי) של דאנס, היפ הופ או דווקא בגרסה רגועה יותר. מאחורי כל צליל ומקצב קליט ישנו עולם מלא של בקרת קול.

מאחורי כל שיר חדש שאנו שומעים ברדיו, קליפ שאנו צופים בו באינטרנט, יש אדם שהתפקיד שלו הוא לתכנת את הסאונד, כך שיתאים למילים של השיר, לקול של הזמר/ת ובמקרה הצורך משלב קולות רקע או מגביר את הווליום בחלקים מסויימים. עולם בקרת הקול הינו עולם שלם של טכנולוגיית סאונד, דאגה לפרטים הקטנים בתוכה עד למוצר הסופי המוגמר שינעים את אוזננו, יקדם את המוצר או ייצור את האווירה הדרושה.

מה לומדים בקורס בקרת קול?

במסגרת קורס בקרת קול, יחשפו התלמידים לעולם הסאונד המרתק. לימודי בקרת קול מתחלקים לנושאים תיאורטיים ותרגול מעשי. בתחום התיאורטי ילמדו נושאים כגון, מהות הסאונד במדיה השונים ומבוא למוזיקה על כל גווניה וסוגיה; עיבוד צלילים באמצעות טכנולוגיה; עבודה טכנית על מחשבים והכרת תכנות המחשב המוזיקליות הנמצאות כיום בשוק, כגון, קיובייס (Cubase) ולוג'יק פרו ( Logic pro); רדיו; המבנה והשימוש באמצעי הגברה ; מיקרופונים; שולחנות לבקרה על המוזיקה; כיצד ליצור מיקסים ; אפקטים ; הקלטות באולפן ובשטח; מהם הכלים שונים ליצירת הסאונד על סוגיו: אקולייזר, הקלטות דיגיטליות, כלים אקוסטיים, סינטסייזר, סמפלר ועוד.

התחום המעשי והמרתק לא פחות בלימודים, הינו החלק בו התלמידים מיישמים את הידע התיאורטי הנרחב הלכה למעשה, ומתנסים בעבודה באולפן הקלטות - שידורים ברדיו, הקלטות באולפן ובשטח, לומדים האזנה סלקטיבית מהי, הפקה מוזיקלית וכן מכירים אפקטים שונים לשילוב במוזיקה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס בקרת קול?

קורס בקרת קול פתוח הן למוזיקאים מתחילים המעוניינים להעשיר את הידע ולקבל תעודה וכן לאנשים המתעניינים בתחום. אם אתה אוהב מוסיקה, אולי תתעניין גם בתואר ראשון במוסיקה. תנאי הקבלה ללימודי בקרת קול עשויים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אך עם זאת לרוב נדרשת תעודת בגרות מלאה או חלקית.

קורס בקרת קול אורך כשנתיים אקדמיות (בחלק מן המכללות ישנה אפשרות להאריך בשנה נוספת על מנת לקבל תואר הנדסאי סאונד מטעם מה"ט) ובסופו מקבלים התלמידים דיסק הכולל את העבודות והפרויקטים שנעשו במהלך הלימודים וכן תעודת בקרת קול - Professional Degree P.D , מטעם המוסד המלמד ומשרד התמ"ת.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס בקרת קול?

אם התעניינתם בקורס בקרת קול, ייתכן כי תוכלו להתעניין גם בקורס פיתוח קול. במסגרת לימודים אלה תוכלו ליהנות מטכניקות משתנות בתחומי הפקת הקול והשירה.

תחום אחר הינו לימודי תואר ראשון במוסיקה או בהוראת המוסיקה, הלימודים מקנים פרקטיקות חיוניות לשם העברת החומר הקשור לנגינה או לשירה.

במה עוסקים בוגרי קורס בקרת קול?

לאחר שסיימו לימודי בקרת קול בהצלחה, יוכלו הבוגרים להשתלב בתעשיית התקשורת בארץ, בתחנות רדיו וטלוויזיה, עבודה על סט צילומים ועיצוב פס קול לסרט או הצגת תיאטרון, או להשתלב באולפני הקלטות ולהתקדם לתפקיד מאתגר ומעניין של מפיק מוזיקלי.

לאלו אשר העבודה כפרילאנס קוסמת להם יותר יכולים גם לעבוד כ- D.J ולפתוח עסק פרטי משלהם, ולהופיע באירועים משפחתיים, אירועי חברה, יחסי ציבור, במועדונים נחשבים ואפילו בהופעות חיות של אמנים בארץ ובחו"ל.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎