כתיבת קורות חיים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
כתיבת קורות חיים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות כתיבת קורות חיים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על כתיבת קורות חיים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

איך כותבים קורות חיים?

כתיבת קורות חיים בפעם הראשונה היא משימה מאתגרת. רבים מאיתנו לא יודעים מה לכתוב, איך לכתוב, באיזו תבנית ובאיזה עיצוב, ובכלל - מה חשוב להדגיש ועל מה דווקא כדאי לדלג? אז במיוחד בשבילכם הכנו את המאמר הבא שינסה לעשות לכם סדר בעניינים ולעזור לכם להכין קורות חיים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות כתיבת קורות חיים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על כתיבת קורות חיים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מה האורך של מסמך קורות חיים?

שימו לב:
יש לכתוב את הקורות חיים כך שהם יכנסו בעמוד אחד ולא יחרגו ממנו (זאת בהנחה שאתם סטודנטים או שזה עתה סיימתם תואר ועדיין אין לכם ניסיון תעסוקתי של עשרות שנים...). אם אתם זקוקים לעזרה, תוכלו לעשות שימוש במנוע של כתיבת קורות חיים.

אז בואו נצא לדרך! ראשית, אסור לשכוח לכתוב בדיוק רב בחלק העליון של קורות החיים את הפרטים האישיים שלכם:

פרטים שהם חובה:
שם + שם משפחה
טלפון נייד
אימייל

לא חובה ותלוי בתפקיד אליו אתם מתמיינים:
ת.ז.
תאריך לידה
מקום מגורים
מצב משפחתי

הפרטים חייבים להיות מדויקים על מנת שיוכלו להשיג אתכם במידה ומעוניינים בהמשך התקשרות מולכם.
לאחר ציון הפרטים האישיים מתחיל החלק המאתגר של כתיבת קורות החיים.

מה החלקים החשובים במסמך קורות חיים?

ניסיון תעסוקתי
ציון בנקודות של מקומות התעסוקה לפי סדר כרונולוגי יורד. יש לציין את החברה, התפקיד, דרישות תפקיד ואלמנטים רלוונטיים (שיסייעו לכם להציג את עצמכם באור חיובי).

השכלה
ציון ההשכלה שצברתם לפי סדר כרונולוגי יורד (יש לציין מוסד לימוד, סוג הלימודים תואר / תעודה / קורס, תעודת בגרות וכו'...).

שירות צבאי / לאומי
יש לפרט היכן שירתם, אילו תפקידים מילאתם, אילו קורסים עברתם ובאיזה דרגה השתחררתם.

ידע בשפות, מחשבים, תוכנות וכדומה
יש לציין אילו שפות אתם דוברים ובאיזו רמה (ניתן לפרט גם על קריאה, דיבור וכתיבה, אך אין זה חובה).  ידע במחשבים - עבור משרות רבות חשוב לציין באיזה יישומי מחשב אתם שולטים דוגמת(Word, Excel, Power-Point Outlook).

פרטים נוספים
לאחר הכנסת נושאי הבסיס ניתן להוסיף מידע רלוונטי כמו התנדבות בקהילה, חברות באגודות, ארגון פעילויות וכדומה. חשוב לכתוב שנים מדויקות לצד כל ציון דרך ולפני שליחה למעסיק פוטנציאלי להסתכל שנית שהשנים מסתדרות וישנו רצף. במידה ויש קפיצות גדולות בין עבודה לעבודה למשל הכינו את עצמכם לציין בעל פה את הסיבה (למשל טיול גדול בחו"ל, התמסרות מלאה ללימודים וכו').

ממליצים
המלצות זה מה שמייחד את קורות החיים שלך מיתר הקו"ח שנמצאות בערמה. בתחתית העמוד ניתן ואפילו מומלץ לציין שמות של ממליצים ופרטי קשר או לכתוב שהמלצות יצורפו על פי דרישה.

איך מעצבים קורות חיים?

המעסיק הפוטנציאלי מקבל עשרות קורות חיים עבור כל משרה. המטרה שלכם היא שיהיה לו כוח לקרוא את קורות החיים שלכם, שהם יראו לו רלוונטיים ושהוא לא יצטרך להתאמץ על מנת להבין מדוע אתם מתאימים למשרה.גם למראה של קורות החיים שלכם יש חשיבות רבה בעייני מעסיקים ומגייסים רבים. מסמך קורות החיים שלכם צריך להיראות טוב, כלומר מסודר ונוח לקריאה מבחינת סוג, גודל וצבע הגופן. אם תרצו להשקיע בעיצוב מיוחד מומלץ לבחור בעיצובים פשוטים ובצבעים סולידיים, רגועים ולא בולטים מדי. חשוב שהעיצוב של קורות החיים לא יעורר בקורא רושם בלתי רצוי - צבעים בוהקים, איורים, קישוטים מיוחדים או כותרות מעוצבות יכולים להעיד על חוסר בגרות ורצינות ולעיתים אפילו זלזול.

איזה ביטויים או מילים כדאי לי לשלב בקורות החיים?

מעסיקים ומגייסים ,שעוסקים במיון של מועמדים רבים על בסיס קבוע, משתמשים לעיתים בתוכנות מחשב שמסייעות להם להתמודד עם קריאה של קורות החיים. המערכת הממוחשבת סורקת את קורות החיים של כל המועמדים למשרה מסוימת, "מחפשת" ביטויי מפתח שהוגדרו לה כרלוונטיים ומציגה למעסיק או למגייס רק את קורות החיים של המועמדים המתאימים ביותר. כלומר, אם קורות החיים שלכם נמצאו כלא רלוונטיים למשרה ייתכן שתהיו בתחתית הרשימה. בשל כך, נסו לחשוב אילו מילים או ביטויים מתאימים למשרה שאליה אתם מתמיינים. שלבו אותם בצורה טבעית בתוכן ונסו להשתמש בביטוים מגוונים כמה שיותר, כי לא תוכלו לדעת אילו ביטויים בדיוק הוגדרו לתוכנה. שילוב של מילות מפתח חשובות יכול להגדיל במעט את הסיכויים שלכם לעבור לשלב ראיון העבודה.

יש עוד טיפים לכתיבת קורות חיים?

שימוש בעברית תקנית - שימו לב שאין שגיאות כתיב ושגיאות בעברית והקפידו על ניסוח קצר וברור. מומלץ לתת למישהו לקרוא את מה שכתבתם לפני שליחה למעסיק.

סידור קורות החיים - לפני שליחת קורות החיים הדגישו בהם את החלקים שרלוונטיים לאותה המשרה. נכון, זה אומר שלפני כל שליחה של קו"ח יש לשנות אותם מעט, אבל העבודה הזו משתלמת שכן הם הופכים יותר רלוונטיים למעסיק ויש ביכוי גדול יותר שהם יתפסו את תשומת ליבו.

לא להשתחצן. אפשר לכתוב על פועלכם גם בלי להיות יהירים ולהגזים. הדגישו תכונות שחשובות למעסיקים כגון ראש גדול, לקיחת אחריות, השקעה ומסירות לעבודה ויציבות.

שמרו על עצמכם. לא צריך לכתוב הכל, אם עבדתם חודש אחד באיזה מקום ולא הלך לכם, אתם לא חייבים לכתוב זאת.

מישהו עבר על זה? תנו לחבר או לקרוב משפחה לעבור על קורות החיים שלכם. הם יוכלו לראות טעויות או אי דיוקים שאולי פספסתם.

עמוד אחד בלבד. שימו לב שקורות החיים שלכם יהיו באורך של עמוד אחד בלבד. מעסיקים מקדישים כ-10 שניות בממוצע לקריאת קורות החיים של כל מועמד, ולכן חשוב מאוד שהמידע יהיה מנוסח בצורה פשוטה וברורה ובמשפטים קצרים. תכתבו רק את עיקרי הדברים, והשאירו את הפירוט לראיון העבודה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎