הכוונה מקצועית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
הכוונה מקצועית
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הכוונה מקצועית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הכוונה מקצועית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

ייעוץ לימודי

מה עושים כשלא יודעים מה רוצים ללמוד? תחומי הלימוד כמעט בכל המקצועות ממשיכים להתפתח ולצמוח, כך שקשה לבחור במה רוצים להתמקצע. מה גם, שהמגמה היא שכיום לא נשארים באותו מקצוע לעשרים שנה כמו פעם. אז במידה ואתם בתחילת הדרך, או מעוניינים בהסבה מקצועית, קיימים ארגונים או מדריכים אישיים ברחבי הארץ, שמטרתם לעזור ולייעץ לכם מהו מסלול הלימודים הטוב ביותר בשבילכם. בהמשך תוכלו לקרוא על בחירת מוסד לימודים ולעשות את השיקולים הנכונים. בואו לקרוא עוד על הכוונה מקצועית וייעוץ לימודי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הכוונה מקצועית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הכוונה מקצועית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

הכוונה מקצועית – מידע כללי:

בחירת מקצוע היא החלטה לא פשוטה אשר צריכה להתחשב במשתנים רבים. ההכוונה נעשית על ידי פסיכולוג תעסוקתי ויועצי קריירה מומחים, אשר מלווים באופן אישי לאורך כל התהליך. המכונים השונים מחלקים את תהליך ההכוונה המקצועית לכמה שלבים. בדרך כלל יזמינו אותכם להגיע ליום מבחנים אשר בודקים מגוון כישורים, מאפייני אישיות וכן נטיות מקצועיות וציפיות תעסוקתיות. לאחר מכן ישנו שלב של ראיון אישי עם פסיכולוג.

הראיון נעשה "אחד על אחד" ומטרתו לקבל תמונה מעמיקה יותר לגבי המועמד. לאחר המפגש, הפסיכולוג יסכם את הדברים וייתן את המלצותיו. הפסיכולוג ימקד את האופציות הספציפיות על סמך ניתוח מעמיק של כל שלבי התהליך. בעצם, ייעוץ לימודי יזהה את המאפיינים, הכישורים, ההעדפות והערכים שלכם. ישנם מקומות שמציעים אבחון והכוונה דרך גרפולוגיה או דרך צבעים.

ייעוץ לימודי – קהל היעד:

אנשים שפונים להכוונה מקצועית הם לרוב אנשים בתחילת דרכם, אשר אינם מכירים את מגוון האפשרויות המתאימות להם. כמו כן, ישנם אנשים השוקלים לעשות קריירה שנייה ולעשות שינוי מקצועי גם לאחר שצברו וותק בעבודה הנוכחית. יתר על כן, הכוונה מקצועית פתוחה בפני כל אדם ובכל גיל, במידה ומרגישים שצריכים עזרה בבחירה מסלול לימודים שמשמעותו בחירת מקצוע.

כמו כן, פונים לייעוץ לימודי אנשים שאיבדו את מקום עבודתם או שלחץ חברתי סביבם גרם להם לבחור במקצוע לא מתאים. אז אם הנכם בוגרי צבא שמתלבטים בבחירת מקצוע לימודים, או שהנכם תלמידי תיכון שמתלבטים בפני מגמות לימוד, או שאיבדתם עניין בעבודתכם הנוכחית ואתם מחפשים עתיד אחר, אתם מוזמנים לפנות להכוונה מקצועית.

הכוונה מקצועית - תהליך בחירת מקצוע:

אורכו של תהליך הייעוץ נע בין פגישה אחת לשתיים, כאשר מתקיימת שיחה אישית ומערך מבחנים אשר עשוי לכלול: מגוון מבחני כישורים, מבחני נטיות וסגנון אישי, שאלוני ערכים, אינטליגנציה וכישורים קוגניטיביים וכן מבחני אישיות מובנים והשכלתיים.

ייעוץ לימודי והכוונה מקצועית עוזרים לכם לדעת יותר על עצמכם, המניעים והצרכים המובילים אותכם וכן לקחת חלק פעיל בתהליך הבחירה. לאחר שתהיה איתכם היכרות מעמיקה עם הרקע האישי והמשפחתי שלכם ומהן השאיפות המקצועיות שלכם, יהיה אפשר לגבש מטרות תעסוקתיות, לבחור את מסלול הלימוד והמוסד המתאים, לגבש תוכנים ליישום הלימודים ואף יינתן סיוע במציאת דרכים למימון הלימודים.  

ייעוץ לימודי – בחירת מוסד לימודים:

בשעה טובה בחרתם באיזה מקצוע הייתם מעוניינים ללמוד. להלן כמה שיקולים באשר למוסד בו תלמדו. כיום קיימים מסלולי לימודים שונים, אשר מעניקים תעודות מסוגים שונים כגון תעודת טכנאי, הנדסאי, תעודת גמר, תעודה מקצועית, או תואר ראשון. לימודי תעודה הם לרוב קצרים יותר, כוללים לרוב חומר מעשי ומאפשרים התחלת עבודה מהירה יותר. לימודי תואר ראשון נמשכים כ- 3-4 שנים ומאפשרים התקדמות לתארים נוספים.

בבחירה בין מכללה לאוניברסיטה יש הבדל מבחינת תנאי קבלה, כאשר באוניברסיטאות הרף הוא גבוה יותר והרקע התיאורטי נרחב יותר. כמו כן, שכר הלימוד באוניברסיטאות הוא נמוך לעומת מכללות פרטיות, אך יש מכללות אחרות עם שכר לימוד זהה. הלימודים במכללה נותנים יחס אישי יותר לסטודנטים וכן יש דגש על הצד הפרקטי. לפני שאתם נרשמים לאחד המוסדות, רצוי שתבררו את מיקום המוסד, כאשר קירבה לבית מאפשרת מגורים אצל ההורים, ומגורים בפריפריה מקשים על מציאת עבודה תוך כדי הלימודים. בנוסף, יש אנשים שחשובה להם היוקרה של המוסד.

למשל ישנן חברות היי טק אשר מעדיפות בוגרי אוניברסיטה מאשר בוגרי מכללות. יש לציין כי השוני ביוקרת המוסד מתקיים גם בין האוניברסיטאות והמכללות לבין עצמן. שיקול נוסף אומר כי כדאי לבדוק מה מציע מוסד הלימודים לא רק בתחומי האקדמיה אלא גם בתחום חיי החברה הפעילים של הסטודנטים. לשם כך תוכלו להתרשם ולבקר בימים פתוחים. יתר על כן, יש להתחשב בתנאי הקבלה, מהן ההשלמות הנדרשות, ואם המקצוע הספציפי שרציתם אפשרי באוניברסיטאות או במכללות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎