ClickCease

לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

הנדסאי מכונות - מכטרוניקה

לימודי מכונות בהתמחות מכטרוניקה לתואר הנדסאי הינם לימודים מרתקים ומבוקשים הנלמדים במסגרת לימודי הנדסאי מכונות ומשלבים בתוכם תכנים עם מענף האלקטרוניקה שכן העיסוק העיקרי הינו במערכות ומכונות אלקטרוניות.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את מרב הידע, הן העיוני והן המעשי, כמו גם כלים ומיומנויות פרקטיות, זאת תוך שילוב בין מערכות אלקטרוניות ומחשבים לבין מערכות מכניות שונות. באמצעות כל אלו, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה בתפקידי ביצוע, מחקר ותכנון של מערכות מכניות המשלבות הנעה חשמלית, חיישנים אלקטרוניים, רובוטיקה ובקרה ממוחשבת.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה

הנדסת המכונות מהווה את הבסיס עליו מושתתות מרבית התעשיות המתקדמות בשוק כיום וביניהן תעשיית הפלסטיקה, המתכת, המזון, המחשבים, האלקטרוניקה, הפטרוכימיה ועוד. לכן, חשיבותן של המערכות המשולבות היא רבה וקיימת דרישה להסמכה אקדמית בתחום.

במהלך הלימודים יוכשרו הסטודנטים לעבודה עם מערכות מכאניות, מחשבים ומערכות אלקטרוניות במכשירים כמו רובוטים משוכללים, מערכות מתוחכמות ברכב, עיבוד שבבי CNC, מכשירים ביתיים כמו DVD ועוד. נוסף על כך, יתנסו הסטודנטים בעבודה מעבדתית בתחומי מחשבים, הידראוליקה, אוטומציה, בקרה, עיבוד שבבי ממוחשב, חשמל, אלקטרוניקה, בקרים מתוכנתים וכדומה.
לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד ללימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לתחומי המכונות, התפעול והתחזוקה שלהן, וכן לבעלי זיקה למקצועות הריאליים וההנדסיים, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה באמצעותה יוכלו לפעול בצוותי פיתוח בינלאומיים, לבקר על תהליכי ייצור שונים, לנהל ולתפעל מערכות משולבות ועוד.

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה שנקבעות על ידי מה"ט על הצגת תעודת בגרות מלאה או על תעודת בגרות חלקית, בדגש על ציוני המקצועות מתמטיקה, אנגלית ועברית. כמו כן, יכולים להתקבל ללימודים גם בוגרי מכינה טכנולוגית המחזיקים בתעודת גמר חתומה על ידי הגורם המוסמך במה"ט או בוגרי מכינה קדם אקדמית בציונים עוברים.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים מבחן התאמה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חשוב לדעת כי מועמדים בני 35 ומעלה יכולים להתקבל ללימודים על סמך תעודה המעידה על סיום 12 שנות לימוד בלבד. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב. 
לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי מכונות לתואר הנדסאי עם התמחות במכטרוניקה

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנות לימוד אקדמיות, זאת בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בלימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה

במהלך לימודי הנדסאי מכונות במגמת מכטרוניקה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא מכניקה טכנית, חוזק חומרים, חלקי מכונות, מערכות הידראוליות ופנאומטיות, תהליכי עיבוד, גרפיקה הנדסית, שרטוט בעזרת מחשב, מערכות ייצור ממוחשבות, הינע חשמלי, אלקטרוניקה תעשייתית, אלקטרוניקה ספרתית, מיקרו מעבדים, בקרים מתוכנתים, בקרה ספרתית, רכיבים ומתמרים, רובוטיקה, תכנון מערכות משולבות ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסאי מכונות – מכטרוניקה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, תוענק תעודת גמר (דיפלומה) מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ובשיתוף מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה

עם סיום לימודי מכונות בהתמחות מכטרוניקה לתואר הנדסאי יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים בענפי המשק השונים וביניהם תחומי הרפואה, ההייטק, התעשיות הביטחוניות וכדומה, בהן יעסקו בפיקוח ובקרה על פרויקטים, תפעול מערכות, בקרת איכות ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה

בוגרי לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים במסגרת קורסים ולימודי תעודה בתחומי האלקטרוניקה, הרכב, המערכות הממוחשבות ועוד.
מודעה
מחפש לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה?
מחפש לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה