ClickCease

לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתיב"ם

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

הנדסאי מכונות - תיב"ם (תכנון וייצור ממוחשב)

לימודי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם) לתואר הנדסאי הינם לימודים מרתקים ומעשירים הנלמדים במסגרת לימודי הנדסאי מכונות ומטרתם הינה הכשרת הבוגרים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המתמחים בעבודה עם מערכות מבוקרות מחשב הכוללות בתוכן רכיבים מכניים ואלקטרוניים.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את מרב הידע, הן העיוני והן המעשי, כמו גם כלים ומיומנויות יישומיות ופרקטיות בנוגע למערכות ממוחשבות לתכנון וייצור, מערכות הידראוליות ופנאומטיות, תהליכי עיבוד שבבי, מערכות ייצור גמישות וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתיב"ם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתיב"ם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"ם

הנדסת המכונות הינה תחום ותיק מבין תחומי ההנדסה, אך ההתפתחויות הרבות המאפיינות את העולם המודרני הובילו לכך שהביקוש להנדסאי מכונות מומחים הולך וגובר. הנדסת המכונות מהווה את בסיס עליו מושתתות מרבית התעשיות המתקדמות ומרבית הארגונים מתבססים על מערכות טכנולוגיות משוכללות אשר דורשות הכשרה מעמיקה לצורך פיתוחן, אחזקן, תפעולן והשימוש בהן.

התמחות תכנון וייצור ממוחשב משלבת בין הנדסת מכונות, מחשבים, אלקטרוניקה ובקרה לבין כלים לניתוח מערכות מכטרוניות, כך שעם סיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב בתפקידי ניהול ייצור וניהול אחזקה, תכנות ותכנון ועוד, במסגרת התעשיות המתקדמות.
לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתיב"ם
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד ללימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם)

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם) פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לתחומי המכונות, התפעול והתחזוקה שלהן, וכן לבעלי זיקה לענף האלקטרוניקה, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה שתקנה להם ידע מקיף ומעמיק אודות תחומי ההידראוליקה והפנאומטיקה, העיבוד השבבי, מבנה החומרים, חוזר חומרים ועוד.    

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם)

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם) משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה שנקבעות על ידי מה"ט על הצגת תעודת בגרות מלאה או על תעודת בגרות חלקית, בדגש על ציוני המקצועות מתמטיקה, אנגלית ועברית. כמו כן, יכולים להתקבל ללימודים גם בוגרי מכינה טכנולוגית המחזיקים בתעודת גמר חתומה על ידי הגורם המוסמך במה"ט או בוגרי מכינה קדם אקדמית בציונים עוברים.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים מבחן התאמה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חשוב לדעת כי מועמדים בני 35 ומעלה יכולים להתקבל ללימודים על סמך תעודה המעידה על סיום 12 שנות לימוד בלבד. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתיב"ם
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי מכונות לתואר הנדסאי עם התמחות בתכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם)

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"ם (תכנון וייצור ממוחשב) על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנות לימוד אקדמיות, זאת בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בלימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם)

במהלך לימודי הנדסאי מכונות במגמת תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם) מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא גרפיקה הנדסית, מכניקה טכנית, תורת החומרים, מערכות הידראוליות ופנאומטיות, חוזק חומרים, חלקי מכונות, תכנון וייצור באמצעות מחשב, רובוטיקה, מערכות ייצור ממוחשבות CAM, תהליכי ייצור שבבי ובלתי שבבי ועוד.    

תעודת גמר לאחר לימודי הנדסאי מכונות – תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם)

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, תוענק תעודת גמר (דיפלומה) מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ובשיתוף מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הנדסאי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם)

עם סיום לימודי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם) לתואר הנדסאי יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים בענפי המשק השונים ולעסוק בניהול ייצור וניהול אחזקה, תכנות ותכנון באמצעות עיבוד שבבי ובלתי שבבי, בקרת תהליכי ייצור ממוחשבים, ניהול תפעול ותחזוקת מערכות, פיתוח מוצרים ועוד.  

לימודי המשך לאחר לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם)

בוגרי לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"ם (תכנון וייצור ממוחשב) המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים במסגרת קורסים ולימודי תעודה בתחומי האלקטרוניקה, הרכב, המחשבים ועוד.
מודעה
מחפש לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתיב"ם?
מחפש לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתיב"ם?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה - קרית הטכניון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה