ClickCease

קורס מטפלות סוג 1

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי מטפלות סוג 1

לימודי מטפלות סוג 1 במסגרת לימודי תעודה, הנקראים גם לימודי מטפלות לגיל הרך, הינם לימודים פופולריים, מעניינים וייחודיים, אשר נלמדים תחת ענף החינוך והסייעות. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לטיפול איכותי, נכון וחינוכי בילדים מגילאי לידה ועד שלוש.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך הענקת טיפול מותאם לפעוטות, תוך מתן דגש להתפתחות התקינה שלהם מבחינה פיזית, קוגנטיבית ורגשית.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מטפלות סוג 1?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מטפלות סוג 1?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מטפלות סוג 1

התפתחותם של פעוטות בשנים הראשונות לחייהם משפיעה רבות על המשך חייהם הבוגרים ומעצבת אותם ואת אישיותם, ועל כן תחום החינוך לגיל הרך הוא חשוב במיוחד הן מבחינה קוגניטיבית, הן מבחינה רגשית, הן מבחינה פסיכולוגית, הן מבחינה פיזית והן מבחינה התנהגותית.

המטפלות מהוות מודל לחיקוי עבור ילדי הגן, שכן הם אלו המלוות אותם בראשית כניסתם למערכת החינוך, דואגות לפיתוח כשרונם, שומרות על ביטחונם, מעבירות להם תכנים חינוכיים ומהנים וכדומה.
קורס מטפלות סוג 1
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס מטפלות סוג 1

לימודי קורס מטפלות סוג 1 פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לגננות, סייעות ומטפלות אשר עוסקות בתחום זה מכבר ויש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס מטפלות סוג 1

תנאי הקבלה לקורס מטפלות סוג 1  משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. בנוסף יידרשו להציג אישור רפואי המעיד על כשירותם לעבוד עם ילדים.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס מטפלות סוג 1
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי מטפלות סוג 1

משך לימודי מטפלות סוג 1 משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 200 ל-800 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין שנה לשנה וחצי.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס מטפלות סוג 1

במהלך לימודי הקורס בנושא מטפלות סוג 1 מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו שלבים התפתחותיים של ילדים עד גיל 3, הפרעות התפתחותיות, ארגון הסביבה הפיזית, ארגון יום פעילות, הכנת מערכי פעילות, שיטות למידה בגיל הרך, תקשורת בין אישית, חשיבות המשפחה בחיי הילד, הקשר בין המטפלת לבין משפחת הילד, אבחון תסמינים של פגיעה בקטינים ובחסרי ישע, היגיינה ובריאות, בטיחות, אתיקה מקצועית, עזרה ראשונית ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס מטפלות סוג 1

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מעבר מוצלח של מבחני ההסמכה הממשלתיים מטעם משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי מטפלות סוג 1

עם סיום לימודי מטפלות סוג 1 יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו גני ילדים, פעוטונים, מעונות יום, צהרונים וכדומה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס מטפלות סוג 1

בוגרי קורס מטפלות סוג 1 המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס מטפלות סוג 2 שיכשיר אותם לליווי ילדים בגילאי 3-6 במסגרת גני הילדים.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס סייעות לגני ילדים בו יוכשרו להשתלבות בעבודה כסייעים וסייעות לילדי הגיל הרך.
מודעה
מחפש קורס מטפלות סוג 1?
מחפש קורס מטפלות סוג 1?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה