קורס מדריכי נוער בסיכון

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי הדרכת נוער בסיכון

בני נוער רבים הינם בעלי סיכון גבוה לנשור מהמסגרות החינוכיות בהן הם מצויים, אם בגין ציונים נמוכים ואי עמידה בסטנדרטים של מערכת החינוך, ואם בשל קשיי הסתגלות התנהגותיים ורגשיים. בני נוער מוגדרים לרוב כ"נוער בסיכון" או "נוער בהדרה", בשל החשש הקיים, כי אם ייפלטו ממערכת החינוך, יהיו מועדים להתמכרויות, לאלימות ולפשע, ויהוו סכנה לעצמם ולציבור. קורס מדריכי נוער מאפשר הכשרה מקצועית של אנשי חינוך פורמלי או בלתי פורמלי לעבודה עם בני נוער, נוער בסיכון וקידום הנוער. לימודי הדרכת נוער יקנו לכם כלים מקצועיים וטכניקות גישה לבני נוער בשיטות חינוך מגוונות.
במסגרת תכנית הלימודים בקורס הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של גישות פסיכולוגיות, חינוכיות וסוציולוגיות. הם רוכשים כלים מקצועיים לסיוע לנערים בסיכון ומיישמים את החומר הנלמד במסגרת התמחות מעשית. תכנית הקורס כוללים נושאים כגון: חוק ושירותים לילדים ונוער בסיכון, התערבות טיפולית הלכה למעשה, מין ומיניות, קורבנות ילדים, בניית מודל לחיקוי, העצמה אישית, השלכות של עלייה והגירה, ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי נוער בסיכון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי נוער בסיכון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מדריכי נוער בסיכון

קורס מדריכי נוער נוצר כדרך התמודדות עם העובדה כי בני נוער עשויים לחוות קשיים במהלך גיל ההתבגרות. הניסיון מלמד כי בני נוער מחפשים מנהיג שיוביל אותם בדרך הנכונה. ההורים, שמצופה מהם שינהיגו את ילדיהם, לא תמיד יודעים כיצד לנהוג ובאיזו דרך לדבר עם ילדיהם מבלי לאבד את תפקידם כהורים. קורס מדריכי נוער מאפשר יצירת קשרים חברתיים ולימודיים בין המדריכים לנוער ומאפשר להם יד חופשית אך מכוונת לעבר עתיד מאורגן יותר.
 
מסגרות בלתי פורמליות בחינוך תרמו הרבה לקידום הנוער תוך הקניית ערכים, עמידה במטרות ושאיפה להישגיות. ישנם גורמים חיצוניים המשפיעים על התנהגותם של ילדים ובני נוער והם עשויים להימצא בסכנת התדרדרות, לכן באפשרותם של המדריכים לסייע להם למצוא את הדרך הנכונה ואף לזהות סימני אזהרה. קורס מדריכי נוער פתוח לקהל הרחב ואף לאנשים שבעבר חוו התדרדרות התנהגותית וחברתית.
קורס מדריכי נוער בסיכון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס מדריכי נוער בסיכון?

שוק הלימודים מציע היום לימודי תואר ראשון בקידום הנוער הכולל תכנים רבים כגון קרימינולוגיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד. התואר מקנה אפשרויות מחקר רבות ועבודה במסגרות חינוך עם בני נוער וילדים.

קורס מדריכי נוער מצריך מהמועמדים להיות בעלי סבלנות, גישה טובה לילדים נוער, כוח רצון והתמדה, יכולת הנעה לפעולה, החדרת מוטיבציה באחרים, כושר מנהיגות, הקניית עריכם ומשמעת, אנרגטיות והתלהבות. חשוב מאוד שהמועמדים יהיו בעלי מחשבה חיובית, שפה רהוטה ויכולת הקשבה. מערכת החינוך מקדמת את תחום הדרכת הנוער ורואה במדריכי נוער מעצבי הדור הבא.

למי מיועד קורס מדריכי נוער בסיכון?

אנשים הפונים לתחום ההוראה בכלל ובפרט לתחום קידום הנוער, הם בעלי הבנה עמוקה כי בני נוער וילדים בהחלט עלולים לאבד כיוון, וכי תפקידם למזער נזקים ולמנוע התדרדרות. לרוב, הקשיים אצל ילדים והנוער נובעים מהדינאמיקה במשפחה, אי תקשורת עם ההורים, קשרים חברתיים שליליים, חוסר מעש ופעילות בונה ועוד.

קורס מדריכי נוער מחזק את הילדים והנוער ונותן להם כתף להישען עליה. המדריכים דואגים להפעיל את הילדים באינספור פעילויות התנדבותיות, לסייע להם, להפעיל אותם ולעזור להם בשיעורי בית ובשיעורי הבית שהם מקבלים בבית הספר.

ילדים ונוער הם כמו תבנית שניתן לעצב אותה. בשלב בו הקהל הינו צעיר, הוא נתון להשפעה ועל כן למדריכי נוער יש חלון הזדמנויות לתקן ולשנות. קורס מדריכי נוער מסייע לבני נוער בהמשך דרכם בהשתלבות בתעסוקה, לימודים וצבא. הערכים אותם הם זוכים לקבל מהמדריכים ילוו אותם גם בהמשך החיים ויותירו בהם חותם עמוק. המכללות לחינוך רואות במדריכי נוער נכס ומעודדות אותם להתפתח מקצועית ואישית.

במידה והחלטתם ללכת לכיוון של לימודים אלה, אולי כדאי לשלב גם לימודי טיפול משפחתי העוזרים להבנת האינטראקציה הקיימת במסגרת המשפחתית וכן מנסה לספק כלים וידע למתבגרים על מנת לצלוח את תהליך ההתבגרות הקשה והמאתגר. 
קורס מדריכי נוער בסיכון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

במה עוסקים בוגרי קורס מדריכי נוער בסיכון?

אנשי חינוך תופשים את תפקידם כשליחות ומייחסים חשיבות עליונה להוראה והדרכת ילדים ונוער. לימודי חינוך לתואר ראשון מאפשרים השתלבות במערכת החינוך ובמערכת החינוך המיוחד. כמו כן, בוגרי תואר ראשון אקדמי יכולים לעשות הסבה להוראה ולהשתלב במערכת החינוך כאנשי הוראה.

בסיום תואר ראשון בחינוך תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בחינוך כדוגמת ייעוץ חינוכי, המאפשר תעסוקה בתפקיד יועץ חינוכי בבתי ספר. כמו כן, תוכלו לעבוד במערכות חינוך ומידע המכשירות אנשי חינוך לעבודה משרדית ומנהלתית החיונית לתפעול מערכת החינוך הכללית.
מודעה
מחפש קורס מדריכי נוער בסיכון?
מחפש קורס מדריכי נוער בסיכון?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה