קורס הוצאה לאור

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס הוצאה לאור
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הוצאה לאור?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הוצאה לאור?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מו"לות במכללות

המו"ל הוא המנהל של תהליכי ההוצאה לאור – כלומר, ההוצאה של יצירה כתובה מחשכת המגירה של הכותב, אל אור העולם והציבור הרחב. בימינו, לאחר מהפיכת האינטרנט, גם תחומי ההוצאה לאור עברו מהפכה קטנה – ואף על פי שהתחום עדיין נשלט ברובו על ידי מספר בתי הוצאה לאור גדולים, כיום קל יותר מתמיד לכותבים להוציא לאור ולפרסם את יצירותיהם בעצמם.

לימודי ההוצאה לאור יכשירו אתכם בכל הידע והכלים בתחום, והם מתאימים במיוחד לעורכי תוכן, עורכים לשוניים ומעצבים חזותיים – המעוניינים להתפתח מקצועית, כמו גם לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה בתחום או להוציא יצירתו באופן עצמאי. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס המו"לות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הוצאה לאור?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הוצאה לאור?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מי קהל היעד לקורס הוצאה לאור?

הלימודים בקורס מו"לות מיועדים, כמובן, לחובבי המילה הכתובה, המעוניינים להשתלב בעבודה בתחום המו"לות, ההוצאה לאור והפקות הדפוס. הלימודים מתאימים גם ליזמים המעוניינים לפתוח הוצאה לאור חדשה, כמו גם לסופרים ומשוררים המעוניינים ללמוד כיצד להוציא לאור את כתביהם באופן עצמאי. כן מתאימים הלימודים לאנשי עיצוב גרפי המעוניינים להתמחות בשדה זה.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס מולות, אולי תמצאו עניין גם בלימודי עריכה לשונית, לימודי כתיבת תוכן, לימודי דפוס, לימודי הנדסאי דפוס, לימודי כתיבה יוצרת ולימודים בקורסים נוספים מתחומי הכתיבה, העיצוב וההפקה.

מה תנאי הקבלה לקורס הוצאה לאור?

תנאי הקבלה ללימודים בקורס הוצאה לאור כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: גיל 18 ומעלה (מכללות אחדות אף דורשות מהמועמדים להיות בני 21 ומעלה) ומעבר של ראיון הקבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. מכללות מסוימות מציבות בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים – רקע בכתיבה, עריכה לשונית או עריכת תוכן, תעודת בגרות מלאה, יכולת שימוש במחשב וברשת האינטרנט והיכרות עם תוכנות עיבוד תמלילים.

מה משך הלימודים לקורס הוצאה לאור?

משך הלימודים בקורס הכשרת מו"לים משתנה בהתאם לרמת ההכשרה לה זוכים הבוגרים. כמו כן – כדאי לדעת כי ניתן ללמוד את התחום לא רק במתכונת של לימודי תעודה, אלא גם כהתמחות כחלק מהתואר הראשון בתרבות, או כלימודי תואר שני בהוצאה לאור, המשויך לחוג לספרות.

הקורסים הקצרים ביותר בתחום, אשר נועדו להקנות לבוגריהם היכרות עם עולם ההוצאה לאור והתהליכים בדרך להוצאת ספר, כוללים, בדרך כלל, בין 36 ל-50 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין שלושה לחמישה חודשים. קורסים אלו מתאימים במיוחד לסופרים (או כותבים אחרים) המעוניינים להוציא לאור את כתביהם בעצמם.

קורסים מקיפים יותר, המיועדים למעוניינים להשתלב בעבודה קבועה בתחום או להקים הוצאה לאור חדשה, כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל-150 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין ארבעה חודשים לשנה ולימודי תואר שני בהוצאה לאור הנמשכים כשנתיים.

 אם גם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מרתקים ומעשירים אלו, אך חוששים כי לא תמצאו זמן פנוי לכך – עקב עיסוקיכם בשעות היום, יש לנו חדשות טובות בשבילכם! מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב, ולעיתים אף לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים יכולים ליהנות מהלימודים האיכותיים בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

מה נושאי הלימוד לקורס הוצאה לאור?

תכנית הלימודים בקורס מו"לות היא מקיפה וכוללת נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים רבים, ובחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד – גם התנסויות מעשיות חווייתיות שונות – כגון פגישות עם סופרים ומוציאים לאור מובילים, סיורים מקצועיים בבתי דפוס והוצאה לאור וכיו"ב. מכללות אחדות אף כוללות פרויקט גמר כחלק מתכנית הלימודים – בו כל תלמיד ותלמידה זוכים להוציא ספר פרי עטם בסוף הקורס.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: ההיסטוריה של ענף המו"לות בישראל ובעולם, מצב הענף כיום ותחזיות לעתיד, סוגי מוציאים לאור שונים, סינון ובחירה של כתבי יד, תפקידי העורך, היחסים בין המו"ל, העורך, הסופר, המתרגם והסוכן, זכויות יוצרים, תמלוגים, עריכת חוזים, היבטים משפטיים בעבודת המולות, כתיבה, תרגום, עריכה ועריכה לשונית, הגהה, סידור ועימוד, עיצוב, ייצור, היבטים כלכליים – עלויות, תקצוב, תמחור ועוד, שיווק, פרסום ויחסי ציבור, השפעות האינטרנט והמהפכה האלקטרונית על עולם המו"לות ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס הוצאה לאור?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס הוצאה לאור?

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות שונות בבתי דפוס ומשרדי הוצאה לאור, במערכות עיתונים, הוצאות ספרים, ובתפקידי עריכה לשונית ועריכת תוכן. כן יוכלו הבוגרים להקים בית הוצאה לאור חדש, לייעץ לסופרים וכותבים המעוניינים להוציא לאור את יצירותיהם, או להוציא לאור, באופן עצמאי, את יצירותיהם שלהם עצמם.

סיכום קורס הוצאה לאור

לסיכום, אם אתם נמנים כל חובבי המילה הכתובה, אם אתם אוהבים להיות מוקפים בספרים, וברצונכם להשתלב בעבודה בה תסייעו לתווך יצירות מופת, פרסומים חדשים, ולמעשה – ידע רב לציבור הרחב – קורס המו"לות יכול להתאים לכם עד מאד.

לימודים אלו גם יתאימו לכם אם אתם חולמים להוציא לאור את היצירות מעשה ידיכם. קורס ההוצאה לאור אינו ארוך במיוחד, בדרך כלל, ולאחר חודשים ספורים תחזיקו בידע רב, ובשלל כלים ומיומנויות – כך שתוכלו להשתלב בעבודות בתחום ולהתחיל לעסוק בתחומי הפקת הדפוס וההוצאה לאור. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי תבונה וטעם – בואו ללמוד בקורס מו"לים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎