ClickCease

לימודי תרבות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי תרבות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי תרבות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי תרבות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בתרבות

לימודי תרבות לתואר ראשון הינם לימודים רב תחומיים אשר משלבים בתוכם תחומי ידע שונים ומגוונים כמו אמנות, ספרות, מוזיקה, מדיה דיגיטלית, תקשורת, סוציולוגיה, היסטוריה, אנתרופולוגיה ,פילוסופיה ועוד, ומטרתם הינה להכשיר את הבוגרים להשתלבות במגוון תפקידים במסגרת עולם התרבות הישראלי.

מלבד החלק התיאורטי העוסק בתחומים המצוינים ומאפשר הבנה של תהליכים אידיאולוגיים, חברתיים, פוליטיים ואסתטיים בזירה התרבותית, מאפשר החלק המעשי של הלימודים רכישת מיומנויות פרקטיות להשתלבות בתחומי ההפקה, השיווק, היזמות, הניהול, יצירת התוכן, הכתיבה, ההפקה, העריכה ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי תרבות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי תרבות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון בתרבות

תואר ראשון בתרבות חוקר את הקשר בין תופעות תרבותיות שונות לבין היבטים תרבותיים כמו לאומיות, אתניות, מעמד מגדרי, אידיאולוגיה וכדומה, זאת תוך שימוש בתיאוריות וגישות שונות ומרתקות. כמו כן, ירכשו הסטודנטים במסלול זה השכלה רחבה בתחומי התרבות השונים נוסף לכלים לביקורת תרבותית והבנת תהליכים וייצוגים חברתיים.

במסגרת הלימודים יבחרו הסטודנטים בתחום התמחות בו הם מתעניינים, כאשר הבחירה מתבצעת בין תחום ההוצאה לאור, מוסדות תרבות והפקת אירועי תרבות או תרבות וניהול ספורט.

קהל היעד לתואר ראשון בתרבות

לימודי תואר ראשון בתרבות פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים שהינם אנשים יצירתיים וחובבי אמנות על כל סוגיה, אשר יש ברצונם לחקור וללמוד את תחום התרבות לעומק.  

תנאי הקבלה לתואר ראשון בתרבות

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בתרבות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי תרבות לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בתרבות על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, אמנם תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם להיקף החומר הנלמד ואילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר הראשון בתרבות

במהלך לימודי התואר הראשון בתרבות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא הון תרבותי ואומנויות, מגדר, תרבות וזהות, תרבות ומדע, היסטוריה של התרבות היהודית, טקסים ומנהגים, תקשורת המונים,  ז'אנרים בטלוויזיה ובקולנוע, יחסי ציבור, תרבות חזותית, תולדות האמנות ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי תרבות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.A בתרבות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בתרבות

עם סיום לימודי התואר הראשון בתרבות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת מוסדות תרבות, אירועי תרבות ופסטיבלים, תערוכות, חברות הוצאה לאור, חברות תקשורת, עולם הטלוויזיה והקולנוע ועוד.   

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בתרבות

בוגרי התואר הראשון בתרבות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת תואר שני בתקשורת.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים במסגרת קורסים בתחומי העיתונאות, האוצרות ועוד.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎