לימודי תרבות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי תרבות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי תרבות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי תרבות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בתרבות

לימודי תואר ראשון בתרבות יעניקו לכם השכלה רחבה בתחומי התרבות השונים ויכשירו אותכם למלא תפקידים בשדה התרבות הישראלית. בנוסף, הלימודים יקנו לכם כלים לביקורת תרבותית והבנה של תהליכים וייצוגים חברתיים.

אתם תסקרו מגוון תחומי דעת כגון היסטוריה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה, לצד בחינה מקיפה של זירות תרבותיות וסוגי מדיה שונים. בנוסף ללימודים התיאורטיים יהיה גם פן מעשי אשר מקנה מיומנויות מעשיות בתפקידי ניהול, הפקה ויצירת תוכן בתרבות הישראלית. בואו לקרוא עוד על תואר ראשון בתרבות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי תרבות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי תרבות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על תואר ראשון בתרבות

תואר ראשון בתרבות משלב בין תחומי האמנות, הקולנוע, הטלויזיה, המדיה הדיגיטלית, הספרות והמוסיקה בדגש תרבותי רחב. לימודי תואר ראשון בתרבות הם לימודים רב-תחומיים המשלבים תפיסות מתחומי ידע שונים אשר ילוו אותכם גם בשלבים של ההתמחות וההתמקצעות.

השנה הראשונה ללימודים תתמקד בחומר עיוני, כאשר בשנה השנייה תמשיכו את ההתמקצעות העיונית יחד עם בחירת מסלול הכשרה מעשית. בשנת הלימודים השלישית תעבדו על פיתוח וביצוע של פרויקט גמר, בהתאם למסלול ההתמחות הנבחר.

תואר ראשון בתרבות יאפשר להבין תהליכים אידיאולוגיים, חברתיים, פוליטיים ואסתטיים בזירה התרבותית. לימודים אלה יקנו לכם כלים מעשיים שיעזרו לכם להשתלב בשוק העבודה. כמו כן, תרכשו מיומנויות פרקטיות בתחום ההפקה, השיווק, היזמות, הניהול ויצירת תוכן תרבותי.

מה לומדים בתרבות לתואר ראשון?

תוכנית הלימודים בתואר תרבות, תעניק לכם השכלה רחבה בתחומי התרבות השונים וכן תכשיר אותכם לתפקידים בתרבות הישראלית. השיעורים יועברו באופן תיאורטי ומעשי כאחד, כאשר הפן התיאורטי יקנה לכם כלים לחשיבה וחקירה ביקורתית, מה שיאפשר לכם להכיר את הכוחות הפועלים ולהיות מודעים לדיון התיאורטי העוסק בשאלה מהי תרבות.

ההתנסות תתבטא בסדנאות ובפרוייקטים מסכמים, כך שתוכלו ליישם את החומר העיוני. תוכנית הלימודים מאפשרת התמחות מעשית באחד משלושה תחומים – הוצאה לאור, מוסדות התרבות והפקת אירועי תרבות, תרבות וניהול הספורט. יש לציין כי תכני הלימוד משתנים ממוסד למוסד אך התכנים העיקריים כרוכים בהכרת תרבויות ותתי תרבויות, ביקורת מגדרית, זיקה בין תרבות לבין זהות והזיכרון הקולקטיבי, מבנה ומוסדות שדה התרבות הישראלי ועוד.

אתם תלמדו על פעילות תרבותית בסוגי מדיה שונים כגון אומנות, ספרות, תיאטרון, מוסיקה, קולנוע, טלוויזיה ועוד. הפן המעשי יכיר לכם את המבנה של שדה התרבות הישראלי וכן תרכשו כלים בתחום היזמות, הפקה, ניהול ושיווק התרבות.

למי מתאים ללמוד תרבות לתואר ראשון?

לימודי תואר ראשון בתרבות מיועדים לאוהבי אומנות, ספרות ותרבות וכמו כן, לאנשים שרוצים להתמקצע ביצירת והפקת אירועים לתיאטרון, מחול, ספרות, קולנוע ועוד.

מה הם תנאי הקבלה לתרבות לתואר ראשון?

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון בתרבות, אתם נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה בציון 80 ומעלה וכן ציון פסיכומטרי מעל ל-530. כמו כן, אתם נדרשים להציג 4 יח"ל באנגלית בציון עובר של 56 ומעלה וכן ציון מבחן אמי"ר.

במידה ואין ברשותכם בגרות מלאה או את ממוצע הציונים המתאים, תוכלו להשלב באחד ממסלולי השלמת בגרויות. חשוב לציין כי שווה לכם להשתלב במסלולים אלו אם חסרים לכם ציונים רק בחלק ולא בכולם מכיוון שכל השלמה נמשכת כ-3 חודשים לערך. 

מסלול נוסף של השלמה, יכול להיות כדאי יותר עבורכם ובמידה והינכם זקוקים להשלמה רבה של מקצועות. מכינה קדם אקדמית מאפשרת להיבחן במגוון מקצועות שונים אשר הממוצע הכולל שלהם יקבע אם תוכלו להתחיל את הלימודים במוסד האקדמי או לא. כך תוכלו להתחיל את לימודי התרבות במהירות ולא לדחות זאת שנה נוספת. 

כמה זמן נמשכים לימודי תרבות לתואר ראשון?

לימודי תואר ראשון בתרבות נמשכים כ – 3 שנים. במידה ותעמדו בכל המטלות, תהיו זכאים לקבל תואר ראשון B.A בתרבות מטעם המוסד הרלוונטי.

איזה תחומי לימוד נוספים יש בתרבות?

לימודי תרבות מכילים קורסים השייכים לתחומים רבים ומגוונים. לכן, במידה ונושאים אלה רבים מדיי עבורכם והינם מעוניינים להתמקצע בתחום ידע אחד יכול להיות שדווקא לימודי תקשורת הם הייעוד שלכם. באופן כללי, לימודים אלה מקיפים תכנים הדומים ללימודי תרבות אך הדגש מושם יותר על המדיה ואמצעי התקשורת השונים (טלויזיה, רדיו ואינטרנט).

במה עוסקים בוגרי תרבות לתואר ראשון?

בתור בוגרי תואר ראשון בתרבות, תוכלו לעסוק באחד ממסלולי ההתמחות שלכם שהיו במהלך הלימודים. בעקבות זאת, תוכלו לעסוק בניהול של מוסדות תרבות והפקת אירועי תרבות, או להיות עורכים ומוציאים לאור, או להתמקד באמנות ואוצרות. בנוסף, תוכלו להשתלב במקורות התרבות העכשוויים, באמצעי המדיה הדיגיטלית, הספרות הכתובה, הקולנוע, בפורמטים שונים בטלויזיה ועוד.

כמו כן, אם לימודי ההוראה מעניינים אתכם, תוכלו להשתלב באחד ממסלולי הסבת אקדמאים להוראה ולשלב שני תחומים יחדיו. בתור מורים או אנשי חינוך, תוכלו להוסיף למגוון התעסוקתי הרחב, הקיים בתחום התרבות, גם הוראה בבתי ספר, יועצים, ומדריכי חוגים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎