לימודי שואה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי שואה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי שואה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי שואה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בלימודי שואה

השואה היא אחד האירועים המכוננים בתולדות העם היהודי, ואחד האירועים הקשים ביותר שידע העולם מעודו. השפעותיה של השואה מלוות אותנו עד ימים אלו, ונוכחותה בחברה הישראלית היא רבה. בכדיי להעמיק את הידע בתחום, לחקור אספקטים שונים של תקופת השואה ולנסות להבין אירוע זה – ולגזור מסקנות להתנהלותנו כיום, מציעות מספר מכללות לימודי שואה לתואר ראשון.

לימודים אלו, הנוגעים בכל האספקטים של השואה, משלבים בין עולמות ידע שונים – היסטוריה וספרות, פסיכולוגיה וסוציולוגיה ונושאים רבים אחרים, במטרה להקנות לסטודנטים ידע אינטרדיסציפלינרי על נושא חשוב זה, אותו אנו מצווים לזכור ולא לשכוח. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי שואה לתואר ראשון.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי שואה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי שואה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בשואה?

לימודי שואה מיועדים לכל מי שחשוב לו להכיר ולנסות להבין חלק קשה ובלתי נתפס זה בהיסטוריה של העם היהודי בפרט, ושל העולם ככלל. הלימודים מתאימים, כמובן, למי שרואים את עתידם במחקר בתחום ובהוראתו, אולם גם מי שאינם מתכוונים לעסוק מקצועית בתחום, אלא גם מעוניינים בהעשרה בלבד מהווים קהל יעד מרכזי ללימודים.

הלימודים מתאימים במיוחד למורים המעוניינים להעמיק ידיעותיהם בנושא, כמו גם לעובדי ארגונים שונים לטיפול וסיוע לניצולי שואה.
אם אתם מתעניינים בלימודי שואה לתואר ראשון ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודי תעודה בתחום, או בלימודים קרובים – כגון לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל, לדוגמא.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בשואה?

תנאי הקבלה ללימודי שואה לתואר ראשון כוללים, במרבית המכללות בתחום, דרישה לתעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף, אולם בחלק מהמכללות ניתן להתקבל גם ללא פסיכומטרי – ועל בסיס ציוני הבגרות בלבד.

תנאי הקבלה ללימודי שואה במכללה האקדמית גליל מערבי, לדוגמא, כוללים תעודת בגרות בממוצע 78 ופסיכומטרי בציון 500 ומעלה, או תעודת בגרות בממוצע 82 ומעלה – ללא פסיכומטרי.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה האקדמיים – אין זו סיבה להרים ידיים ולהתייאש: אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית או לקורס הכנה לבגרות או לפסיכומטרי – ולעלות את סיכויי הקבלה שלכם פלאים.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון בשואה?

משך לימודי שואה לתואר ראשון נמשכים, בדומה למרבית התארים הראשונים בתחום מדעי הרוח והחברה, שלוש שנים. במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים חשובים אלו, מציעות מספר מכללות אפשרות ללימודים במסלול ערב. אולם – שימו לב: גם לימודים במסלול ערב ידרשו מכם, לעיתים, להקדיש את שעות היום ללימודים – עת נערכים סיורים מקצועיים ופגישות עם מרצים מהחוץ וכיו"ב.

מה הם מסלולי הלימוד בתואר ראשון בשואה?

לימודי שואה נלמדים במתכונת דו חוגית בלבד או כחלק מלימודי BA  רב תחומי. הלימודים במסלול דו חוגי מאפשרים לסטודנטים לשלב את הלימודים עם מקצוע יישומי יותר – כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי שירותי אנוש או לימודי חינוך והוראה, לדוגמא, או להרחיב את הבנתם בתחום ובתחומים קרובים בעזרת לימודים בחוגים דוגמת היסטוריה, היסטוריה של עם ישראל וכיו"ב.

מה לומדים בתואר ראשון בשואה?

תכנית הלימודים של לימודי שואה היא מרתקת, וכוללת, לצד הלימודים העיוניים והתיאורטיים, גם סיורים מקצועיים במוזיאונים לחקר השואה (יד ושם, מוזיאון לוחמי הגטאות וכו'), פגישות עם בכירי ההיסטוריונים בתחום ושמיעת עדויותיהם של ניצולים.

בין הנושאים הנלמדים בתואר: היהודים באירופה בעת החדשה והאנטישמיות כלפיהם, סוגיות בתולדות השואה על רקע מלחמת העולם השנייה, שכנים - רוצחים, מסייעים וצופים מן הצד, רפואה ושואה, דילמות ותגובות יהודיות בשואה, זיכרון השואה בחברה הישראלית, תרבות, השכלה ואמונה בתקופת השואה, ספרות השואה בשירה, פרוזה ודרמה, נשים בשואה, ילדות בצל ההשמדה ועוד. 

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון בשואה?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיהם, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון BA רב תחומי עם התמחות בלימודי שואה מטעם המוסד בטו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בשואה?

בוגרי לימודי שואה לתואר ראשון יכולים לעבוד בבתי הספר כמורים להיסטוריה המתמחים בתחום הוראת השואה ומסוגלים לעצב למשל את התכנים של מסעות למחנות ההשמדה בפולין (עבודה בהוראה בבתי ספר מותנית בהשלמת לימודי תעודת הוראה), כמו גם במשרד החינוך - בבניית תכניות לימודים בנושא השואה. בנוסף לכך, הבוגרים יוכלו למלא תפקידי הדרכה במוזיאונים ובמרכזים ללימוד והנצחת השואה (כגון עבודה ב"יד ושם", לדוגמא), וכן לעסוק במחקר אקדמי בתחום באוניברסיטאות ובמכוני מחקר.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר ראשון בשואה?

בוגרי הלימודים יוכלו להמשיך ולהעמיק ידיעותיהם בתחום ולפתוח לעצמם אפשרויות תעסוקה חדשות – לימודי תואר שני בהיסטוריה, לימודי תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל ולימודי תואר שני בחינוך והוראה הם רק חלק מהאפשרויות ללימודים מתקדמים אליהם יכולים לפנות בוגרי התואר הראשון בתחום.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎