לימודי ארץ ישראל וירושלים

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל וירושלים

אם ארץ ישראל היא אהבתכם הגדולה, אם אתם מעוניינים להכיר לעומק את תרבותה, את ההיסטוריה שלה ואת כל מאפייניה הייחודיים, ואם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים בה גם תזכו לצעוד במשעוליה המופלאים – ולהכיר את המורשת העתיקה שטמונה באבניה ואתריה – לימודי ארץ ישראל וירושלים לתואר ראשון (הידועים גם כלימודי מורשת ישראל) יכולים להתאים לכם עד מאד.

לימודים מרתקים אלו, אשר פעמים רבות מוצעים גם במסלול הכולל תעודת הוראה, ידאגו כי תזכו להיכרות אינטימית עם ארץ הקודש. תכנית הלימודים המקיפה – המשלבת שלל עולמות דעת מרתקים (סוציולוגיה ותרבות, גיאוגרפיה והיסטוריה ועוד) תקנה לכם חוויית לימודים ייחודית אותה לא תשכחו במהרה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ארץ ישראל וירושלים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ארץ ישראל וירושלים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בארץ ישראל וירושלים?

לימודי ארץ ישראל וירושלים לתואר ראשון מיועדים לכל אוהבי ארץ ישראל, המעוניינים בהיכרות מעמיקה עם ישראל – על נופיה ואתריה, תרבותה, העמים החיים (ושחיו) בה, החי והצומח בה וכל שלל מאפייניה. הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית בלבד, והן למעוניינים בהשתלבות בעבודות הוראה והדרכה בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לעובדי הוראה, המעוניינים להתמחות בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי ארץ ישראל וירושלים, ייתכן כי תגלו עניין רב גם בלימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל, לימודי תואר ראשון במחשבת ישראל, לימודי מדעי המדינה ולימודים נוספים בהם ארץ ישראל ומדינת ישראל הם הנושא המרכזי.
לימודי ארץ ישראל וירושלים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי ארץ ישראל וירושלים?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל וירושלים כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף. הציונים הנדרשים לקבלה אינם נחשבים לגבוהים במיוחד, ואם יש לכם ציון ממוצע – סביר להניח כי תצליחו להתקבל למרבית המכללות בתחום. מכללות אחדות בתחום מאפשרות למועמדים להתקבל ללא פסיכומטרי – באם ממוצע הבגרות שלהם גבוה דיו.

תנאי הקבלה ללימודי א"י ותעודת הוראה במכללת אורנים, לדוגמא, הם ציון משולב (בבגרות ובפסיכומטרי) של 530 ומעלה. מועמדים בעלי ממוצע בגרות של מעל ל-92 יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה, אך אתם לא מוכנים על הרצון ליהנות מהלימודים המרתקים – אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית, או לשפר את ציוני הבגרות והפסיכומטרי שלכם בעזרת קורס מתאים – ובכך להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם.

כמה זמן נמשכים לימודי ארץ ישראל וירושלים?

תואר ראשון במורשת ישראל, בדומה למרבית התארים הראשוניים בתחומי מדעי הרוח ומדעי החברה, נמשך שלוש שנים. לימודים הכוללים גם הוצאת תעודת הוראה נמשכים, בדומה למרבית לימודי החינוך  וההוראה, ארבע שנים.

מכללות אחדות מציעות אפשרות ללימודי ערב בתחום, במטרה להקל על אנשים עובדים ליהנות מהלימודים המרתקים. אולם – שימו לב: ימי הסיורים והטיולים מתקיימים במהלך שעות היום, ועל כן גם אם בחרתם ללמוד במסלול לימודי ערב – עדיין תצטרכו להקדיש מספר ימים מלאים ללימודים – בכדי שתוכלו להצטרף לסיורים והטיולים המרתקים.
לימודי ארץ ישראל וירושלים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בארץ ישראל וירושלים?

מסלול לימודים ייחודי, המושך רבים מהמתעניינים בתחום, הוא מסלול הכולל השלמת תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל וירושלים והוצאת תעודת הוראה בתחום. הלימודים במסלול זה מאפשרים לבוגרים להשתלב בעבודה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית כאחד.

מה לומדים בתואר ראשון בארץ ישראל וירושלים?

תכנית הלימודים בתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל וירושלים היא עשירה ומרתקת, וכוללת שלל נושאים עיוניים ותיאורטיים מרתקים שיקנו לכם היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה, הגיאוגרפיה והתרבות של ארץ ישראל לאורך הדורות. כן כוללים הלימודים (במרבית התכניות בתחום) שלל התנסויות חווייתיות – לרבות סיורים מרתקים באתרי מורשת ואתרים חשובים לאורכה ורוחבה של ישראל.

בין הנושאים הנלמדים במרבית התכניות בתואר: מבוא לגיאולוגיה, מבוא לתורת האקלים, בעלי חיים וצמחים בארץ ישראל, שימושי מחשב בלימודים אזוריים, גיאומורפולוגיה של ארץ ישראל, יהודה וסביבות ירושלים, גיאוגרפיה של גבולות ארץ ישראל ומדינת ישראל, פרקים בתולדות המחקר על ישראל, מדיניות ציבורית בישראל, נצרות בארץ הקודש, נחלים וערים, בתי כנסת בירושלים - עדות וסגנונות, ירושלים בימי בית שני, תהליכים דמוגרפיים בירושלים, היבטים מרחביים, חברתיים ודמוגרפיים של שירותי ציבור בירושלים, תרבות ומרחב במדינת ישראל ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, שיקנו לכם היכרות עם כל גווניה של ארץ ישראל.

איזה תעודה מקבלים בוגרי ארץ ישראל וירושלים?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – BA או B.Ed במורשת ישראל/ מחשבת ישראל/ לימודי ארץ ישראל וירושלים (בהתאם לתכנית בה למדו), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בוגרי תכניות לימודים הכוללות גם תעודת הוראה יהיו זכאים, כמובן, גם לתעודת הוראה בתחום.

במה עוסקים בוגרי ארץ ישראל וירושלים?

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודות במערכת החינוך (באם הם הוציאו תעודת הוראה), כמו גם בעבודות הדרכה במוזיאונים, אתרי תיירות ומורשת, מוזיאונים וכיו"ב. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות במרכזי מחקר בתחום.

מה הם לימודי המשך לבוגרי ארץ ישראל וירושלים?

רבים מבוגרי התואר פונים להמשך לימודים, במטרה להרחיב ולהעמיק מומחיותם בתחום ובתחומים הקרובים לו – לימודי ארץ ישראל לתואר שני, לימודי תואר שני במדעי המדינה, לימודי תואר שני בחינוך ולימודי תואר שני בהיסטוריה הם כמה מהחוגים המבוקשים ביותר בקרב בוגרי התואר.

כן יכולים הבוגרים להצטרף ללימודי מעשיים – שיפתחו בפניהם שלל אפשרויות תעסוקה: לימודי הוראת דרך ולימודי הדרכת טיולים, לדוגמא, יכשירו את הבוגרים לעבודות מרתקות, חווייתיות וייחודיות – בהן הם יזכו להדריך מטיילים בינות לנופיה ואתריה המופלאים של המדינה.
מודעה
מחפש לימודי ארץ ישראל וירושלים?
מחפש לימודי ארץ ישראל וירושלים?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה