ClickCease

תואר שני במורשת ישראל

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי מורשת ישראל לתואר שני

לימודי מורשת ישראל לתואר שני הינם לימודים מעניינים, מבוקשים, מרכזיים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענף מדעי הרוח ומשלבים בתוכם תכנים מעולמות ידע מגוונים וביניהם פילוסופיה יהודית, ספרות עברית, היסטוריה של עם ישראל, מקרא ותלמוד ועוד.

מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנטים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם להשתלב בשלל תחומי עיסוק וביניהם הדרכה במוזיאונים, אתרי ארכיאולוגיה ומורשת, הוראה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית ועוד, ובאם השלימו לימודים במסלול תזה יוכלו אף לעסוק במחקר.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני במורשת ישראל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני במורשת ישראל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני במורשת ישראל

מורשת ישראל הינה שם כולל לערכים, הכללים, המנהגים, התרבות, הפולקלור, ההיסטוריה, הפילוסופיה, הספרות וכלל הדברים אשר מסופרים ועוברים מדור לדור לאורך השנים, כאשר הדגש מושם על מדינת ישראל והעם היהודי. 

במסגרת לימודי התואר השני בתחום יכולים הסטודנטים לבחור באחד מתחומי ההתמחות הקיימים וביניהם מקרא, תלמוד, פילוסופיה יהודית, ספרות עברית, אמנויות יהודיות, ארץ ישראל, עם ישראל והציונות. בחירה נוספת אותה נדרשים הסטודנטים לבצע הינה בין מסלול לימודים ללא עבודה מחקרית (תזה) לבין מסלול מחקרי המהווה תנאי להמשך לימודי דוקטורט בתחום.
תואר שני במורשת ישראל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר שני במורשת ישראל

לימודי תואר שני במורשת ישראל פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית. 

הלימודים מתאימים לאנשים סקרנים, בוגרי תארים ראשונים בתחום זה או בכל תחום אחר, אשר יש ברצונם לרכוש העשרה שתאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעות כך להתקדם בסולם התפקידים המקצועי בתחום.

תנאי קבלה לתואר שני במורשת ישראל

תנאי הקבלה ללימודי מורשת ישראל לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון רלוונטי בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר לעיתים יידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם השלימו את אלו במסגרת התואר הראשון.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת הוראה ובניסיון מעשי בעבודה חינוכית. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
תואר שני במורשת ישראל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי מורשת ישראל לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני במורשת ישראל על פני תקופת זמן של כשנתיים, כאשר משך הזמן יכול להשתנות בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. באם יבחרו להשתלב במסלול המחקרי (תזה) יידרשו להשלמת שנה נוספת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר השני במורשת ישראל

במהלך לימודי התואר השני במורשת ישראל מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא חסידים, משכילים ומתנגדים בסיפורת העברית החדשה, החינוך היהודי במקורות חז"ל, חקר סוגיות בתלמוד הבבלי, המקרא והספרות הבתר מקראית, המקרא ונוסחיו, פרשנות פילוסופית למקרא, דת ופילוסופיה, ארגונים יהודיים בעת החדשה ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי מורשת ישראל לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.A במורשת ישראל מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני במורשת ישראל

עם סיום לימודי התואר השני במורשת ישראל יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל תפקידים ומקומות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי במסגרתם יעבדו בהדרכה במערכת החינוך, מוזיאונים, אתרי ארכיאולוגיה ומורשת ועוד. 

לימודי המשך לאחר תואר שני במורשת ישראל

בוגרי לימודי תואר שני במורשת ישראל המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום. 
מודעה
מחפש תואר שני במורשת ישראל?
מחפש תואר שני במורשת ישראל?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה