ClickCease

תואר שני בפילוסופיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
תואר שני בפילוסופיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בפילוסופיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בפילוסופיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי פילוסופיה לתואר שני

לימודי פילוסופיה לתואר שני הינם לימודים מעשירים, מעניינים ומבוקשים אשר נלמדים תחת ענף מדעי הרוח, נחשבים לאחד מן התחומים העתיקים ביותר באקדמיה ובכלל, המשלבים בתוכם תכנים מעולמות ידע רבים ומגוונים במיוחד. 

מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנטים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם לפתח ולטפח את עיסוקם הקשור בתחום ואף להתמחות באחד מענפיה הנרחבים והמרתקים של הפילוסופיה, כך שיוכלו להעמיק בקריאה, הבנה וניתוח של סוגיות פילוסופיות ועל ידי כך להבין את משמעות החיים, העולם והאדם.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בפילוסופיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בפילוסופיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר שני בפילוסופיה

הפילוסופיה נחשבת ל"אם המדעים" ולא בכדי, שכן כמעט כל תחומי הדעת שאנו מכירים כיום, החל מתחומי האמנות ועד לתחומי המדעים המדויקים. כיום, התחומים המרכזיים תחת הפילוסופיה הינם לוגיקה (תורת ההיגיון), אונטולוגיה (תורת היש), אפיסטמולוגיה (תורת ההכרה), אתיקה (תורת המוסר), אסתטיקה, פוליטיקה, מחשבה מדינית וכדומה. 

במסגרת לימודי התואר השני עומדת בפני הסטודנטים בחירה בין מסלול לימודים ללא עבודה מחקרית (תזה) לבין מסלול מחקרי המהווה תנאי להמשך לימודי דוקטורט בתחום.

קהל היעד לתואר שני בפילוסופיה

לימודי תואר שני בפילוסופיה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית. 

הלימודים מתאימים לאנשים סקרנים, עמוקים, בעלי כושר התבטאות מפותח, חובבי דיונים ארוכים וכדומה, אשר יש ברצונם לרכוש העשרה שתאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעות כך להתקדם בסולם התפקידים המקצועי בתחום.

תנאי קבלה לתואר שני בפילוסופיה

תנאי הקבלה ללימודי פילוסופיה לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון רלוונטי בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר לעיתים יידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם השלימו את אלו במסגרת התואר הראשון.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת הוראה ובניסיון מעשי בעבודה חינוכית. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי פילוסופיה לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני בפילוסופיה על פני תקופת זמן של כשנתיים, כאשר משך הזמן יכול להשתנות בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. באם יבחרו להשתלב במסלול המחקרי (תזה) יידרשו להשלמת שנה נוספת. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר השני בפילוסופיה

במהלך לימודי התואר השני בפילוסופיה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא לוגיקה, מטאפיזיקה, תורת ההכרה, פילוסופיה של השפה, תורת המוסר, פילוסופיה פוליטית, אסתטיקה, פילוסופיה של המדע, מחשבה מדינית, קריאה וכתיבה פילוסופית ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי פילוסופיה לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.A בפילוסופיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בפילוסופיה

עם סיום לימודי התואר השני בפילוסופיה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל תפקידים ומקומות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי כאחד בתחומי הכתיבה והתרגום, פרשנות מדיה, עריכה, הוצאות ספרים ועוד. 

לימודי המשך לאחר תואר שני בפילוסופיה

בוגרי לימודי תואר שני בפילוסופיה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎