תואר שני בהיסטוריה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי היסטוריה לתואר שני

אם אתם מעוניינים לחקור את העבר של תרבויות ועמים שונים, להבין את מהלך ההיסטוריה העולמית ולצלול אל מעמקיה – לימודי תואר שני בהיסטוריה מיועדים עבורכם! לימודי תואר שני בהיסטוריה כללית נועדו להעמיק את השכלתם של הסטודנטים ולהעניק להם את הכלים הדרושים לעיסוק במחקר בתחום ההיסטוריה ולהפוך להיסטוריונים לכל דבר ועניין.

תלמידי תואר שני בהיסטוריה ירכשו כלים למחקר והתבוננות ביקורתית בתהליכים היסטוריים, כמו גם כלים ומיומנויות לכתיבה היסטורית (היסטוריוגרפיה) איכותית. התואר השני בהיסטוריה מציע לסטודנטים אפשרות להתמחות בתקופות והאזורים המעניינים ומושכים אותם ביותר, כך שכך סטודנט יכול "לתפור" לעצמו תכנית לימודים התואמת למידותיו. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי תואר שני בהיסטוריה במכללות והאוניברסיטאות המובילות בארץ.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהיסטוריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהיסטוריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

תואר שני בהיסטוריה - תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי תואר שני בהיסטוריה כללית יהיה עליכם לעמוד בדרישות הקבלה הבאות: תואר ראשון בהיסטוריה בממוצע 80 ומעלה (מכללות ואוניברסיטאות רבות דורשות ממוצע גבוה יותר), ידיעת אנגלית ברמת פטור (ידיעת שפות זרות נוספות מהווה יתרון – ולעיתים דרושה ידיעת שפה זרה נוספת – ספרדית, לטינית, גרמנית וכו' – על מנת להתקבל לחלק מההתמחויות) ומעבר של ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים.

מועמדים בעלי תואר ראשון שאינו בהיסטוריה יכולים להתקבל בכפוף להשלמת מספר קורסי מבוא ובסיס עד תום שנת הלימודים הראשונה לתואר.
תואר שני בהיסטוריה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך תואר שני בהיסטוריה?

לימודי היסטוריה לתואר שני נמשכים שנתיים (ארבעה סמסטרים), אולם סטודנטים אשר אינם מצליחים להשלים את כל חובות הלימודים בזמן זה (ובעיקר סטודנטים הלומדים במסלול המחקרי ועסוקים בכתיבת תיזה) יכולים להגיש למזכירות החוג בקשה להארכת הלימודים בסמסטר או שניים נוספים.

כמו כן, במטרה להקל גם על אנשים עובדים להשתלב בלימודים – מציעות חלק מהמכללות והאוניברסיטאות בתחום אפשרות ללימודים במסלול נוח במיוחד – הכולל לימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר.

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בהיסטוריה?

לימודי תואר שני בהיסטוריה מוצעים הן במסלול מחקרי והן במסלול עיוני. הלימודים במסלול המחקרי כוללים כתיבת והגשת עבודת תיזה, והם מתאימים במיוחד עבור המעוניינים להמשיך ללימודי דוקטורט, ואילו הלימודים במסלול העיוני כוללים מבחן גמר (כמו גם השלמת יותר סמינריונים).
תואר שני בהיסטוריה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר שני בהיסטוריה?

תכנית הלימודים בתואר שני בהיסטוריה היא עשירה ומרתקת וכוללת קורסים וסמינריונים בתחום ההתמחות שבחר הסטודנט, קורסים וסמינריונים שאינם שייכים לתחום ההתמחות, סדנה לכתיבה היסטורית ולימודי שפה זרה שרלוונטית לתחום התמחותו של הסטודנט. בנוסף לכך, בחלק המכללות והאוניברסיטאות בתחום נדרשים הסטודנטים ללמוד מספר מצומצם של קורסים מחוגים אחרים.

לימודי MA  בהיסטוריה מציעים לסטודנטים להתמחות בתחום המעניין אותם ביותר -  והחלוקה למגמות ההתמחות יכולה להיות על פי תקופות: העת העתיקה, ימי הביניים, העת החדשה והעת החדישה, או על פי תקופות וגם על פי אזורים, כלומר- בחלק מהמכללות והאוניברסיטאות, בנוסף למגמות שמתמקדות בתקופה מסוימת, קיימות גם מגמות שמתמקדות באזור מסוים  - למשל לימודי אמריקה הלטינית, ארה"ב, או אירופה בעת החדישה, לדוגמא.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בהיסטוריה?

בוגרי  לימודי היסטוריה לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בהיסטוריה כללית MA, מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בהיסטוריה?

בוגרי לימודי תואר שני בהיסטוריה כללית יכולים לעסוק בהוראה בבתי הספר, כשהם נהנים מהמעמד ומתנאי השכר של מורים בעלי תואר שני (מותנה, כמובן, בהיותם בעלי תעודת הוראה), או לעסוק במחקר ובהוראה במסגרת האקדמיה ומכוני מחקר בתחום. כמו כן יכולים להשתלב בעבודה בארכיונים ומרכזי מידע, באתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, בתפקידי אוצרות במוזיאונים היסטוריים, ובתפקידים שונים בעולם העיתונות, התחקירנות וההוצאה לאור.
מודעה
מחפש תואר שני בהיסטוריה?
מחפש תואר שני בהיסטוריה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה