ClickCease

תואר שני בהיסטוריה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי היסטוריה לתואר שני

לימודי היסטוריה לתואר שני הינם לימודים עיוניים מעמיקים, מעניינים וייחודיים אשר נלמדים תחת ענף מדעי הרוח ועוסקים בחקר התפתחותה של התרבות האנושית לאורך השנים, תוך מתן דגש לאירועים מכוננים שהתרחשו ברחבי העולם.

מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנטים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיכולים להשתלב בשלל תחומי עיסוק וביניהם אוצרות, עיתונאות, ספרות, הוצאה לאור, חינוך והוראה ועוד, ואם השלימו לימודים במסלול תזה יוכלו אף לעסוק במחקר.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהיסטוריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהיסטוריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בהיסטוריה

היסטוריה הינה מושג שמקורו בשפה היוונית ומשמעותו היא "חקירה", כאשר החקירה מתייחסת לאירועי העבר מתולדות האנושות ועד ימינו אנו. במסגרת לימודי התואר השני בתחום יכולים הסטודנטים לבחור באחד מתחומי ההתמחות וביניהם היסטוריה של ימי הביניים, היסטוריה של העת העתיקה, היסטוריה פוליטית, היסטוריה מגדרית, היסטוריה אזורית/לאומית ועוד.

בחירה נוספת אותה נדרשים הסטודנטים לבצע הינה בין מסלול לימודים ללא עבודה מחקרית (תזה) לבין מסלול מחקרי המהווה תנאי להמשך לימודי דוקטורט בתחום.
תואר שני בהיסטוריה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר שני בהיסטוריה

לימודי תואר שני בהיסטוריה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית. 

הלימודים מתאימים לאנשים סקרנים, בוגרי תארים ראשונים בתחום זה או בכל תחום אחר, אשר יש ברצונם לרכוש העשרה שתאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעות כך להתקדם בסולם התפקידים המקצועי בתחום.

תנאי קבלה לתואר שני בהיסטוריה

תנאי הקבלה ללימודי היסטוריה לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון רלוונטי בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר לעיתים יידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם השלימו את אלו במסגרת התואר הראשון.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת הוראה ובניסיון מעשי בעבודה חינוכית. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
תואר שני בהיסטוריה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי היסטוריה לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני בהיסטוריה על פני תקופת זמן של כשנתיים, כאשר משך הזמן יכול להשתנות בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. באם יבחרו להשתלב במסלול המחקרי (תזה) יידרשו להשלמת שנה נוספת. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר השני בהיסטוריה

במהלך לימודי התואר השני בהיסטוריה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא העת העתיקה, ימי הביניים, העת החדשה, פילוסופיה, ארכיאולוגיה, ההיסטוריה של עם ישראל, ההיסטוריה של המזרח התיכון, פלאוגרפיה, היסטוריה אוניברסלית, ספרות, יוון ורומא ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי היסטוריה לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.A בהיסטוריה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בהיסטוריה

עם סיום לימודי התואר השני בהיסטוריה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל תפקידים ומקומות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי במסגרתם יעבדו במחקר, חינוך, אוצרות, אתרים ארכיאולוגיים, מוזיאונים היסטוריים, מרכזי מידע, ארכיונים ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר שני בהיסטוריה

בוגרי לימודי תואר שני בהיסטוריה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום. 
מודעה
מחפש תואר שני בהיסטוריה?
מחפש תואר שני בהיסטוריה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה