ClickCease

תואר שני בספרות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
תואר שני בספרות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בספרות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בספרות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי ספרות לתואר שני

לימודי ספרות לתואר שני הינם לימודים עיוניים, מעניינים, מבוקשים ומעשירים אשר נלמדים תחת ענף מדעי הרוח ומהווים את אחד מתחומי האמנות המרתקים ביותר. הם עוסקים בעיקר בניתוח מעמיק של יצירות ספרותיות מתקופות שונות לאורך ההיסטוריה ועד ספרות מודרנית, ממקורות שונים, בשפות שונות ואודות נושאים מגוונים. 

מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנטים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם לשלב בין גישות מודרניות וחדשניות בנוגע לחקר הספרות לבין גישות קלאסיות ומיושנות, כמו גם לבחון את השפעתן של היצירות הספרותיות על החברה האנושית ועל התפתחותה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בספרות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בספרות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר שני בספרות

תחת לימודי הספרות קיימים תחומים ומסלולים שונים ומגוונים וביניהם ספרות השוואתית, ספרות עברית, תלמוד וספרות עתיקה, שפה וספרות אנגלית, ספרות זרה, בלשנות, פולקלור ותרבות יהודית, ספרות מזרח אסיה ועוד.

הסטודנטים ללימודי התואר השני בתחום יוכשרו לביצוע מחקר עצמאי ומעמיק בתחום הספרות, ילמדו על מהותם של הטקסטים השונים, יכירו שיטות כתיבה שונות וכדומה. חשוב לציין כי בפני הסטודנטים עומדת בחירה בין מסלול לימודים ללא עבודה מחקרית (תזה) לבין מסלול מחקרי המהווה תנאי להמשך לימודי דוקטורט בתחום.

קהל היעד לתואר שני בספרות

לימודי תואר שני בספרות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית. 

הלימודים מתאימים לאנשים סקרנים, בוגרי תארים ראשונים בתחום זה או בכל תחום אחר, אשר יש ברצונם לרכוש העשרה שתאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעות כך להתקדם בסולם התפקידים המקצועי בתחום.

תנאי קבלה לתואר שני בספרות

תנאי הקבלה ללימודי ספרות לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון רלוונטי בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר לעיתים יידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם השלימו את אלו במסגרת התואר הראשון.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת הוראה ובניסיון מעשי בעבודה חינוכית. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי ספרות לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני בספרות על פני תקופת זמן של כשנתיים, כאשר משך הזמן יכול להשתנות בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. באם יבחרו להשתלב במסלול המחקרי (תזה) יידרשו להשלמת שנה נוספת. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר השני בספרות

במהלך לימודי התואר השני בספרות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא ספרות עברית, ספרות עולמית וספרות השוואתית, כתיבה יוצרת, עריכה ספרותית ותרגום, ספרות ופילוסופיה, פולקלור והיסטוריה ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי ספרות לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.A בספרות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בספרות

עם סיום לימודי התואר השני בספרות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל תפקידים ומקומות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי במסגרתם יעבדו בתרגום, ייעוץ ועריכה לשונית, כתיבת תוכן, עריכת תוכן ועיתונאות ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר שני בספרות

בוגרי לימודי תואר שני בספרות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎