ClickCease

תואר שני בלימודי ארץ ישראל

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי ארץ ישראל לתואר שני

לימודי ארץ ישראל לתואר שני הינם לימודים מרתקים, חשובים ומעשירים אשר נלמדים תחת ענף מדעי הרוח ועוסקים בהיסטוריה של מדינת ישראל, זאת תוך שילוב עולמות תוכן כמו גיאוגרפיה, פוליטיקה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנטים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם להשתלב בשלל תחומי עיסוק וביניהם הדרכה במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים, עבודה במסגרות חינוכיות, בחברות להגנת הטבע וכדומה, ובאם השלימו לימודים במסלול תזה יוכלו אף לעסוק במחקר.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בלימודי ארץ ישראל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בלימודי ארץ ישראל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בלימודי ארץ ישראל

מדינת ישראל מהווה מוקד עניין מרכזי עבור רבים, בין אם הינם תושבי הארץ ובין אם לאו, שכן היא מאופיינת בהיסטוריה מרתקת, נופים ייחודיים, מאפיינים גיאוגרפיים מיוחדים, חשיבות דתית משמעותית, תרבות עשירה וכדומה. 

במסגרת לימודי התואר השני בתחום יכולים הסטודנטים לבחור באחד מתחומי ההתמחות וביניהם תיירות בישראל ומורי דרך, מדעי הדתות, אוצרות ומורשת, ארכיאולוגיה ארץ ישראלית, ישראל בעת העתיקה ובעת החדשה ועוד. בחירה נוספת אותה נדרשים הסטודנטים לבצע הינה בין מסלול לימודים ללא עבודה מחקרית (תזה) לבין מסלול מחקרי המהווה תנאי להמשך לימודי דוקטורט בתחום.
תואר שני בלימודי ארץ ישראל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר שני בלימודי ארץ ישראל

תואר שני בלימודי ארץ ישראל פונה לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית. 

הלימודים מתאימים לאנשים סקרנים, בוגרי תארים ראשונים בתחום זה או בכל תחום אחר, אשר יש ברצונם לרכוש העשרה שתאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעות כך להתקדם בסולם התפקידים המקצועי בתחום.

תנאי קבלה לתואר שני בלימודי ארץ ישראל

תנאי הקבלה ללימודי ארץ ישראל לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון רלוונטי בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר לעיתים יידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם השלימו את אלו במסגרת התואר הראשון.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת הוראה ובניסיון מעשי בעבודה חינוכית. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
תואר שני בלימודי ארץ ישראל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי ארץ ישראל לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני בלימודי ארץ ישראל על פני תקופת זמן של כשנתיים, כאשר משך הזמן יכול להשתנות בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. באם יבחרו להשתלב במסלול המחקרי (תזה) יידרשו להשלמת שנה נוספת. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר השני בלימודי ארץ ישראל

במהלך לימודי התואר השני בלימודי ארץ ישראל מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא תקופת המקרא, התקופה הצלבנית, טופוגרפיה, גיאוגרפיה פיזית, ארכיאולוגיה תקופתית, טבע ונוף, מחשבת ישראל ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי ארץ ישראל לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.A בלימודי ארץ ישראל מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בלימודי ארץ ישראל

עם סיום לימודי התואר השני בלימודי ארץ ישראל יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל תפקידים ומקומות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי במסגרתם יעבדו בניהול ותחזוקה של אתרים היסטוריים, מקומות לשימור ומכוני לימוד, חינוך ועוד. 

לימודי המשך לאחר תואר שני בלימודי ארץ ישראל

בוגרי לימודי תואר שני בלימודי ארץ ישראל המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום. 
מודעה
מחפש תואר שני בלימודי ארץ ישראל?
מחפש תואר שני בלימודי ארץ ישראל?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק הירדן דרומית לכנרת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה